„Měli písemné testy a poté ústní zkoušku z kadeřnictví, kosmetiky, barevné typologie a vizážistiky. Na závěr byla praktická ukázka předvádění doplňků,“ řekl majitel modelingové agentury D&D Otto Tomek, který školu pořádá.

Cesta před porotu složenou ze sedmi odborníků však nebyla jednoduchá. Studenti měli za sebou půl roku přípravy. Celkem absolovali 129 hodin, z nich téměř sto zabrala výuka chůze.

„Na můj vkus jsme měli moc hodin chození, ale jinak jsem byla spokojená. Za to zkouška asi moc dobře nedopadne,“ řekla Anna Kosařová ze Skalice krátce po jejím absolvování.

Palce jí držel i její otec Josef. „Není velký student, ale baví jí to, takže zakazovat jí to nebudu. Ale určitě to nebude mít jednoduché, v téhle branži je silná konkurence,“ řekl na chodbě školy.

O několik metrů dál skupinka dívek a chlapců na poslední chvíli pilovala otočku.

„Učila jsem se celý týden, snad to bude stačit. Nejhorší byla při zkouškách typologie barev a disproporce. Hodně se to plete,“ přiznala 13letá Jesika Röszlerová z Kostelce nad Orlicí. Vzor mezi modelkami nemá. „Chtěla bych se dostat tak vysoko, kam to až půjde. Rodiče mě podporují.“

Zkoušku nakonec zvládli všichni. „Rozdali jsme tři jedničky, tři trojky a zbytek byly dvojky,“ dodal Tomek.