Hlavní turistická sezona spolu se zářijovým babím létem končí a oblíbené výletní cíle pomalu začínají bilancovat. Lovecký zámeček Humprecht a lidé, kteří se o něj starají, mohou být spokojeni. Jak uvedl kastelán Jiří Holub, následky krize se podařilo vymazat. „Jsme rádi, že k nám lidé nepřestali jezdit.

Po víkendu jsme měli celkem více než 25 tisíc návštěvníků a věříme, že to do konce roku dotáhneme na 26 tisíc,“ řekl Holub. V porovnání s posledními třemi roky se mírný propad přece jen projeví, avšak díky zvýšení vstupného se dá říct, že nula od nuly pošla.

V říjnu ještě zámek bude fungovat v režimu víkendů a svátků, poté se až do dubna veřejnosti uzavře. Ani přes zimu však zahálet rozhodně nebude. Z evropských fondů získal peníze na opravy, a tak bude přes zimu práce víc než dost. „Čeká nás výměna oken a těsnění, střecha dostane nové okapy,“ vyjmenovává chystané investice kastelán Holub. Dlouho potřebné rekonstrukce se dočká také kamenná terasa.

Ani do nové sezony nevstoupí Humprecht nepřipraven. „Žádnou revoluci samozřejmě neplánujeme, ale tak jako každý rok, i letos chceme doplnit prohlídkovou trasu o několik nových kousků,“ doplnil kastelán. „A těšíme se, že i příští rok budeme moci být tak spokojeni, jako letos. Protože tentokrát to bylo skutečně nad očekávání,“ uzavřel Jiří Holub.