Královéhradecký kraj

Hradecko: Martinské trhy lákají na řemesla

Hradec Králové: Již podeváté pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost tradiční předvánoční jarmark lidových řemesel Martinské trhy. Do Hradce se v sobotu sjedou řemeslníci z celé České republiky, aby v prostorách Adalbertina a přilehlého parkoviště od 9 do 16 hodin předvedli výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel.

Jičínsko: Apropo tančí a zpívá pro postižené

Jičín: Již po čtrnácté zve  Apropo své příznivce a veřejnost do Masarykova divadla na charitativní akci, tentokrát s názvem Kaleidoskop aneb Měníme pohledy na svět lidí s postižením. Můžete se těšit například na herečku Táňu Fischerovou, balet Bílá holubice, skupinu Dowis, folk big-beatovou kapelu Z hecu a Zuzanu Bubílkovou.

Náchodsko: Vysokovský kohout U kohouta

Vysokov u Náchoda: Osvětová beseda Vysokov pořádá  v restauraci U kohouta celostátní soutěž amatérských filmů s mezinárodní účastí Vysokovský kohout. Slavnostní  zahájení se uskuteční v pátek ve 14 hodin, poté následuje soutěžní projekce, která bude probíhat i v sobotu od 8.30. Páteční i sobotní večery budou patřit zábavným společenským programům.V neděli návštěvníky čeká projekce oceněných filmů a vyhlášení výsledků.

Rychnovsko: MIG 21 - Štěstí hejbe planetou. Ve Vamberku

Vamberk: Ve Vamberku v pátek třináctého přistane MIG 21. V městském klubu Sokolovna vystoupí od 21 hodin populární skupina s frontmanem Jiřím Macháčkem. Letos na jaře kapela MIG 21 představila klip k novému hitu Štěstí hejbe planetou. Začátkem října odstartovala stejnojmenné podzimní turné, při němž jednou ze sedmnácti zastávek bude také Vamberk. Playlist koncertu obsahuje největší hity skupiny od jejího založení v roce 1998.

Kostelec nad Orlicí: Milovníci lidové písně by si neměli nechat ujít již 29. Setkání harmonikářů na Rabštejně. Od 19 hodin zde vystoupí amatérští a profesionální harmonikáři, heligonkáři a akordeonisté. Speciálním hostem večera bude garmoškář, zpěvák a klavírista Pavel Mucha. Nenechte si ujít příjemný sobotní večer s kvalitní muzikou.

Bartošovice v Orlických horách: Sobota bude v Bartošovicích ve znamení světélek. Putování za světélky odstartuje v sedmnáct hodin u obecního úřadu. Zábavu si užijí dospělí i děti. Na trasu si příchozí posvítí lucerničkami a lampiony. V cíli čeká odvážné účastníky speciální odměna. Akci pořádá místní speciální škola, takže se tu setkají zdravé děti s dětmi s postižením, které navštěvují místní školu. Tento osobní kontakt bude jistě pro všechny přínosem.

Trutnovsko: Mr. Bean jede do Havlovic

Havlovice: V místním kulturním domě se můžete těšit na Divadelní soubor Medvěd ze Stákova, který tu uvede hru s názvem Divadelní Mr. Bean. Pánové Adam Budař a František Šedivý komediální představení rozehrají v sobotu od 19 hodin.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Zaječice chystají předvánoční jarmark

Zaječice: V sobotu od 9 do16 hodin se zde uskuteční již tradiční předvánoční jarmark, kde si budete moci zakoupit různorodé zboží a připravit se na Vánoce. Jako tradičně bude k dostání keramika klasická i zahradní, dřevěné betlémky, drátkované zboží, ručně vyráběné šperky, výrobky z ovčí vlny, produkty z medu, svíčky, proutěné košíky, perníčky, pečené čaje, dřevěné dekorace a obrázky na sklo, háčkované ozdoby, bylinky, bižuterie, patchwork, zboží z včelího vosku, sušené ovoce a další.

Orlickoústecko: Českotřebovský vehikl se blíží

Česká Třebová: V Národním domě se v sobotu koná 23. ročník výstavy a soutěže Českotřebovský vehikl. K vidění budou letadla, tanky, diorámy, auta nebo figurky. Výstava potrvá od 10 do 15 hodin, vyhlášení výsledků je plánováno v době od 15 do 16 hodin. Výstavu pořádá Klub plastikového modelářství plk. Otakara Hrubého DFC Česká Třebová.

Lanškroun:  Od pátku do pondělí bude Lanškroun patřit multi-artovému kulturnímu projektu s těžištěm v amatérském, alternativním a undergroundovém divadle s názvem Lathife. Kromě divadla se mohou diváci těšit i na různé koncerty a výstavy, to vše v prostorách lanškrounského zámku a následně na undergroundové scéně Apollo. V sobotu vystoupí mimo jiné divadelní spolek OCHOS Smiřice s hrou Maruša aneb Z ohryzku štrůdl neuděláš (od 18.40 hodin), v neděli Triarius Česká Třebová s představením Kočka na kolejích (18.30 hodin).

Pardubicko: Festival Ezoterika

Pardubice: O nadcházejícím víkendu se v Kulturním domě Hronovická uskuteční 9. ročník festivalu EZOTERIKA. Zúčastní se na sedmdesát prodejců a vystavovatelů, kteří nabídnou nejrůznější zboží a služby z oblasti zdravého životního stylu. Návštěvníci se mohou těšit na astrology, numerology a kartáře. Bude možnost poradit se v oblastech psychologie, kineziologie, hlubinné terapie, či rodinných konstelací.

Svitavsko: V sobotu ráno u rybníka!

Svitavy: Na hrázi Svitavského rybníka bude od sobotního dopoledne pěkně živo. Od devíti hodin je totiž v plánu  jeho výlov. Podívaná na potící se rybáře a jejich náčiní potěší nejenom děti. V plánu je totiž prodej ryb, které si pak můžou přihlížející rovnou připravit k obědu.

Litomyšl: Tuto neděli v litomyšlském regionálním muzeu končí výstava chladných zbraní užívaných ve válkách v 19. a 20. století. Návštěvníci si můžou prohlédnout nejenom bodáky, ale i slavnostní meče, útočné dýky a další zbraně z celého světa. Většina z nich byla skutečně používaná v bojích, například za první světové války. V neděli odpoledne je v plánu komentovaná prohlídka s majiteli exponátů.