Začínala tu další z letošních zajímavých výstav. Tentokrát se představil multivýtvarník Petr Nikl, osobnost české i světové scény. Vernisáž byla zahájena nezvykle v prvním poschodí. Petr Nikl totiž připravil na začátek performanci.

Po krátkém představení autora, kterého přiblížila ředitelka galerie Lucie Pangrácová, vstoupila oknem do sálu opice v ženských šatech. Za pomocí loutny, trubky a megafonu zazpívala píseň. Samozřejmě se jednalo o Petra Nikla. Jeho osobité vystoupení sklidilo velký potlesk.

„Výstavu považujeme za jednu z nejprestižnějších akcí nejen této galerijní sezony, ale také za ojedinělou expozici v rámci celé historie galerie,“ uvedla ředitelka Pangrácová.

Návštěvníci si mohou prohlédnout fotografie, kresby i malby autora, který v nich zobrazuje nezvyklé postavy. „Možná je někde potkal, možná jsou z jeho hlavy, ale třeba jste je viděli někde i vy,“ uvedla ředitelka galerie. Vystaveny jsou také Niklovy publikace, které získaly řadu cen. Zájemci si je mohou v galerii zakoupit.

Ve sklepních prostorách jsou k vidění loutky a skleněné objekty. Výstava bude otevřena do 12. června. V letošním roce chystá galerie ještě jednu výstavu významného českého autora ze skupiny Tvrdohlaví, Jaroslava Róny. Ten se Niklovy vernisáže také zúčastnil.