Jedna z hvězd letošního ročníku s tříčlennou kapelou zahájila vystoupení titulní skladbou z alba On My One. Vystoupení písničkáře přezdívaného Bob Dylan z Nottinghamu nabídlo skladby ze všech jeho tří alb. „Líbí se mi, že každá jeho písnička je jiná, i když to je už místy trochu popík," konstatovala jedna z divaček.

Dvaadvacetiletý Bugg v černé kožené bundě a slunečních brýlích připomínající rokenrolové hvězdy 60. let postupně zvedl ze sedaček část hlediště. Bugg, který se v roce 2013 představil na vyprodaném koncertě v pražském Lucerna Music Baru, střídal akustickou a elektrickou kytaru a nakonec si z koncertu od pořadatelů odnesl „samizdatové" triko s vyobrazeným Franzem Kafkou. „Poprvé jedna z hlavních hvězd festival netradičně zahájila," podotkl zakladatel festivalu Martin Věchet.

Festival dnes odpoledne zahájila tradiční ekumenická bohoslužba. Čtení z evangelia kněz Ladislav Heryán doplnil interpretací skladeb Wish You Were Here od Pink Floyd a Riders On the Storm známé z repertoáru The Doors.

V dnešním programu se dále představí například Sbor břežanských kastrátů, Hentai Corporation, Visací zámek, Monkey Business.

Mediální přestřelku v souvislosti s letošním Trutnoffem vyvolala zpráva, že organizátor akce Věchet neoficiálně pozval někdejšího komunistického funkcionáře Miloše Jakeše. Veřejnost se to dozvěděla z videa, které bylo bez souhlasu autorů umístěno na sociálních sítích. Věchet však nedávno potvrdil, že Jakeš se na přehlídce neobjeví. Kvůli pozvání Jakeše odřekla svoji účast kapela Plastic People of the Universe, ale objeví se jejich předchůdci The Primitives Group.

Účast odřekli na prvních plakátech avizovaní David Koller, Čechomor a Jaroslav Hutka. Podle pořadatele festivalu Věcheta zejména kvůli „mediálním tanečkům". Neučast Richarda Müllera je pak zdůvodněna jeho nečekaným odletem do zahraničí. Zdravotní indispozice zabránila účasti kapele Cocotte Minute.