VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JILEMNICE

Hráči Sica senzačně postupují do čtvrtfinále

Jilemnice – Po předposledním turnaji v Českých Budějovicích místní tým hrající Celostátní ligu sálové kopané klesl na nepostupové deváté místo. Po dlouhé době by se tak play-off obešlo bez jeho účasti. V Rokytnici v Orlických horách tak museli hráči Sica bodovat a doufat, že zaváhá také konkurence.

Pán hor podvanácté. Letos byl nejtěžší

Jilemnice - Celkem čtyři dny letos zabraly jilemnickému výtvarníkovi Josefu Dufkovi a třem jeho přátelům vytesat ze sněhu sochu vládce hor Krakonoše. Sníh byl přemrzlý, nedržel pohromadě a práci znesnadňovaly kruté mrazy. Dufek dokonce uvažoval, že práci v půlce vzdá.

Krakonoše letos zdobí fajfka

Jilemnice – Sněhový Krakonoš tradičně zkrášluje již několik dní Masarykovo náměstí. Dílo Josefa Dufka, jemuž i letos pomáhali mladí přátelé z Hořic, stálo tentokrát hodně fyzické dřiny.

Je zle. Sico vypadlo z osmičky

Jilemnice – S představou získání dalších bodů a upevnění pozice pro play-off měli vyrážet sáloví fotbalisté Sica Jilemnice k dalšímu turnaji Celostátní ligy do Českých Budějovic do domovské sportovní haly Prachatic.

V Jilemnici se už rýsuje letošní Krakonoš

Jilemnice – Ideální podmínky nabízejí lyžařům zimní střediska v Libereckém kraji.

Vítězi jilemnického laufu Janošec a Jetmarová

Jilemnice - Ve druhém závodě seriálu dálkových běhů s názvem Skitour se představilo na trati na Benecku celkem 744 běžců a běžkyň na lyžích.

Krasojízdy na rohačkách měly desítky nadšených diváků

Jilemnice /FOTO/ – Třetí ročník kraojízd na rohačkách a dalších saních si užívali nejen protagonisté nezvyklého závodu v krkonošském městě, ale i řady diváků.

Jilemnická 50 se poběží také v letošním roce na Benecku

Jilemnice, Benecko – Druhý závod lyžařské běžecké série Skitour se o víkendu uskuteční pod záštitou ČSK SKI Jilemnice.

Hráči Sica přehráli Slavičín, na třetí Zlín nestačili

Jilemnice – Hráči sálové kopané měli v sobotu v základní části celostátní ligy naposledy dostavení v místní sportovní hale.

Jilemnice klesla na hraniční osmé místo

Jilemnice – Hráči místního klubu sálové kopané odehráli v sobotu v Klatovech další turnaj Celostátní ligy.

Sálovkáři Sica vykročí za cestou do play-off

Jilemnice – V sobotu vstoupí Sico Jilemnice do druhé poloviny aktuálně rozehraného ročníku Celostátní ligy sálových fotbalistů.

Vyšla publikace o památkách Jilemnicka

Jilemnice - Společným úsilím týmu autorů ve spolupráci s Jilemnickem - svazkem obcí a firmou Gentiana vyšla nová publikace věnovaná drobným památkám na Jilemnicku.

AMK Krakonoš znovu sbíral medaile

Jilemnice – Zdejší AMK Krakonoš má za sebou další sezonu a na čase je trocha bilancování.

OBJEKTIVEM: Jarmark přilákal stovky návštěvníků

Jilemnice - Sníh který v pátek zasypal Krkonoše, pomohl vytvořit vánoční atmosféru na jednom z nejstarším a největším vánočním jarmarku v regionu.

Kuželkáři nižších soutěží sehráli poslední podzimní zápasy

Jilemnice – V dohrávce 12. kola Východočeské kuželkářské divize zvítězilo domácí družstvo Jilemnice nad Pardubicemi nejtěsnějším možným rozdílem 1 kuželky. Domácí prakticky po celé utkání prohrávali ale Jiří Drábek v závěru otočil skóre na 10:6 pro Jilemnici.

Vítězem Velké ceny Jilemnice Jiří Horčička z Dukly Liberec

Jilemnice - Místní lyžařský oddíl ČKS SKI uspořádal v sobotu první lyžařský závod akutální sezóny. Mezinárodní závody Slavic Cup se jely jako 16. ročník Velké ceny Jilemnice a kromě lyžařů z různých koutů České republiky se ho zúčastnili také běžci ze Slovenska či z Polska.

Jilemničtí mají ze tří zápasů pouhé tři body

Jilemnice - Atak na čelo tabulky se nevydařil, Jilemnice překvapivě prohrála s Větřím a Vamberkem.

Andělský vlak nalákal rodiny s dětmi

Jilemnice - Historická vlaková souprava tažená parní lokomotivou Kafemlejnek z roku 1913 jezdila v sobotu na trase Jilemnice Rokytnice nad Jizerou Martinice v Krkonoších.

Vítková: V přípravě mi chyběla konfrontace s ostatními

Jilemnice – Tomu se říká být někde na skok. V neděli večer přistála úspěšná biatlonistka VERONIKA VÍTKOVÁ na pražském letišti, aby se přesunula do tréninkového centra v Jablonci nad Nisou, jehož barvy spolu s těmi národními momentálně reprezentuje.

Biatlonistku Vítkovou čeká start světového poháru

Jilemnice - Také biatlonistky se už nedočkavě těší na začátek nové sezóny světového poháru. Ten startuje již tento týden ve švédském městě Oestersund a Českou republiku na něm bude spolu s ostatními reprezentovat také jilemnická rodačka Veronika VÍTKOVÁ.

Sportovní gymnázium jako jeden z pilířů péče o talenty

Jilemnice - Mladí sportovci si oproti vrstevníkům mohou v Jilemnici dopřávat tréninkové výhody.

Obhájí sálovkáři ČR prvenství?

Jilemnice – Reprezentace sálových fotbalistů do jednadvaceti let se konečně dočkala vytouženého vrcholu své přípravy.

Hluboké moravské vystřízlivění

Jilemnice - Sálovkáři po dvou porážkách klesli na šesté místo tabulky, vedoucí příčku drží Prachatice.

FOTO: Předvedli modely na podzimní sezonu

Jilemnice - Podzimní módní přehlídku s tancem shlédlo okolo dvou set diváků.

Sálovkáři dokonale zničili elitu

Jilemnice – Takové výsledky čekal asi málokdo. Do Krkonoš v sobotu přijela elitní mužstva Celostátní ligy sálové kopané a obě se postavila domácí Jilemnici.

Sálovkáři Sica vezou ze Stonavy alespoň bod

Jilemnice – Ke druhému turnaji v aktuální sezóně zajížděli hráči Sica v sobotu na palubovku Stonavy. Na Moravě je kromě domácího celku čekal ještě soupeř ze Sádku.

Vítězem Jilemnického krosu Radek Groh

Jilemnice - Slunečné počasí a teplota 10 stupňů to byly ideální podmínky pro 87 účastníků tradičního podzimního 16. ročníku Jilemnického krosu, který jako „Memoriál Oldy Hrubého“, pořádal ČKS SKI Jilemnice.

Vandal před domem poškodil škodovky

Jilemnice - Zatím neznámý vandal poškodil v době od 17. do 18. října osobní automobily Škoda Octavia a Škoda Roomster, které stály před jedním z domů ve městě.

Szabo: Cílem je střed tabulky

Jilemnice – Už včera započal kolotoč Celostátní ligy sálových fotbalistů. Zástupce regionu SK Sico Jilemnice odstartoval na domácí palubovce cestu za postupem do play off, v nichž mu byli soupeři sáloví fotbalisté z Poličky. Ti se pak v druhém zápase pátečního podvečera střetli také s Vamberkem.

Při požáru v domě s pečovatelskou službou zemřel muž

Jilemnice - Při požáru v domě s pečovatelskou službou v Jilemnici v pátek zemřel osmapadesátiletý muž.

Čechova Dívčí válka rozesmála diváky

Jilemnice - Známou divadelní hru Dívčí válka, jejímž autorem je František Ringo Čech, přivezla do Jilemnice divadelní společnost Artur Praha.

Šilhan: Stavíme na týmovém pojetí

Jilemnice – Pod vedením trenérů Jaroslava Gola a Radka Šilhana probíhalo v jilemnické sportovní hale o víkendu soustředění juniorské reprezentace sálových fotbalistů. Právě druhý jmenovaný kouč si v sobotu našel v tréninkovém procesu chvilku a odpověděl Krkonošskému deníku na otázky týkající se mládežnické reprezentace.

Reprezentace sálovkářů v Jilemnici

Jilemnice - Reprezentační výběr hráčů do 21 let absolvoval v krásné jilemnické sportovní hale o víkendu další část přípravy před nadcházejícím mistrovstvím Evropy této věkové kategorie, které se odehraje v listopadu ve Španělsku.

Běh z Jilemnice na Žalý s rekordní účastí

Jilemnice – Uplynulou sobotu uspořádal Český krkonošský spolek SKI Jilemnice 44. ročníku běhu do vrchu „Jilemnice – Žalý“.

Den bez aut pojmou letos jinak

Jilemnice – Letošní program kampaně Evropský týden mobility, která začíná dnes a potrvá do 22. září, se od předešlých čtyř ročníků v Jilemnici poněkud liší.

Sálovkáři mají po soustředění

Jilemnice – V pátek a následně i o víkendu probíhalo v místní sportovní hale soustředění reprezentace hráčů sálového fotbalu do 21 let.

Zmenší i jilemnický zámek

Jilemnice – Expozici Parku miniatur památek Dolního Slezska obohatí další stavba z české strany Krkonoš. V pátek v 16 hodin převezme tvůrce parku Marian Piasecki v muzejním sále kopie plánů zdejšího zámku.

Enduro v Mříčné: Z vedra do deště a obrovského bláta

Mříčná – O víkendu se v Mříčné u Jilemnice jel třetí díl letošního pokračování seriálu MG sport UFO KTM enduro cross country 2011. Závody pořádal tým Autoklub Krakonoš Jilemnice.

U Zvědavé uličky posvětí sochu Panny Marie

Jilemnice – Obnovenou sochu Panny Marie Immaculaty představí v sobotu v 17 hodin u Zvědavé uličky. Socha se nachází mezi bývalou Dívčí školou, dnes ZŠ Komenského, a bývalým domem Kubánků, dnes družinou v Jilemnici.

Chovatelé vystavovali drobná zvířata

Jilemnice – Každoročně u příležitosti Svatovavřinecké pouti pořádá místní organizace ČSCH (český svaz chovatelů), ve svém areálu tradiční Výstavu drobného zvířectva. Letos se uskutečnil již 49.ročník.

V Jilmu zněla na festivalu dechovka

Jilemnice - Nepříznivé počasí donutilo pořadatele změnit místo konání 21. Festivalu dechových hudeb, který se tak z Tyršova náměstí přesunul do Společenského domu Jilm.

"Sport je nedílnou součástí Jilemnice. A s ním i sportovní gymnázium," říká David Šnajdr

Jilemnice – Místní sportovní gymnázium zažívá v posledním období velké úspěchy také v odvětví, které dříve mezi repertoár sportů zdejší školy nepatřilo.

Letní podvečery tentokrát na polskou notu

Jilemnice – Třetí den Krakonošových letních podvečerů bez hranic proběhl v krkonošském městě pod taktovkou partnerské Karpacze.

Začínají Krakonošovy letní podvečery

Jilemnice – Letošní ročník Krakonošových letních podvečerů, které se konají od zítřka do soboty, jsou jako již tradičně zaměřeny na podporu a prezentaci kulturních a řemeslných tradic.

Pětiletá atletická příprava na SG Jilemnice sklízí úspěchy

Pojizeří – Pětileté působení atletiky coby kmenového sportu na jilemnickém sportovním gymnáziu v průběhu července graduje a začíná sklízet ovoce své práce.

Běh olympijského dne se vydařil

Jilemnice – Učitelé místní základní školy Komenského 288 ve spolupráci s atletickým oddílem TJ Jilemnice uspořádali Běh olympijského dne, který se uskutečnil hned ve čtrnácti městech republiky.

Monster show Chaloupka v Jilemnici

Jilemnice - Jízdu po dvou kolech Pick–up, průjezd ohněm či jiné nebezpečné kaskadérské kousky v automobilech předvádí na svém turné krajem Emil Chaloupka se svým týmem.

Sportovní gymnázium přišlo o ředitele Šorma

Jilemnice - Jiří Šorm skončil na návrh krajského radního Radka Cikla. Pavla Procházku, vedoucího inspekce Libereckého kraje, důvody prý zaskočily.

Nová úpravna pitné vody zásobuje sedm tisíc obyvatel

Jilemnice – Obyvatelé města mají již několik dní k dispozici novou úpravnu pitné vody na Hrabačově.

Horská Jilemnice má nové lákadlo. Čokoládu

Jilemnice – Je libo pralinku, tabulku čokolády té nejvyšší kvality nebo si chcete jen prohlédnout, jak to vypadalo v cukrárně, kam chodila mlsat vaše babička? To všechno nabízí ve svých prostorách nedávno zahájená výstava Sladký život s čokoládou. V Krkonošském muzeum v Jilemnici potrvá až do 25. září.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT