VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEMILY

Lampion štěstí zapálil dům, evakuovat museli 18 lidí

Semily - Silvestrovské oslavy byly zřejmě ve čtvrtek večer příčinou požáru panelového domu v Semilech. Evakuováno muselo být 18 lidí, z toho dvě děti.

Jak může vypadat náměstí? Přijďte se podívat

Semily - Na základě prvního veřejného projednání návrhu studie budoucí úpravy Komenského náměstí v Semilech vzešel požadavek občanů na porovnání více možných variant úpravy náměstí a zároveň srovnání nejnovějšího návrhu se stávajícím stavem.

Architekti poslali sedmdesát návrhů na novou školku

Semily - Enormní zájem mezi architekty vyvolalo před svátky vyhlášení architektonické soutěže o návrh novostavby mateřské školy v Semilech.

Do semilského archivu na výstavu Mojmír Stuchlík – otec a syn

Ve Státním okresním archivu Semily byla zahájena výstava s názvem Mojmír Stuchlík – otec a syn. Expozice představuje otce Mojmíra jako úspěšného lyžaře a oblíbeného polistopadového politika v Semilech a syna Mojmíra jako tvůrce pozoruhodných fotoobrazů.

Nová knížka
 v Semilech přibližuje místní názvy

Semily – Několik dní před Vánocemi jako by se roztrhl pytel s knižními novinkami v regionu.

Vodohospodáři na Semilsku se ohlížejí 
za uplynulým rokem a plánují investice

Turnov – V závěru roku je všude čas na malou rekapitulaci a současně i výhled do roku dalšího.

Hasiči v Semilech mají za sebou hektický rok

Semily – Semilská jednotka sboru dobrovolných hasičů má za sebou hektický a velmi zátěžový rok. V Podmoklicích, kde má základnu, působí 21 jejích členů.

Co jsme dříve nacházeli pod stromečkem?

Semily – Na proměny ve zdobení stromků od konce 19. století po současnost láká muzeum v Semilech. Na vánoční výstavě jsou i dobové dárky a obaly.

Nejlepší kyselo v soutěži uvařil harrachovský kuchař z hotelu Centrum

Semily - Krkonošská jídla jsou v regionu oblíbená, a tak není divu, že se jejich příprava stává inspirací k pořádání soutěží. Právě takovou, o nejlepší kváskové kyselo, popáté uspořádala semilská restaurace V Pivovaru.

Semily a Jilemnice si podaly ruce. Nemocnice tedy nezanikne

Semilsko - Memorandum o spolupráci Nemocnice v Semilech a Masarykovy městské nemocnice v Jilemnici schválila tento týden zastupitelstva obou měst. Cílem je udržet semilskou nemocnici v majetku města a zachovat tím zdravotnickou péči v regionu.

Nová místnost slouží hlavně pro výslech zranitelných obětí

Semily - Rekonstruovanou speciální výslechovou místnost zprovoznili v těchto dnech v budově Krajského ředitelství policie ČR, územního odboru Semily. Je primárně určena k výslechům zvlášť zranitelných obětí trestné činnosti, jakými jsou děti, ženy, či handicapované osoby.

Pojizerská galerie vystavuje Vodseďálkovy Lepené události

Semily – V Pojizerské galerii muzea zahájili koncem týdne vernisáží novou výstavu Lepené události autora Ivo Vodseďálka.

Vlaky do Harrachova už jezdí

Harrachov - Do Polska již cestující nebudou muset přestupovat, harrachovské nádraží získalo novou vyhřívanou výhybnu.

Semilská veřejnost rozhodne o investicích města v roce 2016

Semily - Lidé v Semilech dostávají jedinečnou možnost, jak se zapojit do dění ve městě. Díky tzv. participativnímu rozpočtu mohou v listopadu díky anketě rozhodnout, které z nabízených investic se budou v nadcházejícím roce realizovat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT