VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEMILY

Před domem dětí a mládeže vysadili judisté sakuru

Semily – Jako symbol pomíjivosti života i jako znak zde sídlícího oddílu vysadili judisté ve čtvrtek před Domem dětí a mládeže japonský strom sakura.

Za archívem se cvrnkaly kuličky

Semily - Na plácku za Státním okresním archívem pořádalo sdružení Cervus Semilensis opět po roce turnaj ve cvrnkání kuliček. Dříve výhradně klukovské zápolení vtáhlo do hry děti, ale i zasoutěžit si přišlo i mnoho dospělých.

Architekti při besedě nastínili, jak vylepšit centrum města

Semily - Zelené srdce Semil je pracovní název projektu, zahrnujícího kromě dalších částí i park Ostrov a lesopark Palackého sady. Na besedě jej koncem týdne nastínili architekti z libereckého studia Atak poprvé představili občanům Semil.

Hodinář Ladislav Tázlar o životě ve službách času

Semily - Před dvaceti lety založili manželé Tázlarovi v Semilech soukromou rodinnou hodinářskou firmu. Přes šedesát let ovšem už společně měří, hlídají, sledují i spravují čas. K jejich radosti v tomto díle pokračuje dalších pět členů rozvětvené rodiny.

Školáci poznávali chod radnice

Semily – Jak vypadá chod radnice a jakou roli hraje v životě města jeho samospráva? Na tyto, ale i další otázky dostali odpověď žáci 6. a 9. tříd ze Základní školy Ivana Olbrachta, kteří se účastnili setkání s vedením města na radnici.

Město a sportovní klub hledají společnou řeč

Semily - Už od loňského roku v Semilech řeší, jak bude financována údržba a provoz městského stadionu v části Podmoklice.

Vybírali nejhezčí vajíčko

Semily – Jílovecké roubenky ožily v neděli velikonočními zvyky. Barvila se zde a malovala vajíčka nebo pletly pomlázky.

Informační centrum přesunou do prostor muzea a galerie

Semily - Při zachování dosavadní náplně 
a činnosti obou institucí se zvýší návštěvnost muzea  a zároveň dojde 
k racionalizaci provozu.

Semilané o nemocnici nepřijdou

Semily – Obyvatelé města i jeho okolí si mohou vydechnout. Poplašná zpráva, která se objevila na jednou z internetových zpravodajských serverů, že by měla semilská nemocnice skončit, je jen „kachnou“.

Před startem krajského přeboru: SK Semily

Semily - Semily chtějí co nejdříve do horní poloviny tabulky, záchrana je samozřejmostí.

Nová výstava v muzeu mapuje dílo režisérky Plívové-Šimkové

Semily – Příznačně Páni kluci! nese název nová výstava v Muzeu a Pojizerské galerii. Mapuje totiž tvorbu legendární režisérky dětských filmů Věry Plívové-Šimkové. Ta bydlí většinu života v Chuchelně u Semil a do svých filmů obsazovala i zdejší obyvatele a také zdejší kraj.

Řidiči autobusu vymysleli fígl, jak vydělat peníze. Nevyšlo to

Semily – K tomu, že si nezákonně přivydělají peníze při odbavování cestujících ze-jména na meziměstské lince, se rozhodli dva řidiči autobusu.

Titul potvrdila Lomnice výhrou ve Frýdlantu

Lomnice – Už po minulém zápase si mohli místní hokejisté hrající krajskou ligu Liberecka vychutnat oslavy vítězství titulu. V posledním zápase tak už prakticky nebylo oč hrát, Lomnice ale dostála jménu přeborníka a v okleštěné sestavě na otevřeném kluzišti ve Frýdlantě nedala domácím jedinou šanci.

Hasiči museli led v Dolní Sytové odstřelit, v Dolánkách si příroda pomohla sama

Turnov, Dolní Sytová – Povodňová komise Libereckého kraje rozhodla, že ledové kry, které pokryly hladinu Jizery a způsobily komplikace na několika místech v regionu, hasiči odstřelí. Zatímco v Dolánkách u Turnova vše vyřešila příroda sama, v Dolní Sytové se střelmistři dostali ke slovu v pondělí.

Ledové kry uvolní trhavinou

Pojizeří – Povodňová komise Libereckého kraje, po provedeném průzkumu záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru Hlučín, v neděli rozhodla o nasazení střelmistrů k odstranění ledových ker. Ty komplikují situaci především v Dolní Sytové, Rakousích a Dolánkách u Turnova.

Divadelník a vedoucí kina dostali cenu města

Semily - K laureátům se vedle Karadzose nebo Navrátila zařadili Zdeněk Lindner a Ondřej Šír.

Vítězem se stává: Tomáš Portyk na druhou

Semily - Muž, který stál u zrodu největšího skokanského talentu Romana Koudelky, se znovu stal trenérem roku. Jeho syn zvítězil mezi mládeží

Filmotoči představí v kině Jitřenka svou tvorbu

Semily - Zájemce o filmovou tvorbu město plně podpořilo nejen technikou, ale i zázemím. Budova byla už projekčně koncipována pro takové aktivity.

Podpora spolků se nesnižuje

Semily - Při narovnání financování spolků a dobrovolných organizací se bude v Semilech postupovat podle nové koncepce.

Daliměřická mateřská škola ještě nemá úplně vyhráno

Semily - Zastupitelé schválili záměr, ale teď chtějí šetřit. Architektonická studie se jim zdála drahá, zamítnuté varianty byly levnější.

SK Semily odstartoval přípravu vítězstvím

Semily – Všechny fotbalové celky se začínají probouzet po zimní přestávce k činnosti. Také fotbalisté Semil se už sešli k úvodní tréninkové jednotce.

Tradiční semilský turnaj pro obhájce trofeje Bombers

Semily – Halový fotbalový turnaj KO–ZA Cup, který se hraje v tradičním termínu na druhý vánoční svátek, na konci uplynulého roku dospěl již do svého desátého pokračování.

Krkonošská policie má nové auto s termovizí

Semily - Speciální automobil vybavený pěti samostatnými kamerovými systémy a termovizí nasadila semilská policie v lyžařských centrech západních Krkonoš.

Lomnice jede na led ještědských vojáků

Lomnice – Bitva o první příčku čeká v neděli od 18 hodin hokejisty Lomnice nad Popelkou na ledě libereckého soka VTJ Ještěd. Neporažený celek drží první příčku v tabulce a v posledním utkání jasně přejel v libereckém derby policisty, kterým nasázel deset gólů, přičemž kapituloval pouze čtyřikrát.

Netradiční geologickou expozici najdete na Riegrově náměstí

Semily - Zídka připomíná obrovské bohatství Geoparku Český ráj, jehož jsou Semily součástí.

Zvítězilo kyselo kuchařek ze semilské základní školy

Semily - S cílem vybrat nejlepší kyselo v Semilech a okolí se sešli v sobotu nadšenci v restauraci V Pivovaru.

Radní schválili plán zimní údržby

Semily - Plán zimní údržby na období 2011/2012 schválili radní města. Ten vychází ze stejného dokumentu, podle kterého byla prováděna údržba v předcházejících letech.

Město demoluje a bourá garáže kvůli bezpečnosti

Semily - Město pokračuje ve vykupování garáží v lokalitě za zámkem, aby mohla být kvůli bezpečnosti chodců rozšířena Jatecká ulice až na šest metrů a zároveň byl uvolněn prostor pro stavbu lávky do parku Ostrov.

Semily chtějí využívat energii ze země

Semily - Rada města učinila další krok k využití geotermální energie pro výrobu elektřiny a tepla. Schválila smlouvu s ČEZ Distribuce, čímž dojde k zarezervování budoucího připojení do sítě pro geotermální elektrárnu.

Lapka se zajímal o počítače

Semily - Případem krádeže se zabývají policisté v regionu.

O granty nově nesmějí žádat příspěvkové organizace

Semily - Na říjnovém zasedání zastupitelstva města byla schválena Grantová pravidla pro rok 2012.

Policie kontrolovala na třech honech v regionu myslivce

Semilsko - Bez závad, tak označili policisté kontroly nimrodů, které se uskutečnily před pár dny ve Slané, v Kruhu a ve Vysokém nad Jizerou.

Ortopedi mohou znovu operovat pacienty VZP

Semily – Ortopedi nemocnice s poliklinikou mohou po bezmála třech letech znovu operovat kolena a kyčle pacientů Všeobecné zdravotní pojišťovny. Informoval o tom ředitel Jiří Samek.

Mozaika v Semilech zůstane, doplní ji vysvětlující nápis

Semily - Zastupitelstvo schválilo návrh rady města doplnit komunistický symbol citátem.

KAUZA DENÍKU: Obce na Semilsku zažívají horor

Příkré /FOTOGALERIE/ - Obyvatelé vesnic okolo Příkrého na Semilsku bojují s chovatelkou, jejíž zvířata jim devastují pozemky a majetek.

Město zdobí dřevěné plastiky

Semily - Dřevěné plastiky, které v červnu vytvořili studenti waldorfské školy v Semilech, jsou od konce září vidět na čtyřech určených místech po městě.

Komiksový večer v Semilech

Semily - Slavnostní vernisáž výstavy Z deníku paralelního cestovatele Tomáše Kučerovského se uskutečnila závěrem uplynulého týdne v Muzeu a Pojizerské galerii za velkého zájmu návštěvníků.

Dřívější symbol Semil oživí projekt mladých umělců

Semily – Dříve symbol města a dnes chátrající textilní továrna Kolora zítra a v sobotu ožije díky netradiční akci. Projekt Tajemství Kolory, který lze chápat jako vizuální umělecké představení, se zde totiž rozhodli uskutečnit mladí umělci pocházející ze Semil, kteří spojili své síly s dalšími studenty pražské DAMU.

Novelu zákona o rozpočtovém určení daní podpořily i Semily

Semily – Na včerejším setkání starostů českých a moravských měst, které se uskutečnilo v Praze na podporu schválení novely zákona o rozpočtovém určení daní, nechyběla ani místostarostka Lena Mlejnková.

Bydlení bude opět dražší

Semily - Nájemné v semilských bytech s dříve regulovanou cenou bude vyšší o 3,95 koruny za metr. Získané prostředky město použije na investice do těchto nemovitostí.

Nejen sportovce, ale i diváky lákají na akci Česko se hýbe

Semily – Fit studio aerobiku Jany Boučkové pořádá tento pátek v místním sportovním centru akci pod názvem Česko se hýbe.

Konec projektu Čistá Jizera

Semily – Celkem 2,5 roku stavebních prací, 380 kusů kanalizačních šachet, 290 kusů kanalizačních přípojek, 45 kilometrů čtverečných asfaltu a 9 km čtverečných žulové nebo zámkové dlažby – to jsou základní čísla projektu Čistá Jizera, který byl v pátek slavnostně zakončen na semilském Riegrově náměstí.

Lidé se bavili na Semilském pecnu

Semily – Po pátečním zahájení hudebním Ďolík festem pokračoval 8. ročník Semilského pecnu sobotním slavnostním průvodem od Sboru Karla Farského až do parku Ostrov, kde probíhala většina akcí.

V Semilech skončily práce na dostavbě kanalizace za 160 mil.Kč

Semily - V Semilech skončily práce na dostavbě a rekonstrukci kanalizace za více než 160 milionů korun.

Slavnost Semilský pecen můžete navštívit již poosmé

Semily – Již osmý ročník Semilského pecnu – podkrkonošské slavnosti úrody se uskuteční tuto sobotu. Program je koncipován nejen jako dík za úrodu a sklizeň, ale všeobecně bude patřit zemědělství, řemeslům a regionálním výrobkům.

Čistá Jizera jde do finále

Semily – Stavební akce Čistá Jizera, řešící dostavbu a rekonstrukci kanalizací v Turnově, Semilech, Jilemnici, Lomnici a v Rokytnici, se blíží do finále.

"Zůstávám, mám tu nedokončenou práci," řekl trenér Procházka

Semily – Jako blesk z čistého nebe se na krajském sportovní poli rozvířila zpráva o odchodu Miroslava PROCHÁZKY z fotbalového klubu SK Semily. Nakonec je vše jinak a sám trenér nakonec Krkonošskému deníku potvrdil, že i přes jednání s divizním jabloneckým klubem Mšeno, u kolory zůstává a nikam se nestěhuje.

Součástí hasičských oslav byla i soutěž v požárním útoku

Semily - Nejrychlejších časů z obou kol dosáhli v kategorii mužů hasiči Tatobit, v ženách kralovalo družstvo Vlastiboře.

Navštivte unikátní muzeum pilníkářství

Semily – Pilníkářství bylo dříve potřebným a váženým řemeslem. Dokládají to už nálezy z mladší doby železné, kde se pilníky, sloužící k jemnému opracování kovu, dřeva ale i kůže objevily.

Centrum Semil znovu mění tvář

Semily – Po nedávném otevření rekonstruovaného náměstí se centrum města během uplynulého víkendu znovu změnilo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT