Jde o duchařskou komedii Oscara Wildea v podání Lučanského divadelního spolku. Ten si pod vedením režisérky Jany Kouřilové připravil jedno z prvních autorových děl, které se poprvé objevilo v roce 1887, kdy pravidelně vycházelo v časopise, a které dodnes zdobí nadšené reakce publika všech věkových kategorií, od malých dětí až po jejich prarodiče.

„Věříme, že také do slánského kulturního domu přijde divadelníky z Lučan podpořit co nejvíce spokojených diváků. Odměnou bude komedie, při které se nejen dobře pobaví, ale při které občas i příjemně zamrazí v zádech," zve na představení vedoucí pořádajícího Divadelního souboru Tyl Slaná Radek Šmíd.

Příběh začíná tím, když pan Otis, americký vyslanec, kupuje od lorda Cantervilla jeho zámek, i když jej lord čestně varuje před strašidlem, které na zámku straší. Panu Otisovi to ale nevadí a zámek kupuje se vším všudy.

„Jak známo, dobrých komedií není nikdy dost a těch duchařských je ještě míň. Tak se přijďte pobavit, tato komedie je opravdu pro všechny," doplňuje Radek Šmíd.

(njt)