Kolem půl desáté se o rozruch postarala zdravotní sestřička a dvanáct zvláštně oděných mužů v kloboucích. To dorazila skupina Artróza z Hořic. Po nasátí atmosféry, občerstvení od sestřičky a lehkém rozcvičení pak nekonformní pánové předvedli dvě skladby. Obě provázelo tleskání a aplaus celého sálu.
Zábava pokračovala do půlnoci. Tradicí je v Čisté také volba dvou nejsympatičtějších žen večera. Porota vedená Janem Budilem vybrala za miss Candr Kateřinu Seifertovou z Jičína, vicemiss se pak stala Veronika Klabanová z Nedaříže.

Miss Candr v navazující půlnoční tombole vybrala pro jednadvacet hlavních cen nové šťastné majitele. Celkově byla tombola hasičského bálu bohatá, vždyť seznam výher přesáhl čtyři stovky. „Za podporu se sluší poděkovat především místním podnikatelům a živnostníkům, ale podpořili nás i přátelé z Prahy a jiných koutů republiky,“ komentoval tombolu Ladislav Jiřička, velitel čisteckých hasičů.

Následoval další bod programu. Tím byla dražba hasičské přilby. Plechová přilba, kterou dříve používala armáda i hasiči, se začala dražit na sto padesáti korunách. Po dramatické bitvě si ji nakonec odvezl do Litoměřic Ivan Brambaški. Vydražil ji za sedm set korun.

Skupina Krakonoš se starala o tanečníky skoro do ranního kuropění. To na sále zůstalo jen pár místních. Přespolní už v tu dobu rozvážel autobus k domovům. Úderem třetí pak letošní hasičský bál skončil.

Přestože je ples již minulostí, hasiči v Čisté na dlouho sokolovnu neopustí. Už v sobotu zde od půl druhé odpoledne pořádají dětský maškarní bál. Hrát bude Duo PE ze Studence a na děti čekají soutěže, hry a mnoho zábavy.