Například v Železném Brodě, kam dorazil od Semil, jen zaparkovat byl oříšek. Náměstí bylo kompletně obsazené čekajícími lidmi. Davy komplikovaly i průjezd automobilů po hlavní silnici. V pohotovosti byli jak policisté, tak zdejší strážníci.

„To je blázinec, čekal jsem pár lidí, ale že tady bude celé město, jsem nepředpokládal ani v těch nejdivočejších snech. Kdyby tak děti neprosily, určitě bych sem sám od sebe nešel," tvrdil dvaačtyřicetiletý Jan. I on ale celou dobu zuřivě fotil, co se kde šustlo.

Pro dospělého mohl působit kamión jako kýč, ale dětem jen hrály plamínky v očích. Dostat se z jednoho konce náměstí na druhé bylo nad síly. Santa přišel, pozdravil se a začalo focení s dětmi. Vánoční kamion pak oblažoval přítomné svými světýlky, dekoracemi a Santa Klausem se skřítky dobré dvě hodiny. Pak zahoukal a odjel směrem na Harrachov.

Vánoční kamion neminul však ani trutnovský region. Například náměstí ve Dvoře Králové (viz snímek) praskalo doslova ve švech. Jak se říká: proti gustu holt žádný dišputát.    (js, jm)