Na několika velkoformátových panelech je představen život této osobnosti, jak v dokumentárních fotografiích, tak bohatých a zajímavých doprovodných textech.

Karel Halíř vyrůstal se čtyřmi sourozenci ve Vrchlabí. V pěti letech koncertoval v Liberci. Po studiu na pražské konzervatoři je to již období berlínské a také období vrcholné – koncerty ve Výmaru, Berlíně, Kaliningradu, Luganu, koncertní turné po Spojených státech amerických, Boston, New York, Chicago. Výstava připomíná jedním panelem i kompozice věnované Karlu Halířovi.

Nedělní vernisáže se zúčastnil starosta města Jan Sobotka, za Společnost Karla Halíře Štěpánka Garcia, Eduardo Garcia Salas a Radek Hanuš. Na závěr Eduardo Garcia Salas za doprovodu Radka Hanuše zahrál drobnou houslovou skladbu Ukolébavka z kompoziční činnosti Karla Halíře.

Návštěvníci dostali jedinečnou příležitost seznámit se s významným umělcem, kterého zná Evropa a Amerika. Expozice bude přestěhována do klášterního kostela sv. Augustina, kde se koná 13. října od 20 hodin mimořádný koncert ke 120. výročí vystoupení slavného virtuoza. Pak bude k vidění v ZUŠ.

(si)