VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JILEMNICE

Na jarmarku nechyběl pohled z věže

Jilemnice – Město ožilo Májovým jarmarkem, který měl opravdový šmrnc.

Milan Szabo: Jsme rádi hlavně za získané zkušenosti

Jilemnice – Rumunský Primosk hostil v minulém týdnu mezinárodní turnaj evropské futsalové federace. Zúčastnil se ho také tým z nejvyšší české soutěže Sico Jilemnice. Český celek v konkurenci profesionálních týmů dokráčel až do čtvrtfinále, kde nestačil na pozdějšího vítěze.

Jilemnici zajímají názory lidí

Jilemnice – Zajímavou anketou oslovuje zdejší radnice občany, aby zjistila, kterou problematiku z předkládaných okruhů považuje veřejnost k řešení za prioritní.

Jilemnice výrazně zkvalitnila své webové stránky

Jilemnice – Především na bezbariérovost se zaměřili inovátoři městských webových stránek, které jsou nově k dispozici.

Sálovkáři Jilemnice si zahráli na turnaji v Rumunsku

Jilemnice – V Rumunském Primosku se od začátku týdne představili sáloví fotbalisté Sica Jilemnice na mezinárodním turnaji evropské futsalové federace UEFS.

Požár v závodě na výrobu palet způsobil škodu za tři miliony

Horka u Staré Paky – Téměř pět hodin bojovali hasiči v pondělí s požárem, který časně ráno zachvátil výrobnu palet Jilos Horka v obci na Semilsku. Oheň vznikl zřejmě ve vzduchotechnice. Na místě zasahovalo pět profesionálních a dobrovolných jednotek, podařilo se uchránit majetek v hodnotě deseti milionů korun, řekl ČTK operační důstojník HZS Libereckého kraje. Zraněn nikdo nebyl.

Zemědělci vyrazili na pole

Benecko - Pěkné počasí dovolilo zemědělcům začít polní práce.

Přijďte pobejt! rozdělí skoro šest milionů korun

Jilemnice – Místní akční skupina Přijďte pobejt! vyhlásila další výzvu k předkládání žádostí o dotace v rámci Programu rozvoje venkova.

Nemocnice má nové přístrojové vybavení

Jilemnice – Jednu z nejrozsáhlejších investičních akcí za posledních sedm let uzavřela Masarykova městská nemocnice. Skončil významný projekt obnovy přístrojového vybavení. Náklady představují 50 milionů korun, přičemž 46 milionů získali Jilemničtí díky evropské dotaci.

Vladimír Richter: Bude víc času na projednání smírčího návrhu

Jilemnice – Po úterním jednání krajských zastupitelů v Liberci, které mělo rozhodnout o tom, které školy se mají sloučit, případně zaniknout, nastalo v ohrožených školách mírné uklidnění.

Kostel sv. Vavřince slaví výročí

Jilemnice – Krkonošské muzeum Správy KRNAP otevřelo výstavu plánů architektů Johanna Lucase von Hildebrandta a Jana Jiřího Aichbauera.

Mladí lyžaři obhájili krajský titul

Jilemnice – Třetí velké letošní prvenství mladých lyžařů získali závodníci z Jilemnice.

Na diváky čekají další představení přehlídky

Jilemnice – Právě v polovině se v těchto dnech ocitla přehlídka Březen měsíc divadla.

Další suverénní vítězství jilemnického žactva

Jilemnice – Závod klasickou technikou uzavřel třídenní finálovou část závodů mladšího a staršího žactva v běhu na lyžích s názvem Hledá se nová Kateřina Neumannová.

Představí se v poháru

Jilemnice – Již zítra se představí sáloví fotbalisté Sica Jilemnice na finálovém turnaji Českého poháru, který bude sehrán v Českých Budějovicích.

Podpořili zachování gymnázia v Jilemnici

Jilemnice /AKTUALIZOVÁNO/ - Gymnázium v Jilemnici vytrvale bojuje o přežití. Za zachování školy se ve středu 9. března jednoznačně postavili na demonstraci studenti, pedagogové i veřejnost. Petice za zachování školy obsahuje zatím více než 3300 podpisů.

Hasiči zlepšují vybavení pro spolkovou a kulturní činnost

Čistá u Horek – Druhý projekt podpořený prostřednictvím MAS Přiďte pobejt! z programů na podporu venkova Leader dokončuje v těchto dnech zdejší sbor dobrovolných hasičů.

Dětem soubor zahrál pohádku v Jilmu

Jilemnice - Pohádka Jak zkrotit princezu se hrála v místním společenském domě Jilm.

Jilemničtí půjdou za zachování školy do průvodu

Jilemnice – Akci za zachování gymnázia pořádají ve středu 9. března v Jilemnici. Ve 14 hodin vyrazí průvod od budovy bývalé textilní průmyslové školy (naproti autobusovému nádraží) směrem k náměstí a skončí na Masarykově náměstí před radnicí. Tam bude probíhat další program.

Mladí lyžaři na republikovém mistrovství zazářili

Jilemnice – Vrcholem letošní sezony pro mladé lyžaře z celé České republiky byly závody Mistrovství ČR staršího žactva uspořádané pro kategorie dívek a chlapců ročníků 1998 a 1997.

Nebýt nedisciplinovanosti, mohlo hrát Sico o vyšší mety

Jilemnice – Dlouhodobá část sezony futsalistů je pro Jilemnici od minulého týdne u konce.

V Poličce bez překvapení, Jilemnice je z play off venku

Jilemnice – Stopku vystavila Polička ve čtvrtfinále play off Jilemnici. Po výhře u soupeře vyhráli Poličští i na domácí palubovce a zaslouženě postoupili.

Na návštěvníky zámku stále dýchá kouzlo minulosti

Jilemnice – Pečlivý výběr muzejního výstavního plánu spolu s přitažlivými besedami a doprovodnými akcemi láká do prostor Krkonošského muzea čím dál více lidí.

Běžci sbírali na závodech na Benecku úspěchy

Jilemnice – Pátá část seriálu závodů Poháru Libereckého kraje žactva v běhu na lyžích se uskutečnila uplynulý víkend na Benecku, kam musely být závody kvůli nedostatku sněhu v Jilemnici přeloženy.

Přejí si uspět kvůli bezpečnosti

Jilemnice – Projekty, zaměřené na zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích, mohou města a obce podávat v rámci Grantového fondu Libereckého kraje. Dotace by měla pokrýt maximálně 80 procent vynaložených nákladů.

Sico domácí zápas nezvládlo

Jilemnice – To byl tedy den. Hráčům Sica Jilemnice se lepila smůla na paty. Polička si odvezla z úvodního čtvrtfinálového zápasu Celostátní ligy poměrně vysoké vítězství 5:2. Za domácí se trefil pouze Kraus a Král.

Mladí lyžaři sbírali úspěchy

Jilemnice – Skvělé výsledky opět do svých sbírek přidávali mladí lyžaři z ČSK SKI Jilemnice.

Sico již dnes vstoupí do play off Celostátní ligy

Jilemnice – Úvodním zápasem proti Poličce dnes v 19.30 vstoupí místní tým SK Sico Jilemnice do vyřazovacích bojů. Sáloví fotbalisté, kteří ukončili základní část na pátém místě, letos ještě svého soka nedokázali přehrát. Nejprve v hektickém utkání v Poličce padli 1:2, doma pak hráli nerozhodně 3:3.

Oheň způsobil milionovou škodu

Levínská Olešnice – K požáru střechy a podkroví rodinného domu vyjížděli v pondělí ve tři čtvrtě na devět profesionální hasiči z Jilemnice, Nové Paky spolu s dobrovolnými jednotkami z Levínské Olešnice a Studence se čtyřmi cisternovými vozy a dvěma dopravními automobily.

Jilemnice vyzve Poličku, v sobotu řádil Král

Jilemnice – Na výbornou zvládli místní sáloví fotbalisté závěrečný turnaj základní části Celostátní soutěže. V poslední době Sico neoslňovalo, ale potřebné body k udržení vytoužené páté pozice získalo a pro play off tak již může spřádat plány na Poličku.

Sportovní gymnázium: Zatím nás nikdo neruší ani neslučuje

Jilemnice - V poslední době se opět intenzivně hovoří o tzv. optimalizaci školství. Na pozadí klesajícího počtu žáků a úspor státního rozpočtu jsou na tom, zdá se, nejvíce „bity“ výběrové školy s uměleckým nebo sportovním zaměřením, které jsou finančně, co se provozu a vybavení týče, náročnější.

Sico na domácí půdě potřebuje procitnout

Jilemnice – Play off už mají jisté, jde však o výchozí pozici pro nasazení do play off. Pokud se Jilemnice chce vyhnout elitní trojici týmů, musí v sobotních zápasech získat alespoň tři body. To znamená minimálně jednu výhru.

Výrazně oslabené Sico přivezlo z Náchoda alespoň bod

Náchod, Jilemnice – Skutečně zdecimovaná sestava Sica Jilemnice odjela k dalšímu střetnutí Celostátní ligy na turnaji do náchodské haly.

Jilemnickou 50 vyhrál na Benecku s náskokem Viktor Novotný

Jilemnice – S dostatečným minutovým náskokem vyhrál Viktor Novotný druhý díl seriálu SkiTour, Jilemnickou 50.

Autoklub Krakonoš Jilemnice hodnotí uplynulou sezonu

Jilemnice – Autoklub Krakonoš Jilemnice má za sebou již druhou sezonu se svým týmem na tratích endura, cross country a motokrosu. Nutno říct, že sezona to byla velmi úspěšná! Dříve než ale začneme vyjmenovávat medaile, pojďme se podívat na celý rok 2010 pěkně od začátku.

Na Jilemnickou padesátku se chystá tisíc běžců

Benecko – Až tisíc závodníků by se mohlo o tomto víkendu 22. – 23. ledna představit při Jilemnické 50, která je druhým závodem čtvrtého ročníku seriálu v běhu na lyžích SkiTour.

Jilemnice ztrátu na Poličku neukrojila

Jilemnice – Sálovkáři ztrátu na čtvrté místo nestáhli. Ta je nadále šestibodová, tedy stejná jako před víkendovým turnajem v Jilemnici.

Jilemnice bojuje o gymnázium

Jilemnice – Do konce ledna má vedení zdejší radnice čas na to, aby odevzdalo na krajský úřad oponenturu vůči záměru zrušení sportovního oboru na jilemnickém gymnáziu.

Sálovkáře čeká na domácí půdě duel o čtvrté místo s Poličkou

Jilemnice – Atraktivní zápas čeká na místní hráče sálové kopané v sobotním pokračování Celostátní ligy.

Pro zraněného muže letěl vrtulník

Horka u Staré Paky – K těžké dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala ve středu po 14. hodině mezi Studencem a Horkou, vyjížděli jilemničtí záchranáři i profesionální hasiči, na místo letěl i vrtulník.

Sálovkáři se ze Stonavy vrátili s nepořízenou

Jilemnice – Výsledkově hrubě nepovedená střetnutí sehráli hráči sálového fotbalu ve Stonavě, kam zajížděli jako čtvrtý tým tabulky bojovat o důležité body. Sico se ale nevrátilo ani s jedním. Domácí tým jim přichystal pěknou nakládačku a i ve druhém zápase se Zlínem brankově Jilemničtí zaostali.

Masarykovo náměstí zdobí téměř dokončený Krakonoš

Jilemnice – I když to podle svých slov přesně nepočítá, staví Josef Dufek na Masarykově náměstí zřejmě svého historicky patnáctého Krakonoše ze sněhu.

Projekt o bezpečnosti seniorů absolvovaly dvě stovky zájemců

Jilemnice – Město spolu se Svazkem obcí – Jilemnicko a Preventivně informační skupinou Policie ČR v Semilech připravila projekt s názvem „Pro seniory na Jilemnicku bezpečno!“. Během dvou měsíců se akce, která byla spolufinancována z grantového fondu Liberecké kraje, zúčastnily téměř dvě stovky seniorů z celého regionu.

Sálovkáři Jilemnice mají letos soutěž rozjetou velmi slibně

Jilemnice – Je vůdcem smečky, kapitánem a zároveň trenérem SK Sico Jilemnice. Zahrál si už na Mistrovství Evropy v Rusku a doufá v účast na březnovém mistrovství světa. PAVEL KRAUS je skutečným současným top hráčem sálové kopané v Jilemnici. Pro Krkonošský deník zhodnotil úvodní část probíhajícího ročníku Celostátní ligy.

Jilemničtí sáloví fotbalisté zakončili rok na čtvrtém místě

Jilemnice – Třemi body ze dvou utkání zakončili letošní kalendářní rok sáloví fotbalisté Sica Jilemnice.

Voda z prasklého topení opařila ve školce dítě

Jilemnice - S puchýři na zádech skončilo jedno z dětí po havárii topení v jilemnické mateřské školce, kam profesionální hasiči vyjížděli v pondělí před 11. hodinou.

OBRAZEM: Jilemnický jarmark nabídl řadu produktů

Jilemnice - Na Masarykově a Tyršově náměstí se v sobotu uskutečnil jilemnický jarmark.

Sálovkáři Jilemnice přivítají další turnaj celostátní ligy

Jilemnice – Již dnes odpoledne vstoupí do šestého turnaje na vlastní palubovce sáloví fotbalisté SC Sico Jilemnice.

Jilemnice má dalších šest bodů a atakuje čelo tabulky

Jilemnice – Sico Jilemnice pokračuje ve výborných výkonech. Plný bodový zisk z domácího hřiště z minulého týdne podpořili hráči stejným výsledkem také o víkendu v Českém Krumlově.

Mladý talent z Jilemnice si podmaňuje Českou fotbalovou ligu

Jilemnice - Dorostenecký věk dovršil teprve v létě, přesto se fotbalista Filip Jarosz už na konci podzimu usadil v základní sestavě mužského pardubického třetiligového týmu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT