Největší benefiční a prezentační akce domova si vzala za cíl odstranit pomyslné bariéry mezi lidmi zdravými a hendikepovanými. Výtěžek bude věnován na úpravnu vody, modernizaci rehabilitace a ovládání plošiny pro klienty.

Desátý ročník bude zahájen ve 13 hodin mší svatou, kterou bude celebrovat nový královéhradecký biskup Jan Vokál. V kostele sv. Anny bude pokračovat program pro milovníky vážné a duchovní hudby. Vystoupí například soubor instrumentální a vokální gotické, renesanční a barokní hudby SoliDeo, který přijede z Děčína.

Pod názvem „Správně vidíme jen srdcem“ posluchače potěší recitační pořad s hudebním doprovodem podle Exupéryho Malého prince. Závěr hudebního bloku duchovní hudby bude patřit varhanám a nedávno opravené zvonkohře v podání Václava Uhlíře. Na scénu v parku určitě přiláká fanoušky populární pardubická kapela Ready Kirken, z Prahy zavítá tradiční irská a skotská hudba Irish Dew a kapela Bezefšeho, která hraje folk, swing, jazz i jinou muziku. Zlatým hřebem zejména pro fanynky populární televizní soutěže Super Star bude určitě jeden z finalistů Michal Šeps.

Pro děti budou připraveny projížďky na ponících, dětský koutek Žirafa, skákací hrad, trampolína, malování na obličej. Speciálně pro děti bude laděný i program na nádvoří.

Nově opravený secesní altán se stane lákadlem pro milovníky voňavé kávy. Ve sklípku bývalého pivovaru bude připravena ochutnávka vín českých vinařů s odborným výkladem o jeho pěstování. Tento den budou také otevřeny dveře všem, které by zajímal život klientů v historických interiérech bývalé jezuitské rezidence.

Po celé odpoledne bude možné zhlédnout ukázky lidových řemesel a výrobky chráněných dílen. Řada stánkařů bude v dobových kostýmech. Připraveno je rovněž bohaté občerstvení.