Už se začaly prodávat vstupenky na představení činoherních skupin A a B jejich stávajícím předplatitelům. Od dnešního dne mohou pro změnu začít nakupovat předplatitelé skupin Divadlo a hudba a Divadelní delikatesy. Prodej všech skupin pro nové zájemce bude uvolněn až od 18. června.

Opět čtyři skupiny

Uffo pro sezonu 2012/2013 zachovává počet čtyř předplatitelských skupin.

„Zatím mohu říci, že se nám tento model osvědčil, ale samozřejmě to není žádné dogma pro další sezony. O dvě činoherní skupiny je značný zájem, totéž lze říci o skupině Divadlo a Hudba. V divadelních delikatesách představujeme trutnovskému publiku nové divadelní trendy, je tedy logické, že mohou mít lidé trošku obavu. Jsem ale rád, že si diváci oblíbili například představení studia Damúza s Davidem Prachařem," poznamenal ředitel Uffa Libor Kasík.

Ve skupině Divadelních delikates se objeví pozoruhodná představení. Například Pátá dohoda Jaroslava Duška či poslední projekt souboru La Putyka Slapstic Sonata. Spokojení mohou být i zájemci o předplatné v ostatních skupinách. „Diváci se mohou těšit na představení souboru hradeckého Klicperova divadla, který je u nás již stálým hostem. V příští sezoně to budou dvě Drábkovy inscenace, a to Figarova svatba a Jedlíci čokolády," nastínil Libor Kasík.

Zazáří i Semafor

„Mezi stálé hosty činoherních skupin patří například i Dejvické divadlo, které uvidíme rovněž dvakrát. Budeme mít i nové hosty. Poprvé se tu představí například Divadlo Semafor s autorským projektem Jiřího Suchého Hodiny jdou pozpátku či Moravské divadlo Olomouc s vydařenou inscenací The Beatles & Queen, oboje ve skupině Divadlo a hudba," dodal Kasík.

Činoherní a hudební skupiny předplatného uvedou tradičně po osmi představeních, o dvě méně bude delikates. Program nabízí předplatitelský bulletin, který je k dispozici na Inforecepci Uffa či na www.uffo.cz.