Ještě více zpopularizovat tohoto legendárního patrona našich nejvyšších hor má za cíl mezinárodní výtvarná soutěž, kterou vyhlásilo Centrum informací a regionálního vzdělávání v Jelení Hoře v Polsku.

Akce je organizována ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci, dále též Městskou knihovnou v Jablonci nad Nisou a Christian–Weise–Bibliothek Zittau v Německu. „Soutěž je omezena věkem od 7 do 19 let a účastníci se pokusí libovolnou výtvarnou technikou – malba, kresba, grafika, sochařství – ztvárnit Krakonoše,“ informoval ředitel jablonecké knihovny Zbyněk Duda.

Nejlepší autoři zahájí výstavu

Své práce mohou děti a mládež odevzdávat buď v knihovně v Jablonci či Liberci do 15. října 2009 nebo posílat přímo do Jelení Hory, a to do 30. října. K práci je třeba přiložit uzavřenou obálku se symbolem autora a jeho údaji, jako je jméno, věk, adresa školy nebo instituce, kde dílo vzniklo, jméno učitele, adresa bydliště, telefon, e–mailovou adresu a název práce.

„Vyhlášení výsledků proběhne v prosinci 2009 v Krkonošské knihovně v Jelení Hoře,“ sdělil Zbyněk Duda. Autoři nejpovedenějších Krakonošů dostanou ceny, vyznamenání, diplomy a budou navíc pozvaní k slavnostnímu předání cen a zároveň zahájení výstavy soutěžních prací, která se uskuteční v Galerii Malych Form v Centru informací a regionálního vzdělávání v Jelení Hoře – Krkonošské knihovně.