Uvnitř v sále na podiu stojí na zvláštních podstavcích dva Vodnářské zvony. Připomínají veliké mísy obrácené dnem vzhůru, které obsahují vodu, na stranách jsou madla, jimiž se nástroj (na snímku) rozeznívá. Tomáš Pfeiffer, který tyto jedinečné koncerty v Česku uskutečňuje, namáčí ruce do vody a s každým pohybem se rodí zvuk unikátních vlastností. Vodnářský zvon se rozezní alikvotními tóny, které dle lámaistické tradice povznáší ducha a léčí tělo.

Alikvotní roviny jsou řazeny do jednotlivých skladeb koncertu. Skladby s názvy Praga magna mater, Pictus Orbis, Hledání Boha a Univerzum jsou pozvánkou k zamyšlení. Oddíl Hledání Boha je ještě členěn na část Chrámy a část Lidé srdce, jenž nabízí seznámení s výjimečnými lidmi, pro které služba druhým a celku se stala celoživotní náplní. Zde uvidíte i to, co se zcela vymyká běžnému chápání světa.

„Zvuk je doplněn filmovou projekcí, která je nedílnou součástí konceru. Projekce běží na unikátním parabolickém plátně s 3 D efektem a umožňuje divákovi vstoupit do promítaného obrazu,“ prozrazuje Tomáš Pfeifer.

Posluchači koncertu tedy mají možnost zažít nejenom vjem rezonance, ale třeba ve skladbě Universum vnímat krásu a hloubku vemíru a stát se na chvíli součástí vnímaného. Tímto způsobem se umocňuje zážitek z hudby a rezonance zvuku, který, podle svědectví mnohých, prostupuje celým tělem.

Zajímavostí je i to, že součástí nástroje je vodní hladina, která během hry vytváří rezonanční obrazce a ve fortissimu dochází k její levitaci do výše řady centimetrů.

Koncertem posluchače provází Tomáš Pfeiffer osobně poutavým komentářem, z kterého se návštěvníci dozvědí mnohé o historii nástroje i koncertů, které na našem území probíhají již od roku 2007.