VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JILEMNICE

Půl lahve vodky a hurá za volant

Jilemnice - Přes tři promile naměřili policisté výtečníkovi v Jilemnici, který usedl za volant. Po dechové zkoušce se přiznal, že vypil půl lahve vodky a „něco k tomu".

Lidé řvali v sále: koupaliště ne!

Jilemnice – Petice, referendum a nakonec výzva k zastavení rozběhnutého projektu, do něhož město již vložilo tři miliony.

Otevřou Hraběnku. U stolu

Jilemnice - Celkem 72.740.463 Kč. Ne, to není výhra ve Sportce. Ale částka, určená na sportovní areál Hraběnka.

Jilemnice postaví koupaliště

Jilemnice - Od roku 2007 zůstává jilemnické koupaliště nepřístupné. Město přichází s plánem 
na jeho zcela zásadní přebudování.

Pomocí hry Fishbanks školáci poznali udržitelný rozvoj

Jilemnice - Neobvyklý způsob výuky absolvovali v rámci projektu Zdravé město Jilemnice žáci osmých tříd ZŠ Harracha na téma Udržitelný rozvoj.

Ryby se otrávily u fabriky látkami z výroby

Jilemnice - Za zářijovým úhynem stovek pstruhů v Jizerce u Jilemnice je závada na dešťové kanalizaci Devra.

Zindulka natáčel film o své Jilemnici

Jilemnice - Ve středu se bude poprvé promítat film o Jilemnici. Zájem obyvatel je obrovský, přidáno už bylo druhé představení.

Unikátní nález archeologů v Jilemnici

Jilemnice - Pozůstatky gotického kostela objevili turnovští archeologové v areálu jilemnického zámeckého parku. Výzkum pokračuje a přináší nové poznatky o době založení města.

U Jilemnice v řece uhynuly ryby

Jilemnicko - Potravinářská firma kvůli tomu omezila výrobu.

V Jilemnici otevřou veřejnosti dvě věže

Jilemnice - Otevření radniční a školní věže a zpřístupnění kostela, to budou největší lákadla sobotního programu v Jilemnici, který se uskuteční v rámci Dnů evropského dědictví.

Matky samoživitelky? Často složité příběhy

Jilemnice - Až dva a půl tisíce korun by mohli získat rodiče, kterým bývalý partner neplatí alimenty.

Hraběnka musí čekat. Na peníze

Jilemnice - Výstavba sportoviště, určeného především pro biatlonisty a lyžaře, se v Jilemnici pozdrží. Město muselo přerušit výběrové řízení na dodavatele. Očekávané náklady totiž výrazně převyšovaly představy.

Za odpady vyfasovali pokutu

Jilemnice - Nezodpovědné nakládání s odpady neřešila Česká inspekce životního prostředí poprvé.

Krkonošský umělecký a mediální festival očima lektorky Jany Staňkové

Jilemnice - Přišla jsem k tomu jak slepý k houslím. Kamarádka se zeptala: „Nechtěla bys vést hereckou a loutkářskou dílnu Krkonošského uměleckého a mediálního festivalu?"

Jilemničtí studenti na Kavčích horách vyzkoušeli práci s drony

Jilemnice - Již popáté se na Kavčích horách za účasti osmdesáti žákůz dvanácti školních televizí z celé republiky konal celodenní seminář Televize v televizi. Tentokrát studenti nahlíželi do zákulisí příprav vysílání z letní Olympiády, dozvěděli se praktické rady, jak nejlépe využívat pro natáčení mobilní telefony a vyzkoušeli si práci s drony. Tématem letošního semináře byly technologie a televizní technika.

Krkonošský mediální a umělecký festival

Jilemnice - Společenský dům Jilm zaplní o následujícím víkendu tvořivé dílny uměleckých a mediálních oborů (KUMF). Zavítá na ně i Tomáš Tenkrát (zakladatel hudebních cen Apollo, PR manager kapel J.A.R a Monkey Business) a senátor a podnikatel Jaroslav Zeman.

Problémy přišpendlili na pocitovou mapu

Jilemnice - Ne každé město dává příležitost občanům, aby sami vytipovali, co je nejvíc tíží. Jilemničtí do toho však jdou čelem.

Krkonošský umělecký a mediální festival letos hostí Společenský dům

Jilemnice - Krkonošský umělecký a mediální festival KUMF se po dvouleté přestávce vrací do Jilemnice. Ve dnech 16. až 17.dubna ho bude hostit Společenský dům Jilm.

Událostí roku v Krkonošském muzeu je výstava Kavánových děl

Jilemnice - Krkonošské muzeum Správy KRNAP v Jilemnici připomíná významná výročí rodáka z Víchovské Lhoty, krajináře Františka Kavána. Letos uplyne 150 let od jeho narození, 75 let od úmrtí a 60 let od založení Kavánovy galerie v jilemnickém muzeu.

Deset měsíců barman okrádal svoji zaměstnavatelku

Jilemnice - Vykutálený barman si začal již v polovině loňského roku tajně přivydělávat na úkor podniku a majitelky. Nechal si vyrobit klíč od jejího bytu, který byl v patře nad provozovnou a pravidelně se tam vydával na lup.

Biatlon frčí. Zvládnou postavit Hraběnku?

Jilemnice - V krkonošském městě by člověk těžko našel někoho, kdo nefandí biatlonu. Česká elita právě zamířila na světový šampionát do Osla a v kolébce tohoto sportovního odvětví, Jilemnici, se zase rychle zaplní hospůdky. „S každým úspěchem roste zájem veřejnosti o sledování přenosů, naše město tím stále více žije," komentovala starostka Jana Čechová.

Do Jilemnice přijedou v sobotu Smolíkovi

Jilemnice - Proslulá maďarská rodinka Smolíkových, která potěšila už nejméně půl zeměkoule, se poprvé představí také na divadelních prknech. Spolu s ní se diváci mohou těšit na psa Zorra, kočku Žofii a jejich neodbytného souseda dr. Halíře.

Krkonošské muzeum aktuálně nabízí zajímavé tituly pro čtenáře

Jilemnice - Nejen přitažlivé výstavy nabízí i v zimních dnech Krkonošské muzeum.

Rok malíře Františka Kavána v Krkonošském muzeu

Jilemnice - Krkonošské muzeum v Jilemnici si v letošním roce připomene významná výročí víchovského rodáka, malíře Františka Kavána.

Horní Mísečky hostí už 22. Velkou cenu

Jilemnice – Již tuto sobotu na Horních Mísečkách propukne 22. ročník Velké ceny Jilemnice v běhu na lyžích.

Na lepší život v regionech půjdou tři miliony. Můžete rozhodnout, kam

Semilsko – Tři miliony korun si díky úspěšnému programu „Era pomáhá regionům" rozdělí regionální veřejně prospěšné projekty z celé České republiky. Do programu se v tomto roce přihlásilo 270 neziskových organizací. Grantová komise vybrala v každém z 20 regionů tři nejzajímavější projekty, o čtvrtém rozhodla veřejnost.

Dárců krve si na Semilsku váží. Pozvali je na slavnost

Jilemnice - V prostorách jilemnického SCOLARESTU se uskutečnila slavnost pro dárce krve, šestnáct jich obdrželo zlatou plaketu Mudr. Jana Janského za 40 odběrů krve a čtrnáct stříbrnou plaketu za 20 odběrů krve.

Hraběnka v první etapě spolkne 50 milionů

Jilemnice - V krkonošském městě se připravuje rekonstrukce biatlonového areálu Hraběnka. Projekt je rozdělen do tří etap, ta první přijde podle odhadů na 50 milionů korun. Zhruba 20 milionů má zaplatit město a po 15 milionech přidají Liberecký kraj a ministerstvo školství. Krajské zastupitelstvo už v červnu schválilo pět milionů na projekt, deset milionů je připraveno v rozpočtu v příštím roce.

Krkonošské muzeum přibližuje život kardinála A. V. Harracha

Jilemnice - Život významné osobnosti, která má díky rodu Harrachů vazbu na náš kraj, představuje novou výstavou Krkonošské muzeum. Expozice nese název Mezi Prahou, Vídní a Římem, s podtitulem Kardinál Arnošt Vojtěch Harrach, arcibiskup pražský.

Semilská nemocnice směřuje k partnerství s jilemnickou

Semily, Jilemnice - Zachování dostupnosti zdravotní péče v regionu, udržení zaměstnanosti a v neposlední řadě také udržení nemocnice v majetku města bylo cílem mnoha jednání v Semilech, která má za sebou vedení města i nemocnice v průběhu tohoto roku.

Jilemnice transformuje městskou nemocnici na akciovou společnost

Jilemnice - Městští zastupitelé rozhodli a Jilemnice transformuje Masarykovu nemocnici na akciovou společnost.

Odvážná školačka vydala knihu rozhovorů s osobnostmi

Jilemnice - O svém spisovatelském počinu Gabriela Jakoubková snila již od osmi let.

Hra Plamen dala dětem na blátě zabrat

Jilemnice - Na sedm set dětí se sjelo do krkonošského města, aby v pětičlenných hlídkách absolvovaly hru Plamen, určenou pro mladé hasiče. Závod hasičské všestrannosti je prověřil na nelehké trati. S mlhou, drobným deštěm a blátem v lesních úsecích závodníci statečně bojovali.

Eva Hašková představuje i fiktivní portrét autora České mše vánoční

Jilemnice - Krkonošské muzeum Správy Krkonošského národního parku otevřelo na zámku novou výstavu grafik a známkové tvorby Evy Haškové a fotografií Martina Říhy.

Největším cílem současného období je nové koupaliště

Jilemnice - Města s pěti tisíci obyvateli nejsou ani na české poměry velká a málokdy jejich jména v obecném povědomí přesáhnou hranice kraje. Jilemnice je ale výjimkou. Snad díky blízkosti hor, snad díky slavným sportovcům ji zná nebo o ní slyšel téměř každý. Jak si tedy jedna z bran Krkonoš vede?

Nové parkoviště zajistí bezpečnost dětí

Jilemnice - Pracovníci akciové společnosti Severočeské vodovody a kanalizace předali koncem týdne dětem z mateřské školy na Hrabačově nové parkoviště, které vybudovali v rámci akce firemního dobrovolnictví.

Jilemnické náměstí rozzářila krása aerovek

Jilemnice - Červenou aerovku přivezli ukázat na evropské setkání do Krkonoš Jiří a Gabriela Čekanovi z Velkého Újezdu u Olomouce.

Na autora Petrolejových lamp v Jilemnici nedají dopustit

Jilemnice - Mapu míst, která v krkonošské Jilemnici navštěvoval slavný spisovatel Jaroslav Havlíček, se rozhodli přiblížit tvůrci nového webu.

Letní podvečery v režii vládce hor začínají v Jilemnici

Jilemnice – Krakonošovy letní podvečery, tradiční regionální kulturní přehlídka, začíná už ve středu a potrvá do sobotního večera.

Autoklub Krakonoš z Jilemnice se chystá na Šestidenní

Jilemnice - Není úplně zvykem bilancovat, když je před vámi ještě více než půl sezony, ale AK Krakonoš Jilemnice k tomu má hned několik důvodů. Do letošního roku vstoupili jilemničtí se smělými plány a nutno říci, že se jim je daří realizovat zatím na 100%.

Jilemnice nadšeně připravuje Krakonošovy letní podvečery

Jilemnice - Závěrečný čtyřdenní zábavný program okoření zpěváci Ondřej Ruml a Petr Bende.

Jilemnice hlásí: Jsem přitažlivá i v létě!

Jilemnice - Městečko na prahu hor má co nabídnout i v létě. V polovině července se Masarykovo náměstí na čtyři dny stane dějištěm regionální kulturní přehlídky Krakonošovy letní podvečery.

Trhy mají tradici, chystá se i jarmark

Jilemnice - Trhy mají v Jilemnici opravdu dlouhou tradici, trvající přes 500 let.

Farmářské trhy si lidé vymodlili. Teď mají oživovat náměstí

Jilemnice - Když se řekne desatero, člověku blýskne hlavou bible. Svou „bibli" mají několik let i jilemničtí občané. Říkají jí Desatero problémů a každoročně do ní vygenerují nejožehavější témata.

Jilemnický Spořilov čeká na diskusi plnou podnětů

Jilemnice - Každé sídliště si hledá příznivé hodnocení v myslích obyvatel. Ne vždy se to daří.

Na cestu za krásou modrotisku zve Krkonošské muzeum

Jilemnice - Od středověku město patřilo k významným textilním střediskům. Není proto divu, že zde modrotisk již v 18. století našel pevné pozice a patřil k nejvyhledávanějším místním výrobkům.

Jilemničtí gymnazisté sbírali zkušenosti v České televizi

Jilemnice - Osmdesát dětí z celé republiky absolvovalo na Kavčích horách užitečný seminář.

Horské středisko rozsvítily úsměvy biatlonistů

Jilemnice /FOTO/ - Hvězdami sportovně-společenského odpoledne byli jilemničtí odchovanci Veronika Vítková, Zdeněk Vítek a Jaroslav Soukup.

Historie dráhy v Krkonoších

Jilemnice - Krásu modelových železnic nám připomíná železniční trať Martinice v Krkonoších Rokytnice nad Jizerou.

Trať z Martinic do Rokytnice zaplní Erbovní sál muzea

Jilemnice - Zašlou slávu horské železnice spojující krkonošská města Jilemnice a Rokytnice nad Jizerou připomene výstava, která zítra začne ve zdejším muzeu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT