Vystavené šperky jsou inspirované nervovými buňkami, mikroskopické snímky zachycují struktury lidského těla, živé a neživé přírody, například strukturu rostlin nebo krystaly, a konečně anatomické kresby kombinované s volnou tvorbou autora. Všechna díla nabízejí často nečekaný pohled na zcela běžné věci, ale mnohonásobně zvětšené.

Součástí výstavy je interaktivní dílna pro malé i velké vědce. Můžete si vymodelovat třeba strukturu mozku a prozkoumat svůj výtvor pod lupou. Po celou dobu výstavy bude vznikat společné dílo všech návštěvníků, obraz přírody a člověka. Výstava v muzeu potrvá do 6. června.

Už zítra naváže na výstavu beseda Tajemný mikrosvět. Od 17 hodin je ve špýcharu muzea připraveno zajímavé povídání MUDr. Josefa Špačka o světě, který nevidíme, ani si ho často vůbec neuvědomujeme.

„Společný výlet s lupou a mikroskopem vás zavede do kuchyně, dětského pokoje, na zahradu nebo k moři. Přednášku doprovází úžasné mikroskopické snímky. Přestože se jedná o kapacitu světové úrovně, jeho přednáška je určena široké veřejnosti. Je také autorem knihy Svět pod mikroskopem – pro kluky, holky a jejich rodiče,“ přiblížila přednášku ředitelka muzea Alexandra Jiřičková.