Pro návštěvníky trhu bude od 10 do 13 hodin otevřena v klášterním Skriptoriu knihtiskařská dílna, během které si zájemci budou moci natisknout vánoční přání, tašky a prostírání na replice knihtiskařského lisu. Účastnický poplatek je 50 korun.

Kdy: neděle 15. prosince od 8:30 do 13 hodin
Kde: klášter v Broumově

V klášterním kostele sv. Vojtěcha se poté od 15:30 hodin bude konat Adventní koncert Stěnavanu.

V tento den se uskuteční také Vánoční běh pro opuštěné psy a kočky v broumovském útulku, kterým můžete doběhnout pro odměnu! Tradiční vánoční akce odstartuje z broumovského náměstí a „poběží“ se přibližně 4 km dlouhá trasa k útulku a zpět. Běhu se může zúčastnit kdokoliv jako běžec, chodec či cyklista. S sebou můžete vzít i svého psa. Veškerý výtěžek bude věnován Městskému psímu útulku v Broumově. Registrace začne v 9 hodin, startuje se v 10 hodin.

Víkend otevřených dveří v útulku

Vánoce slaví také zvířátka v útulku. Útulek pro opuštěná zvířata u Lesního hřbitova v Hradci Králové pořádá víkend otevřených dveří. Po oba dny bude pro veřejnost otevřeno od 10 do 16 hodin. Vítané jsou dárky v podobě pochutin pro zvířata, přispět můžete také finančně.

Zakleté pírko má předpremiéru

Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí přivolá zakletého prince Vítka. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Aninka se ho vydá hledat do světa – republikovou předpremiéru si v neděli ve 14 hodin v Kině 70 v Dobrušce odbude nová česká pohádka Zakleté pírko, a to za účasti jejího režiséra Zdeňka Trošky.

Začaly vánoční trhy

V pátek začaly tradiční vánoční trhy na hradeckém Masarykově náměstí. Stánky budou návštěvníkům k dispozici od deseti do 17 hodin a doplní je bohatý kulturní program.

Chybět nebude tradiční svařené víno, trdelník, punč, klobásky, nakládané sýry, turecký med ani frgály, keramika, svíčky, kabelky, bižuterie a hračky. Vánoční trhy na Masarykově náměstí potrvají do neděle 22. prosince.

Expedice Monoxylon III

Bistro Pecka v Náchodě zve v neděli od 16 hodin na promítání dokumentu o expedici Monoxylon III: „Den dlouhý 28,5 hodiny“, o nadšené skupině chlapíků, kteří dokázali na replice lodi z mladší doby kamenné překonat více než 400 km v Egejském moři.

Další pohádka pod širým nebem

V areálu na Bojišti v Trutnově si můžete v sobotu 14. prosince od 16 hodin vychutnat druhý promítací večer se svařáčkem, punčem nebo jiným teplým nápojem. S předvánočního shonu vás vytrhne kultovní pohádka česká Byl jednou jeden král.

Na zámek lákají divadelní prohlídky

Až do úterý 17. prosince ožívá vánočně vyzdobený doudlebský zámek prohlídkami s Divadlem Apropo.

„Během hodiny a půl zavedeme naše diváky do dob našich prapraprababiček a ukážeme jim, jak se slavily Vánoce bez shonu moderní doby. Každé všední dopoledne je program určen pro školy a školky z okolí a 15. prosince pro veřejnost,“ zve Vít Balboa Levinský z Divadla Apropo.

Na návštěvníky tu však toho v neděli čeká více.

„Zároveň v tento den budou v areálu zámku probíhat adventní trhy a v pauze mezi dopoledními a odpoledními prohlídkami pro veřejnost Divadlo Apropo sehraje ještě ve 13.30 v místě Babiččina dvorečku na zámku Živý Betlém, jehož výtěžek bude věnován na zámecká zvířátka,“ dodává Vít Balboa Levinský.

Na jarmarku nebude chybět vánoční sortiment. Kulturní program zpestří i vystoupení dětského pěveckého sboru Sluníčko v 11 hodin a dojde také na na oblíbenou „výheň splněných přání“ kováře Vojty. Pro zimou prokřehlé je během celého dne připravena zámecká kavárna s krbem a chybět nebude ani poctivý a lahodný svařák nebo pravý vánoční punč. Tak na viděnou v neděli 15. prosince od 9 do 15 hodin.