Svitavsko - Jiří Stivín beneficí podpoří charitu

Polička - Jiří Stivín se skupinou Co Jazz Quartet vystoupí v Poličce na benefičním koncertu pro charitu. Výtěžek poputuje na nákup nového svozového auta pro postižené, klienty dílen a denního stacionáře. Z peněz pořídí nový automobil pro svoz do charitních zařízení. Koncert se koná v sobotu v 17 hodin v Tylově domě.

Litomyšl – Kapela Chinaski odstartuje svůj „klubový speciál“ tento pátek v Music Klubu Kotelna v Litomyšli. Turné Chinaski má preventivní poselství, bojuje proti požívání alkoholu za volantem, a proto se jeho podtitul nese ve znamení hesla „Chceš vidět i další náš koncert naživo? Je to na tobě!". Kapela zahraje ve více jak dvouhodinovém koncertním programu průřez všemi alby, které vydala od roku 1995.

Polička – V sobotu ve dvě hodiny odpoledne bude v Centru Bohuslava Martinů zahájena výstava Jak se žije s handicapem aneb Poznat znamená porozumět. Výstava přiblíží svět lidí s postižením zraku, sluchu a hybnosti. Seznámíte se s běžnými denními povinnostmi a strastmi handicapovaných. Ve výstavních sálech jsou připraveny také kompenzační a rehabilitační pomůcky ale také několik aktivit, při kterých se můžete vžít do role postiženého. Na vlastní kůži si vyzkoušíte, jaké překážky způsobují postiženým lidem největší problémy, a sami se přesvědčíte o tom, jak nesnadné mohou být I věci zdánlivě jednoduché a všední.

Orlickoústecko - Festival nabídne zajímavé interprety

Lanškroun - Po jedenácté se v sobotu v Lanškrouně uskuteční festival Jazz a Little Otherwise, který prezentuje talentované, umělecky zajímavé kapely a interprety, kteří hrají jen vlastní tvorbu. Začátek je v 18 hodin v sále zámku. Návštěvníky tentokrát potěší kapely Morybundus Band, Trio De Janeiro, One Brain, Hi-fi a Pacora trio.

Pardubicko - Na Hronovické scéně vypukne Dívčí válka

Pardubice - Na prkna Kulturního domu Hronovická v Pardubicích v neděli zavítá hra Františka Ringo Čecha Dívčí válka. Nejúspěšnější a nejhranější ze všech divadelních her v tuzemsku začne v 19 hodin. Divákům se představí řada známých tváří, například sám autor hry František Ringo Čech, dále Uršula Kluková, Jaroslav Sypal a další.

Chrudimsko - V Seči si přejí dobrý vítr pro draky

Seč - V areálu sečského fotbalového hřiště se v sobotu 22. října uskuteční drakiáda. Program začíná ve 14 hodin a kromě krocení divokých draků na obloze dojde i na táborák spojený s opékáním buřtů. Připravena je i soutěž o ceny. Občerstvení na místě je zajištěno. Pořadatelé věří, že letos bude foukat stejně parádně jako vloni.

Seč - Římskokatolická farnost Seč zve veřejnost na slavnostní žehnání kostela sv. Vavřince v Seči po opravě. Obřad se uskuteční v neděli 23. října v 10 hodin. Děkovnou bohoslužbu vykoná Josef Kajnek, pomocný biskup královéhradecký. Při bohoslužbě zazní Česká mše Aloise Hniličky v podání smíšeného pěveckého sboru Salvátor z Chrudimi pod vedením Tomáše Žídka. Slavnost ukončí v 17 ´hodin koncert duchovní hudby skladeb J. S. Bacha, J. Suka, J. K. Kuchaře, A. Dvořáka a D. Buxtehudeho v podání Radky Piskačové - varhany a Daniela Rumlera - housle.

Rychnovsko - Odpoledne plné strašidel

Lično - Pro děti a jejich rodiče v Podstránském mlýně připravili na sobotní odpoledne Halloween. Slavit se bude svátek, který k nám dorazil z Ameriky a mezi dětmi si získává stále větší oblibu. Proto neváhejte a přijďte si užít příjemné odpoledne, plné strašidel a vydlabaných dýní.

Královéhradecko - Objevte krásu minerálů a fosilií

Hradec Králové - Mezinárodní výstava minerálů, fosilií, drahých kamenů, šperků a jiných přírodnin se uskuteční v sobotu 22. října v hradeckém kulturním domě Střelnice od 8 do 14 hodin. Jak nám potvrdila Ivana Součková, jedna z organizátorek výstavy, do krajské metropole přijedou nejen sběratelé z České republiky, ale také z Polska a Slovenska. Do Střelnice míří návštěvníci všech generací a to dokazuje, že návrat k přírodě není pouhou frází. Ke zhlédnutí bude řada opracovaných a broušených kamenů s puncem nejvyšší kvality nebo řada vzácných druhů minerálů i fosilií.

Hradec Králové - Modeláři ze zdejšího Juniorklubu a modeláři hradeckého domu dětí a mládeže zvou na tradiční drakiádu nejen pro hradeckou veřejnost. Na RC letiště Juniorklubu (naproti obchodního domu Terno směrem k Orlici) se začíná ve 13 hodin. Můžete přinést vše, co jen trochu připomíná draka, hvězdu tedy vše, co létá.

Smiřice - Kaple tajemná se jmenuje akce, kterou připravila radnice na sobotu 22. října od 19 a 20 hodin. Co návštěvníky čeká? Dvě večerní netradičně pojaté prohlídky zámecké kaple Zjevení Páně, vyprávění o legendách a tajemstvích kaple. Možná přijde i bílá paní. Vše doprovodí tóny varhan v provedení Jana a Martina Škrabkových. Na tuto akci nelze rezervovat vstupenky.

Náchodsko - Jak krásně zní ten roh lovecký

Ratibořice - Správa zámku srdečně zve k návštěvě akce Podzim v Ratibořicích aneb Jak krásně zní ten roh lovecký, která se koná tento víkend od 10 hodin v areálu zámku.

Police nad Metují - Čile po Chile aneb Pouští a pralesem na konec světa je název cestopisné diashow cestovatelů Kateřiny a Miloše Motani, která se uskuteční v neděli v 18 hodin v Kolárově divadle.

Nové Město nad Metují - Pan Josef Bartoň Robenín s chotí a Správa zámku pořádá tuto sobotu Zámecké řádění se strašidly. V čase od 17 do 21 hodin můžete i s dětmi navštívit strašidelně vyzdobené interiéry krásného novoměstského zámku.

Jičínsko - Známý český fotograf na hradě

Pecka - Zveme návštěvníky hradu Pecka tuto sobotu na setkání se skvělým českým fotografem Bohdanem Holomíčkem, který má k Pecce blízký vztah a v 70. letech zde pořídil řadu krásných snímků. Jejich prezentace a beseda s Bohdanem Holomíčkem proběhne v černé kuchyni od 19 hodin.

Trutnovsko - Zoo safari ozdobí dýně, Týden duchů začíná

Dvůr Králové - Tradiční akci s názvem Týden duchů, kterou si oblíbily nejen děti, připravila místní zoologická zahrada. Od soboty budou pro návštěvníky před restaurací U Lemura připraveny dýně, z nichž budou moci vyřezat vlastního „ducha“. Kromě toho budou moci také přinést z domu již vyřezané nebo vydlabané „strašidláky“. Až do neděle 30. října se budou vystavené exponáty každý večer rozsvěcet a zpříjemňovat podzimní atmosféru zahrady. I proto budou pokladny otevřeny denně do 18 hodin. Návštěvníci podzimní zoo uvidí přes dva tisíce zvířat ve výbězích i v pavilonech. Při prohlídce budou moci využít také vláčky, které pojedou od nástupiště Safaribusu k Pavilonu lvů. Jízdné je zdarma a na trase budou dvě zastávky určené k nástupu a výstupu: u Africké vesnice a Pavilonu lvů.

Úpice - Slavnostní otevření naučné stezky s názvem „Za krásami lesoparku Dlouhé Záhony“, jež vznikla ve spolupráci s městem, se uskuteční tuto sobotu od 15 hodin před Speciální základní školou Augustina Bartoše. Během tradiční úpické akce, Dne stromů, si budou moci návštěvníci od 14 hodin také prohlédnout tematickou výstavu nebo sázet stromy, těšit se mohou i na hry a vědomostní soutěže.

Radvanice - Sobotní den bude v obci patřit hasičům. Místní dobrovolný sbor totiž oslaví 135. výročí svého založení. U hasičské zbrojnice je od 14 hodin na programu ukázka práce hasičů předškoláků, mladších i starších žáků, hašení různých druhů požárů a chybět nebude ani simulovaný zásah při havárii vozidla nebo vyproštění zraněných. Pro děti je připravena kresba na obličej. Návštěvníci si užijí také ukázku historické a současné hasičské techniky, od 19 hodin bude k tanci a poslechu hrát živá hudba.