Novinářům to řekl dramaturg libereckého divadla Martin Urban.

„Začínáme Ženami, pokračujeme Testosteronem. Jsou to dvě komedie o tomtéž. V Testosteronu se mluví o ženách a v Ženách o mužích," uvedl Urban.

„Každý, kdo přijde na Ženy, by měl přijít i na Testosteron a naopak," dodal.

Odlišný přístup zvolilo divadlo při výběru režiséra, v obou případech sáhlo po muži. „Testosteron by nemohla dělat ženská, protože by tomu vůbec nerozuměla," míní jedna z hlavních protagonistek ženské komedie Leny Langová. Fakt, že i Ženy režíruje muž, herečkám nevadí. „Dobře, že nějaký chlap mezi námi je," řekla herečka Markéta Coufalová.

„Kdyby to režírovala ženská, nedala by tam tu nadsázku. My se takto nevidíme a vybruslíme z toho tím, že si ze sebe děláme srandu," podotkla představitelka hlavní role Jana Hejret Vojtková. „Když nám Vojta (režisér Štěpánek) ukázal, jak by to mělo být, bylo to přesné. Tak nás chlapi vidí, hrajeme jejich očima. Chlap to má pojmenovaný, my se tak nevidíme," dodala.

Hra americké autorky vypráví o ženách, jaké ve skutečnosti jsou. Jedna ze členek dámského kroužku se díky své takzvaně dobré přítelkyni dozví, že si její milovaný muž vydržuje milenku. Postoj ke vzniklé situaci je nucena zaujmout nejen podvedená dáma, ale i ostatní přítomné ženy. „Ze základu se odvíjí příběhy ostatních," upozornil režisér Štěpánek.

Ženy uvedou v české premiéře na scéně Malého divadla tento pátek od 19 hodin, Testosteron nabídnou v Liberci za dva týdny.