Takřka přesně rok poté, co regionální literaturu obohatil povídkový soubor Ranní rosa aneb Jak se chodí na kejváky, autorka za účasti několika hostů pokřtila druhý díl. Tentokrát pod názvem Ranní rosa v kopřivách, aneb co by bylo, kdyby…

K sepsání historek, situovaných do oblasti Jilemnicka, autorku inspirovaly skutečné příběhy jejích zákaznic v kadeřnickém salonu i vlastní zážitky. „Je to kniha devatenácti humorně laděných povídek. Jsou to příběhy ze života. Některé poučí u jiných se nebudete moci přestat smát. Myslím si, že v dnešní době je potřeba takovouto odlehčenou literaturu číst,“ sdělila Alena Bartoňová. Ta povídky, vydané vlastním nákladem, nejen napsala, ale navíc doplnila ilustracemi.

Nový literární přírůstek na Šaldově statku pokřtila hned trojice hostů. Kromě Mirky Chaloupské a Václava France se role kmotry, stejně jako v loňském roce, ujala legendární česká herečka Jiřina Bohdalová. Ta navíc divákům s velkým úspěchem přečetla povídku nazvanou Pomluva je jako plíseň. „Tato povídka mě oslovila, mluví mi přímo z duše, je v ní popsané chování mnoha lidí v dnešní době,“ svěřila se Jiřina Bohdalová. Slavnou herečku a jilemnickou autorku pojí několikaleté přátelství. „S Jiřinou se známe přes dvacet let, spolupracovala jsem s ní už na své první knize, kuchařce 30 dní, které otřásly váhou,“ vysvětlila Bartoňová.

Novou publikaci Ranní rosa v kopřivách, aneb co by bylo, kdyby… si čtenáři budou moci v nejbližších dnech zakoupit v pojizerských knihkupectvích. „Myslím si, že se kniha bude líbit,“ doplnila spisovatelka. Zájemci, kteří budou chtít povídky podepsat, mohou autogram získat přímo v kadeřnickém salonu Aleny Bartoňové.