Festival Benátská noc nabízí příležitost letmého setkání s hudebními idoly. „Máme potvrzeny autogramiády od českých i slovenských interpretů, namátkou Citron, Chinaski nebo Kryštof. Podepíšou se ale i členové U. D. O. či In Extremo,“ přiblížila Johana Turnerová, PR manažerka festivalu.

Ve stanu mediálního partnera festivalu rádia Evropa 2 vystoupí v sobotu se svým setem Carmen Rizzo, jež byl dvakrát nominován na Grammy v kategoriích remixové produkce a tvorby nahrávek.

A jedná se o v pravdě velké jméno. „Autorsky spolupracoval například se Sealem či Alanis Morissette. Kromě toho vydal i tři vlastní alba, která se dostala do mnoha žebříčků významných hitparád,“ vysvětlila Turnerová.

Na oficiálním webu festivalu si lze prohlédnout 3D animaci areálu a pomocí webové kamery sledovat jeho stavbu. Organizátoři zároveň představují i nová oficiální trička festivalu. K zakoupení budou přímo na festivalu. Na výběr jsou dva druhy, černé a bílé. Na Benátskou lze dokonce cestovat vlakem s padesátiprocentní slevou.

Pro pohodlí návštěvníků je zajištěna i autobusová kyvadlová doprava mezi Prahou a Malou Skálou. „Autobusy budou vyjíždět z Černého Mostu od konečné metra až do areálu festivalu. V noci a ráno pak zpět do Prahy,“ vysvětlila Turnerová. Benátská noc začíná již ve čtvrtek odpoledne večírkem pro nedočkavé, takzvaným warm–up. Poslední účinkující dozpívá v neděli chvíli před půl devátou večer.

(jsd)