Svitavsko - Světáci zavítají do Moravské Třebové

Moravská Třebová - Parta tří fasádníků od Velhartic pracuje v Praze, v tom velikém hlavním městě plném lákadel, zábavy a bujarého nočního života… Známá filmová hudební komedie Vratislava Blažka a Zdeňka Podskalského je od své premiéry na špičce žebříčků nejoblíbenějších českých filmů. V divadelní úpravě a v režii Lumíra Olšovského můžete na jevišti kinosálu muzea v Moravské Třebové vidět stálice Divadelní společnosti Háta - Mahulenu Bočanovou, Adélu Gondíkovou, Dalibora Gondíka, Martina Zounara nebo Aleše Hámu. Začátek je v sobotu v sedm hodin večer.

Polička – Výstava Od písma k obrazu bude zahájena v sobotu ve dvě hodiny odpoledne v Centru Bohuslava Martinů v Poličce. Koná se u příležitosti významného životního jubilea Jiřího Šindlera, představí jeho tvorbu z uplynulých deseti let. Po zahájení výstavy bude následovat beseda o písmu s Jiřím Šindlerem.

Litomyšl – V sobotu od dvaceti hodin v Lidovém domě v Litomyšli uvidíte Improligu, improvizované divadlo jako hokejový zápas. Dva týmy zápasí v různých kategoriích, rozhodčí píská fauly a diváci celé vystoupení ovlivňují. Určitě se pobavíte!

Orlickoústecko - V Králíkách budou hřmět tanky

Králíky - Zimní jízdu vojenské techniky připravilo na sobotu Vojenské muzeum v Králíkách. Návštěvníci budou moci vidět v akci VP-90, velitelské vozidlo pro velitele praporu (stroj na podvozku BVP-1), a mostní tank MT-55A. Vozidla budou předváděna vždy od 13 a 15 hodin. Druhá zimní jízda je plánována na neděli 5. února.

Chrudimsko - V Hlinsku vypukne masopustní rej

Hlinsko - V sobotu od 13.30 hodin jste srdečně zváni na masopustní obchůzku v podání blatenských masek. Rozpustilý rej začne na Poděbradově náměstí a poté se ukázka obchůzky s odborným výkladem ředitelky SLS Vysočina Ilony Vojancové uskuteční na Betlémě. Součástí akce je prodej masopustních koblížků a zabijačka v hospodě u svatého Huberta.

Pardubicko - Marta Kubišová s novým recitálem

Pardubice - Jeviště pardubického Městského divadla bude v neděli od 19 hodin patřit legendární zpěvačce Martě Kubišové. Nejnovějším recitálem, který nazvala S nebývalou ochotou…, ji provede hudební skupina Petra Maláska. Jako host večera v divadle vystoupí Milan Hein.

Královéhradecko - Na Městský ples přijede Ledecký

Hradec Králové - V sobotu se uskuteční 12. Královéhradecký městský ples. Začíná ve 20 hodin v Aldisu a nabízí program až do třetí hodiny ranní. O předtančení se postarají MTC Krok a T-Bass Hradec Králové. Představí se tu Leona Machálková, Koplaho Band z Týniště nad Orlicí nebo Janek Ledecký. Nabídku gastronomických specialit v restauraci zpříjemní náladové klavír Vladimíra Župana a ve foyeru bude probíhat salsa párty v podání seskupení Los Del Caiman.

Jičínsko - Přijďte. Na maškarním karnevalu bude veselo

Nová Paka - Zveme děti a rodiče na maškarní karneval, který uvádí Zdeněk Vranovský. Koná se v neděli v 15 hodin v městském kulturním středisku. Pro děti budou připraveny soutěže, pět nejlepších masek bude vyhodnoceno. Všechny soutěžící čekají ceny v tombole.

Veliš - V sobotu se v kulturním domě ve Veliši uskuteční již čtvrtý ročník novoročního setkání nejlepších westernmanů z České republiky. Samotná soutěž v hodu nožem a tomahavkem začne v 9 hodin a skončí v odpoledních hodinách. Od 21 hodin následuje volná zábava s country tancem, divácká soutěž v přetahování lanem, hod kloboukem, výuka country tance, show s biči a jako každý rok zatančí Bukvické dračice. K dobré náladě určitě přispěje hrající kantor One Man Band (Bodlák). Dobré jídlo a pití jsou zajištěny.

Valdice - Jičínští rybáři pořádají v sobotu reprezentační ples. K tanci a poslechu zahrají plesovým hostům skupiny Cargo a Levou rukou. Plesové hosty čeká bohatá tombola. Autobusová doprava na ples i nad ránem z plesu je zajištěna.

Náchodsko - Psi už zavětřili velký závod

Janovičky u Broumova - Musher Club „Metuje“ Červený Kostelec pořádá 10. ročník Zimních závodů psích spřežení, který se koná o víkendu v Janovičkách. Závod je mistrovstvím republiky Cross Country MID Janovičky 2012. Na trasu dlouhou 32 kilometrů vyrazí v sobotu a v neděli od 10 hodin desítky musherů se svými psy. Technicky náročná trať vede lesními cestami Javořích hor na území CHKO Broumovsko.

Hronov - Havárie v jaderné elektrárně Fukušima a jaderný program Íránu je název přednášky, která se koná v sobotu v 18 hodin ve sborovém domě Českých bratří. Přednáší Jiří Hůlka, jaderný fyzik a pracovník Státního úřadu radiační ochrany.

Rychnovsko - V hlavní roli sáně rohaté

Orlické Záhoří - V sobotu se v lyžařském areálu Černá Voda koná Mezinárodní soutěž v jízdě na saních rohatých. Registrovat se můžete od 13 hodin. Samotná soutěž začne ve 14 hodin a následovat bude její vyhodnocení. V doprovodném programu vás čeká návštěva Kačenky a Rampušáka vládců Orlických hor, nebude chybět tradiční česká kuchyně.

Trutnovsko - Benjaming band koketuje s country

Vrchlabí - V rámci svého zimního turné zavítá skupina Benjaming band z Petříkovic v sobotu do klubu Kotelna. Koncert začíná od 20 hodin. Turné se koná pod titulem „Country punk 1/2unplugged“. Tento krkolomný název znamená stručně nahrazení elektrické kytary akustickou a výrazný posun celkového projevu kapely směrem ke country v tak trochu rychlejším pojetí.

Vrchlabí - V sobotu od 18 hodin začíná v Divadelním klubu ochotnické představení pod titulem Bez roucha. Komedie světoznámého dramatika Michaela Frayna je o tom, jak těžký je herecký chlebíček, ale zároveň je to také veliká legrace. Napsal ji člověk, který divadlo důvěrně zná a má je rád, sám překládá Čechova, a tak dokáže do humorného děje zapojit rovněž soucit s nelehkým hereckým životem.

Úpice - Představení Kašpárek sluhou u čaroděje se koná od 15 hodin v Divadle Aloise Jiráska. Klub místních loutkářů má pro děti v pohádce připraveny postavy kašpárka, čaroděje, draka, čerta, princezny a krále.