Nemá sice takovou návštěvnost jako například ples mylivců, ale zato je zde úžasná atmosféra, na kterou všichni rádi vzpomínají.

V sobotu se v Čisté u Horek konal tradiční hasičský bál. Tanečníky z okolí na něj přivezl zdarma svozový autobus. Nakonec dorazily více než dvě a půl stovky návštěvníků. „Hned od prvního kousku skupiny Futrál se taneční parket zaplnil a tak to pokračovalo takřka celý večer,“ popisuje začátek plesu Ladislav Jiřička, čistecký hasičký velitel, „program nám pak zpestřily tanečnice ze skupiny The Colors. Jejich výkon a zejména pak 'rybičky' Terky Stehlíkové roztleskaly sokolovnu.“

V půlnoční pauze dražili čistečtí hasiči stylový tuplák. Za tisíc dvě stě korun si jej odnesl Michal Stehlík. Během první části večera měli porotci velmi důležitý úkol – vybrat z přítomných paní a dívek Miss sympatie večera, kterou zde titulují Miss Candr. Nebylo to vůbec jednoduché, ale nakonec se vicemiss Candr 2011 stala Markéta Svobodová a Miss Candr 2011 je Lucie Ambrožová. Ta pak zahájila losování hlavních cen tomboly. “Atmosféra po půlnoci houstla, protože v osudí bylo dvacet pěkných cen, kterým vévodila čtyřkolka. Ta nakonec putuje k Pavolkovým do sousední Borovnice,“ komentoval výsledek tomboly Jiřička.

Pak pokračovala zábava až do druhé hodiny ranní. Pro hosty pak byl opět přistaven autobus a mnohým se vůbec nechtělo domů.

„Jsme rádi, že se snad většině návštěvníků u nás líbilo. Ples je pro nás nezanedbatelným zdrojem příjmů na naši další činnost,“ uzavírá ohlédnutí za sobotní nocí čistecký velitel, „už nyní pracujeme na přípravách prvomájové dětské soutěže, a především na čtyřiadvacetihodinovém maratonu fichtl ve Štikovské rokli začátkem července.“ Hasiči v Čisté se prostě nenudí.

(FAL)