„Mladí lidé, oslavující příchod jara, projdou ulicemi města, poukáží na krásy studentského života a pouť zakončí v parku Na Nivách. Tam vystoupí řada studentských kapel a je připraven i další zajímavý program," upozornil za organizátory Jakub Rus.

První Majáles v Trutnově se konal v roce 1966. V devadesátých letech pak tradice náhle zanikla a až v posledních několika letech se ji studenti snaží obnovit. Studenti, převlečeni do veselých kostýmů budou v pátek v ulicích bujaře slavit příchod jara a užívat si zatím bezstarostný život.

„Průvod připomíná pohyblivý karneval. Masky vycházejí z tradice, která praví, že jsou studenti v den Majálesu trošku hájeni před přirozenými autoritami a mohou humorným způsobem upozornit na nešvary, které se ve školách nebo ve společnosti dějí. Popřípadě této výsady využít nemusejí a mohou se jít jednoduše jen pobavit," konstatoval k akci Jakub Rus.

Na Nivách začne od příchodu průvodu před čtrnáctou hodinou program, který skončí okolo půlnoci. Jak slibují pořadatelé, v bohatém programu se posluchačům představí zajímavé, především studentské kapely. Na úvod má vystoupit také Michal Šeps se skupinou Zimmer frei.

Připraven je i další program. Například street artový umělec Chemis, který bude po dobu konání odpoledního programu malovat na připravenou provizorní zeď.