Podrobnosti nám řekl režisér divadelního souboru Jirka Doubek: „Pro vánoční dny jsme tradičně nastudovali novou hru. Co by to mohlo být jiného, než opět veselá komedie o dvou dějstvích a několika obrazech, kde se pojednává o životě žen na menším městečku. Uvidíte, co dokáží tak zvané drby a jak se jejich autorky dokáží z trablů, které si samy způsobily, šikovně vymotat. Nakonec, nejen ženy, ale někdy i muži…“

Výše uvedenou hru začal soubor nacvičovat již začátkem října. Jeho snaha byla ze začátku rušena pracemi na rekonstrukci sokolovny, kdy se teplota na jevišti pohybovala kolem 5 °C. Hra Maloměstské klepny je celkem náročná na vše. Proto se zkoušelo nejméně dvakrát týdně a složitější výstupy se ještě „dolaďovaly individuálně“ v jednom dni navíc. Divadelní soubor nechtěl nic nechat náhodě, obzvláště, když již dnes má pozvánku na hostování do významnějších divadelních sálů jako jsou Semily, Jilemnice, Nová Ves nad Popelkou a spousty dalších. Také připravuje pozvánku pro obyvatele Sociálních služeb ze Semil, pro které na jarní představení uhradí Obecní úřad autobus. Jsme rádi, že jim jednou za rok můžeme udělat alespoň „jeden hezký den“, dodává pan režisér.

Nakonec bych dodal, že divadelní premiéře v odpoledním a večerním uvedení přihlíželo téměř šest set diváků, na kterých byla vidět při jejich odchodu ze sálu spokojenost. A o to vlastně dobrovolným ochotnickým divadelníkům jde v první řadě.

Karel Čermák