Program začíná vždy od 11 hodin a potrvá až do časných ranních hodin, co budou síly stačit. V pátek zde vystoupí kapely Wanastovi Vjecy Revival, The Last Revolution, Catska, DeBill Heads, Doctor P. P., The Angels a Furt Fajn. V sobotu zahrají skupiny Čí je to vina, Heebie Jeebies, Ulrichovo náměstí, Lucie revival Morava, Fénix rock, Warování a Gemini. Program zpestří ohnivá show skupiny Inferno, loutkové divadlo BOĎI Jaroměř, divadelní soubor Maska z České Skalice a hasičská vodní fontána s ohňostrojem. V neděli bude hrát country kapela Kon&Takt a metalové skupiny Krucipüsk a Wishmasters. Chybět nebude hasičská pěna a vodní clona.

Kdy: 12. - 14. července
Kde: Česká Skalice
Za kolik: dobrovolné vstupné

V pestrém třídenním programu nebude chybět také dětský den, malování na obličeje, pouť s extrémními atrakcemi, vystoupení kouzelníků Mr. Tommy a Mr. Carla, fotbálek v životní velikosti, projížďky na koních či velká degustace vín. Na pouť zavítají i modeláři Falemo Červený Kostelec, můžete navštívit koutek s exotickými zvířaty, pobaví vás barmanská a ohnivá show a také letecká show. A to nebude zdaleka všechno. Prohlédnete si navíc historické automobily a obří tříkolky, vystoupí fenka Agi s páníčkem Štefanem a předvedou canisterapii. Městská policie Jaroměř ukáže výcvik služebních psů a zásah. O mluvené slovo se postarají Ondra Pokorný a Vítek Maštalíř. Akce je zastřešena, koná se za každého počasí.

Slavnostní otevření Bartoňovy vyhlídky.
Bartoňova vyhlídka zve k příjemné relaxaci

Chuťové pohárky naladí Škoda food festival

Neděle v Rychnově nad Kněžnou bude patřit všem labužníkům. Škoda food festival s nabídkou pokrmů z celého světa ovládne od 11 do 18 hodin Poláčkovo náměstí a zámeckou zahradu. Připravena je i barmanská show, soutěž o nejlepší pokrm a mnoho dalšího.

Ilustrační foto.
V Pohoří se o víkendu představí minipivovary

Den živé archeologie

Na cestu za dávnověkými Kelty se o víkendu mohou vydat velcí i malí zájemci o tajemství historie. Archeopark ve Všestarech připravil Den živé archeologie, který návštěvníky poutavou formou seznámí se zručností keltské civilizace. Program začíná v sobotu i v neděli v 9 hodin.

Wakepark na plačické pískovně u Hradce Králové.
Wake park v Plačicích chystá zábavu i jídlo

Africký festival v Safari Parku

V královédvorském Safari parku se v rámci Afrického léta celý týden koná Africký festival, a to až do neděle 14. července. Každý den v 11 a 15 hodin mohli v otevřeném amfiteatru zájemci zhlédnout vystoupení skupiny IYASA. Totéž čeká na návštěvníky i v pátek, sobotu a neděli.

Kdy: pátek až neděle 12. až 14. července
Kde: Safari Park Dvůr Králové nad Labem

Čeká na vás africké tržiště se stánky – Shine Beans, Bwindi Orphans, Mary´s Meals, Marie Imbrová, Kedjom Keku, Nasajem s Masajem, Adopce Afrika, YMCA Olomouc a Shams, Derbianus Conservation.

Užijte si tradiční sochání se sochařkou Maudy Muhoni, která během léta vede v zoo workshopy. Dospělí i děti mají příležitost poznat Maudy, která získala díky svému talentu řemeslnou dovednost v umělecké zimbabwské komunitě Tengenenge. Ti, kteří se rozhodnou workshopu zúčastnit, stráví se sochařkou hodiny zábavné tvorby, ale i těžké dřiny. Výsledkem je i vlastnoručně vyrobená socha.

Vrcholem festivalového týdne bude sobota, která nabídne kromě již zmíněných aktivit koncerty. Skupina SAHAR vystoupí v 19.30 hodin, velký koncert skupiny IYASA se koná od 20 hodin.

Součástí sobotního večera je promítání filmu Madagaskar 2 - Útěk do Afriky od 21.30 hodin.

Trojúdolí ožilo nejen minulostí
Přátelé Trojúdolí tradičně oživí místa paměti

Hořický food festival

Gurmáni jsou v sobotu zváni do Hořic, ve Smetanových sadech se totiž uskuteční druhý ročník místního food festivalu. Servírovat se budou regionální i cizokrajné dobroty, včetně oblíbených burgrů a hot dogů. Chybět ale nebudou ani hmyzí speciality a mnoho dalšího.

Z oslavy 10 let Mariánské zahrady.
Svazek obcí Mariánská zahrada slaví výročí

V Josefově se vrátí do časů minulých

Josefovské náměstí s monumentálním kostelem, který byl postavený v letech 1805 až 1810, zaplní trhovci, řemeslníci, vojáci v uniformách, měšťané v krásných šatech i prostý lid. Na rynku poteče josefovské pivo Šancovák proudem, ke koupi budou ručně malovaní cínoví vojáčci, voňavé koláčky a další tradiční i neotřelé sladké dobroty, v kotlících připravené ty nejvybranější pochoutky uvařené podle historických receptů.

Kdy: sobota 13. července od 9.30 do 16 hodin
Kde: Josefov

Sám císař Josef II. se svou družinou zavítá toho dne mezi svůj lid. Josefovští na jeho počest připraví překvapení na uvítanou a ztvární pro pobavení všech jeden z příběhů, který se v kraji dlouho vypráví. Nejmenší jistě potěší loutkové divadlo Romana a Libušky Bauerových nebo možnost projížďky na koních. Všichni příchozí bez rozdílu věku mohou využít příležitosti nechat se vyfotografovat v zapůjčeném dobovém kostýmu a donést si domů památku na den, kdy Josefov i s jejich pomocí ožil. Více než vítáni jsou i tací, kteří sami dorazí v historickém oděvu. Čeká je drobná odměna na informačním stánku.

V sobotu bude zpřístupněno několik turistických areálů a muzeí. Je připravena také komentovaná prohlídka pevnostního hřbitova. Na něm je pohřbeno nespočet zajímavých osobností, jejichž příběhy vám bude dlouholetý správce vyprávět.