Skladbu nastudoval Královédvorský chrámový sbor, který vede Vít Havlíček. Za varhany usedne jeden z nejúspěšnějších varhaníků mladé generace, Pavel Svoboda. „V rámci koncertu, na kterém bude přítomen autor premiérované skladby, bude připomenuta osobnost hudebního skladatele a královédvorského rodáka Jana Zdeňka Bartoše,“ prozradil farář Jan Czekala. Oba hudební skladatele totiž spojuje minulost.

Začátkem šedesátých let Bartoš připravoval Kvěcha bezplatně na přijímací zkoušky. Později se Bartoš stal jeho profesorem skladby na Státní konzervatoři. „Je určitě zajímavé, že dnes je zase Otomar Kvěch profesorem našeho mladého sbormistra Víta Havlíčka. Je to takový magický kruh,“ komentoval zajímavé spojitosti farář Czekala.

Koncert v kostele, kde bude světová premiéra skladby, bude mít dobrovolné vstupné. Pořadatelé chtějí hudební zážitek umožnit co největšímu počtu zájemců. Všechno je zatím v přípravě, sbor pilně zkouší novou skladbu. Něco podobného zatím kostel asi nezažil. Římskokatolická farnost se v posledních letech snaží pořádat celou řadu akcí nejen pro věřící, ale pro všechny občany města. S velkým ohlasem se setkala vloni premiéra adventních koncertů v kostele.

Otomar Kvěch byl korepetitorem opery Národního divadla v Praze, působil také v rozhlasu nebo jako funkcionář ve Svazu českých skladatelů a koncertních umělců. Skladatel za své skladby obdržel řadu cen ze skladatelských soutěží doma i v cizině. Mimo jiné je autorem tří oper pro děti. Také Jan Zdeněk Bartoš, který by letos oslavil 101. narozeniny, se nechal inspirovat historií svého rodného města a Rukopisem královédvorským.