VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEMILY

Vítězem se stává: Tomáš Portyk na druhou

Semily - Muž, který stál u zrodu největšího skokanského talentu Romana Koudelky, se znovu stal trenérem roku. Jeho syn zvítězil mezi mládeží

Filmotoči představí v kině Jitřenka svou tvorbu

Semily - Zájemce o filmovou tvorbu město plně podpořilo nejen technikou, ale i zázemím. Budova byla už projekčně koncipována pro takové aktivity.

Podpora spolků se nesnižuje

Semily - Při narovnání financování spolků a dobrovolných organizací se bude v Semilech postupovat podle nové koncepce.

Daliměřická mateřská škola ještě nemá úplně vyhráno

Semily - Zastupitelé schválili záměr, ale teď chtějí šetřit. Architektonická studie se jim zdála drahá, zamítnuté varianty byly levnější.

SK Semily odstartoval přípravu vítězstvím

Semily – Všechny fotbalové celky se začínají probouzet po zimní přestávce k činnosti. Také fotbalisté Semil se už sešli k úvodní tréninkové jednotce.

Tradiční semilský turnaj pro obhájce trofeje Bombers

Semily – Halový fotbalový turnaj KO–ZA Cup, který se hraje v tradičním termínu na druhý vánoční svátek, na konci uplynulého roku dospěl již do svého desátého pokračování.

Krkonošská policie má nové auto s termovizí

Semily - Speciální automobil vybavený pěti samostatnými kamerovými systémy a termovizí nasadila semilská policie v lyžařských centrech západních Krkonoš.

Lomnice jede na led ještědských vojáků

Lomnice – Bitva o první příčku čeká v neděli od 18 hodin hokejisty Lomnice nad Popelkou na ledě libereckého soka VTJ Ještěd. Neporažený celek drží první příčku v tabulce a v posledním utkání jasně přejel v libereckém derby policisty, kterým nasázel deset gólů, přičemž kapituloval pouze čtyřikrát.

Netradiční geologickou expozici najdete na Riegrově náměstí

Semily - Zídka připomíná obrovské bohatství Geoparku Český ráj, jehož jsou Semily součástí.

Zvítězilo kyselo kuchařek ze semilské základní školy

Semily - S cílem vybrat nejlepší kyselo v Semilech a okolí se sešli v sobotu nadšenci v restauraci V Pivovaru.

Radní schválili plán zimní údržby

Semily - Plán zimní údržby na období 2011/2012 schválili radní města. Ten vychází ze stejného dokumentu, podle kterého byla prováděna údržba v předcházejících letech.

Město demoluje a bourá garáže kvůli bezpečnosti

Semily - Město pokračuje ve vykupování garáží v lokalitě za zámkem, aby mohla být kvůli bezpečnosti chodců rozšířena Jatecká ulice až na šest metrů a zároveň byl uvolněn prostor pro stavbu lávky do parku Ostrov.

Semily chtějí využívat energii ze země

Semily - Rada města učinila další krok k využití geotermální energie pro výrobu elektřiny a tepla. Schválila smlouvu s ČEZ Distribuce, čímž dojde k zarezervování budoucího připojení do sítě pro geotermální elektrárnu.

Lapka se zajímal o počítače

Semily - Případem krádeže se zabývají policisté v regionu.

O granty nově nesmějí žádat příspěvkové organizace

Semily - Na říjnovém zasedání zastupitelstva města byla schválena Grantová pravidla pro rok 2012.

Policie kontrolovala na třech honech v regionu myslivce

Semilsko - Bez závad, tak označili policisté kontroly nimrodů, které se uskutečnily před pár dny ve Slané, v Kruhu a ve Vysokém nad Jizerou.

Ortopedi mohou znovu operovat pacienty VZP

Semily – Ortopedi nemocnice s poliklinikou mohou po bezmála třech letech znovu operovat kolena a kyčle pacientů Všeobecné zdravotní pojišťovny. Informoval o tom ředitel Jiří Samek.

Mozaika v Semilech zůstane, doplní ji vysvětlující nápis

Semily - Zastupitelstvo schválilo návrh rady města doplnit komunistický symbol citátem.

KAUZA DENÍKU: Obce na Semilsku zažívají horor

Příkré /FOTOGALERIE/ - Obyvatelé vesnic okolo Příkrého na Semilsku bojují s chovatelkou, jejíž zvířata jim devastují pozemky a majetek.

Město zdobí dřevěné plastiky

Semily - Dřevěné plastiky, které v červnu vytvořili studenti waldorfské školy v Semilech, jsou od konce září vidět na čtyřech určených místech po městě.

Komiksový večer v Semilech

Semily - Slavnostní vernisáž výstavy Z deníku paralelního cestovatele Tomáše Kučerovského se uskutečnila závěrem uplynulého týdne v Muzeu a Pojizerské galerii za velkého zájmu návštěvníků.

Dřívější symbol Semil oživí projekt mladých umělců

Semily – Dříve symbol města a dnes chátrající textilní továrna Kolora zítra a v sobotu ožije díky netradiční akci. Projekt Tajemství Kolory, který lze chápat jako vizuální umělecké představení, se zde totiž rozhodli uskutečnit mladí umělci pocházející ze Semil, kteří spojili své síly s dalšími studenty pražské DAMU.

Novelu zákona o rozpočtovém určení daní podpořily i Semily

Semily – Na včerejším setkání starostů českých a moravských měst, které se uskutečnilo v Praze na podporu schválení novely zákona o rozpočtovém určení daní, nechyběla ani místostarostka Lena Mlejnková.

Bydlení bude opět dražší

Semily - Nájemné v semilských bytech s dříve regulovanou cenou bude vyšší o 3,95 koruny za metr. Získané prostředky město použije na investice do těchto nemovitostí.

Nejen sportovce, ale i diváky lákají na akci Česko se hýbe

Semily – Fit studio aerobiku Jany Boučkové pořádá tento pátek v místním sportovním centru akci pod názvem Česko se hýbe.

Konec projektu Čistá Jizera

Semily – Celkem 2,5 roku stavebních prací, 380 kusů kanalizačních šachet, 290 kusů kanalizačních přípojek, 45 kilometrů čtverečných asfaltu a 9 km čtverečných žulové nebo zámkové dlažby – to jsou základní čísla projektu Čistá Jizera, který byl v pátek slavnostně zakončen na semilském Riegrově náměstí.

Lidé se bavili na Semilském pecnu

Semily – Po pátečním zahájení hudebním Ďolík festem pokračoval 8. ročník Semilského pecnu sobotním slavnostním průvodem od Sboru Karla Farského až do parku Ostrov, kde probíhala většina akcí.

V Semilech skončily práce na dostavbě kanalizace za 160 mil.Kč

Semily - V Semilech skončily práce na dostavbě a rekonstrukci kanalizace za více než 160 milionů korun.

Slavnost Semilský pecen můžete navštívit již poosmé

Semily – Již osmý ročník Semilského pecnu – podkrkonošské slavnosti úrody se uskuteční tuto sobotu. Program je koncipován nejen jako dík za úrodu a sklizeň, ale všeobecně bude patřit zemědělství, řemeslům a regionálním výrobkům.

Čistá Jizera jde do finále

Semily – Stavební akce Čistá Jizera, řešící dostavbu a rekonstrukci kanalizací v Turnově, Semilech, Jilemnici, Lomnici a v Rokytnici, se blíží do finále.

"Zůstávám, mám tu nedokončenou práci," řekl trenér Procházka

Semily – Jako blesk z čistého nebe se na krajském sportovní poli rozvířila zpráva o odchodu Miroslava PROCHÁZKY z fotbalového klubu SK Semily. Nakonec je vše jinak a sám trenér nakonec Krkonošskému deníku potvrdil, že i přes jednání s divizním jabloneckým klubem Mšeno, u kolory zůstává a nikam se nestěhuje.

Součástí hasičských oslav byla i soutěž v požárním útoku

Semily - Nejrychlejších časů z obou kol dosáhli v kategorii mužů hasiči Tatobit, v ženách kralovalo družstvo Vlastiboře.

Navštivte unikátní muzeum pilníkářství

Semily – Pilníkářství bylo dříve potřebným a váženým řemeslem. Dokládají to už nálezy z mladší doby železné, kde se pilníky, sloužící k jemnému opracování kovu, dřeva ale i kůže objevily.

Centrum Semil znovu mění tvář

Semily – Po nedávném otevření rekonstruovaného náměstí se centrum města během uplynulého víkendu znovu změnilo.

Lidé jsou se službami úřadu spokojeni

Semily – V rámci projektu „Vstřícný úřad – spokojený občan“ realizovala skupina metodiků dotazníkové šetření mezi klienty, návštěvníky Městského úřadu v Semilech.

Ředitelské posty v Semilech už jsou obsazeny

Semily – V příspěvkových organizacích a obchodních společnostech města se během května až července konala výběrová řízení na posty ředitelů.

Semilský odchovanec Hloušek v poháru nenastoupil, jeho další působení je nejasné

Semily – Jak překvapivě se do Baumitu Jablonec nad Nisou Adam Hloušek vrátil, tak rychle zřejmě zmizí. Ve včerejší odvetě 2. předkola Evropské ligy za Jablonec do utkání nezasáhl, a tak je zřejmé, že v české lize odchovanec semilského fotbalu zřejmě nesetrvá.

Už také semilský svaz vstupuje do projektu "Kopeme za fotbal"

Semily – V hlavním městě semilského regionu proběhlo při aktivu okresních fotbalových soutěží představení projektu Gambrinusu „Kopeme za fotbal“. Projekt na podporu nejnižších fotbalových soutěží již úspěšně běží, ve třinácti OFS se zapojilo 408 týmů.

Ulice Nad Špejcharem dostává postupně novou tvář

Semily – Akci Čistá Jizera zpravidla lidé vnímají v podobě opraveného chodníku a silnice po předchozím rozkopání, ale v některých případech může dojít i k opravdovému vylepšení vzhledu celé ulice.

V Semilech uvidíte, s čím si hráli vaši dědové

Semily - Devatenácté století se přezdívalo století páry. Může za to průmyslová revoluce a především otec parního stroje James Watt. Vzpomínku na dobu, kdy se po železnici pohybovaly parní mašiny, přináší semilské muzeum.

Režisér Zdeněk Troška uvede ve městě pohádku Čertova nevěsta

Semily – Místní kino Jitřenka přivítá zítra slavného českého režiséra Zdeňka Trošku. Ten zde bude od 16 hodin přítomen na repríze pohádky Čertova nevěsta, po skončení projekce bude poté režisér diskutovat s diváky.

Herz: "Rokytnice byla ze všech týmů nejfotbalovější"

Semily - Petr Herz, předseda OFS Semily, hodnotí spolu s Krkonošským deníkem uplynulou sezonu okresních soutěží.

Zraněného turistu a spadlého paraglidistu zachraňovali lezci

Semily – Dva těžké případy během pár minut řešili na Semilsku lezečtí hasičští záchranáři ve sváteční středeční den.

Soud potvrdil nároky dědičky rodu Walderode na pozemky i nemovitosti

Semily – Okresní soud včera potvrdil nárok Johanny Kammerlanderové, dědičky po Karlu des Fours Walderode, na pozemky a nemovitosti, jejichž vrácení se léta domáhá.

"Skok do divize byl velký"

Semily - Asistent SK Semily Jan Brett zpětně s ohledem na sestup komentuje zimní změny.

Farmářské trhy také v Semilech

Semily – Obliba farmářských trhů roste, proto i rada města schválila jejich konání na zrekonstruovaném Riegerově náměstí v prostoru u nové fontány.

Krále Krkonoš prolil déšť, přesto se závod znovu vydařil

Semily – Jedinečný cyklistický maraton O Krále Krkonoš uplynulý víkend poznal nejzdatnější cyklisty z okolí. Již popatnácté se vydali závodníci na trasu ze Semil a ve stejném městě také končili.

V Semilech otevřeli unikátní muzeum pilníkářství

Semily - Zapomenuté řemeslo představují v jedné z nejstarších budov města z 18. století.

Mladíci z OFS Semily pátí v republikovém semifinále

Pojizeří – Za krásného počasí v příjemném prostředí sportovního centra fotbalového areálu v Roudnici nad Labem se v uplynulém týdnu po čtyřleté pauze představil i suverénní vítěz turnajů Libereckého fotbalového kraje OFS Semily – ročník 1999.

SDH Semily slaví 140 let

Semily - Je to neuvěřitelných 140 let, co byl dne 24. května 1871 založen SDH Semily I, jeden z nejstarších českých sborů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT