Sedmý ročník akce, kterou pořádá DDM Jednička, nabídl desítky vystoupení, které posuzovala odborná porota. V sobotu své umění předváděli orientální tanečnice, mažoretky a roztleskávačky. V neděli se tančil výrazový tanec, street dance, break dance, show dance a další styly. Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích a několika výkonnostních skupinách.

Protože se jednotlivé druhy tanců liší, pořadatelé po oba dny pozměnili odbornou porotu tak, aby v ní byli zastoupeni vždy odborníci na daný styl. Své zastoupení měl mezi soutěžícími také trutnovský region. Uspěly soubory ze ZUŠ Úpice, SVČ Trutnov, ZŠ 5. května Dvůr Králové, ZŠ Mládežnická Trutnov, Orient Studio Dvůr Králové, ZŠ Svoboda nad Úpou, DDM Jednička Dvůr Králové, TŠ Bonifác Rtyně v Podkrkonoší a Freedom Club Trutnov.

Organizace tolika lidí byla náročná, přesto ji opět lidé kolem Sylvie Černotové zvládli. „V současné době už není možné, aby počet soutěžících rostl. Pro další ročníky budeme muset přemýšlet o nějaké změně,“ vysvětlila Sylvie Černotová. Soutěžící využívali pro přípravu a jako zázemí kromě Hankova domu také sokolovnu, gymnáziu a kino Svět. „Při vystoupeních byl balkon i sál zcela zaplněny,“ doplnila Černotová.

Pro diváky byl program určitě zajímavý. Byla to nejen podívaná pro milovníky krásných a netradičních kostýmů, ale zaujal také perfektní taneční souhrou, akrobatickými výkony a ladností všech vystupujících. Od nejmenších dětí, pro které to leckdy bylo vůbec první vystoupení na veřejnosti, až po ostřílené „profesionály“, kteří se na Dvorské Jedničce představují od prvních ročníků. Díky různým stylům byl dvoudenní program i pestrý.

Je jenom škoda, že o tom, jak velká a zajímavá soutěž se ve městě koná, řada občanů města vůbec nic neví.

Dvorská jednička 2011, bodování: sobota

Dvorská jednička 2011, bodování: neděle