VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEMILY

Lidé jsou se službami úřadu spokojeni

Semily – V rámci projektu „Vstřícný úřad – spokojený občan“ realizovala skupina metodiků dotazníkové šetření mezi klienty, návštěvníky Městského úřadu v Semilech.

Ředitelské posty v Semilech už jsou obsazeny

Semily – V příspěvkových organizacích a obchodních společnostech města se během května až července konala výběrová řízení na posty ředitelů.

Semilský odchovanec Hloušek v poháru nenastoupil, jeho další působení je nejasné

Semily – Jak překvapivě se do Baumitu Jablonec nad Nisou Adam Hloušek vrátil, tak rychle zřejmě zmizí. Ve včerejší odvetě 2. předkola Evropské ligy za Jablonec do utkání nezasáhl, a tak je zřejmé, že v české lize odchovanec semilského fotbalu zřejmě nesetrvá.

Už také semilský svaz vstupuje do projektu "Kopeme za fotbal"

Semily – V hlavním městě semilského regionu proběhlo při aktivu okresních fotbalových soutěží představení projektu Gambrinusu „Kopeme za fotbal“. Projekt na podporu nejnižších fotbalových soutěží již úspěšně běží, ve třinácti OFS se zapojilo 408 týmů.

Ulice Nad Špejcharem dostává postupně novou tvář

Semily – Akci Čistá Jizera zpravidla lidé vnímají v podobě opraveného chodníku a silnice po předchozím rozkopání, ale v některých případech může dojít i k opravdovému vylepšení vzhledu celé ulice.

V Semilech uvidíte, s čím si hráli vaši dědové

Semily - Devatenácté století se přezdívalo století páry. Může za to průmyslová revoluce a především otec parního stroje James Watt. Vzpomínku na dobu, kdy se po železnici pohybovaly parní mašiny, přináší semilské muzeum.

Režisér Zdeněk Troška uvede ve městě pohádku Čertova nevěsta

Semily – Místní kino Jitřenka přivítá zítra slavného českého režiséra Zdeňka Trošku. Ten zde bude od 16 hodin přítomen na repríze pohádky Čertova nevěsta, po skončení projekce bude poté režisér diskutovat s diváky.

Herz: "Rokytnice byla ze všech týmů nejfotbalovější"

Semily - Petr Herz, předseda OFS Semily, hodnotí spolu s Krkonošským deníkem uplynulou sezonu okresních soutěží.

Zraněného turistu a spadlého paraglidistu zachraňovali lezci

Semily – Dva těžké případy během pár minut řešili na Semilsku lezečtí hasičští záchranáři ve sváteční středeční den.

Soud potvrdil nároky dědičky rodu Walderode na pozemky i nemovitosti

Semily – Okresní soud včera potvrdil nárok Johanny Kammerlanderové, dědičky po Karlu des Fours Walderode, na pozemky a nemovitosti, jejichž vrácení se léta domáhá.

"Skok do divize byl velký"

Semily - Asistent SK Semily Jan Brett zpětně s ohledem na sestup komentuje zimní změny.

Farmářské trhy také v Semilech

Semily – Obliba farmářských trhů roste, proto i rada města schválila jejich konání na zrekonstruovaném Riegerově náměstí v prostoru u nové fontány.

Krále Krkonoš prolil déšť, přesto se závod znovu vydařil

Semily – Jedinečný cyklistický maraton O Krále Krkonoš uplynulý víkend poznal nejzdatnější cyklisty z okolí. Již popatnácté se vydali závodníci na trasu ze Semil a ve stejném městě také končili.

V Semilech otevřeli unikátní muzeum pilníkářství

Semily - Zapomenuté řemeslo představují v jedné z nejstarších budov města z 18. století.

Mladíci z OFS Semily pátí v republikovém semifinále

Pojizeří – Za krásného počasí v příjemném prostředí sportovního centra fotbalového areálu v Roudnici nad Labem se v uplynulém týdnu po čtyřleté pauze představil i suverénní vítěz turnajů Libereckého fotbalového kraje OFS Semily – ročník 1999.

SDH Semily slaví 140 let

Semily - Je to neuvěřitelných 140 let, co byl dne 24. května 1871 založen SDH Semily I, jeden z nejstarších českých sborů.

Westernový den má předehru v Jitřence

Semily – Úvodní ročník populárně naučné akce pro celou rodinu, Westernový den, se uskuteční v sobotu od 13 hodin na Ostrově.

Semilský rodák Janda pokořil sjezdaře Millera

Semily – Na Mistrovství světa Ski&Golf v rakouském Zell-am-See zúročil český reprezentant Jiří Janda své bohaté golfové zkušenosti a díky skvělému výkonu v golfové části připravil o bronzovou medaili v kategorii PRO hvězdu alpského lyžování Bodeho Millera.

Projekt Čistá Jizera se již chýlí ke konci

Semily – „Ani se nám nechce věřit, že se celá, mnoho let připravovaná ohromná akce dostala do posledního půl roku aktivních stavebních prací. V každém ze zbylých čtyř měst zbývá položit maximálně deset procent délky kanalizací a bude hotovo,“ konstatuje Milan Hejduk, předseda Vodohospodářského sdružení Turnov.

Jitřenka nabídne opět přenosy z Metropolitní opery

Semily – Kino Jitřenka se od května zařazuje mezi třicet kin v České republice, které budou pravidelně uvádět představení Metropolitní opery v New-Yorku.

Výběr OFS Semily U12 do republikového semifinále

Pojizeří – Minulý týden byly sehrány čtvrté turnaje výběrů Okresních fotbalových svazů Libereckého kraje v Tanvaldu.

Fotbalový tým Semil potřebuje restart

Semily - Už je to poměrně na místě použít výpočetně–technický termín restart, protože přesně to je návod, který by pomohl udržet Semilákům divizi.

Město připravuje změnu v parkování

Semily – Vzhledem k neutěšené situaci s parkováním v centru města chystá „radnice“ změnu v parkování na obou parkovištích na Riegrově náměstí a na parkovišti v ulici Nádražní.

Ve Stružinci padla desítka, odnesla to rezerva Mírové

Pojizeří – O víkendu pokračoval dalším kolem okresní fotbalový přebor a okresní soutěž.

O divizních debaklech, porážce Turnova B a výhře Sedmihorek

Pojizeří – Víkend plný událostí mají za sebou týmy v Pojizeří. Kromě divizních výprasků, inzultace rozhodčího, brutálním faulu v Jablonci nad Jizerou a debaklu Víchové však byly ke zhlédnutí i zajímavé sportovní výkony.

Vzpomenuli si na popravené kamarády z třetího odboje

Turnov, Semily – V těchto dnech navštívili výstavu dokumentů o historii třetího odboje dva členové zdejší pobočky Konfederace politických vězňů Radomír Pochop a Karel Louda.

Prodej bytů města pokračuje

Semily - V první fázi budou nabídnuty tři objekty, následně pak další. Celkem by mohlo změnit majitele 52 jednotek.

Festival Patříme k sobě se v regionu koná již po čtrnácté

Semilsko – Až do pátku potrvá festival lidí se zdravotním postižením nazvaný Patříme k sobě.

Radní schválili příspěvky kulturním organizacím

Semily – Rada města schválila na základě návrhu kulturní komise rozdělení příspěvků kulturním spolkům. Celkem bylo poskytnuto 275 tisíc korun mezi čtrnáct žadatelů. Proti loňskému roku tak došlo k mírnému navýšení, o 28 tisíc korun.

Město chce vytvořit rekord ve sběru použitých baterií

Semily – V rámci oslav Dne Země se město pokusí překonat národní rekord ve sběru použitých baterií.

Nádražní ulice je v předčasném provozu

Semily – Nádražní ulice je zatím v dočasném užívání. Stavbaři musí ještě provést některé úpravy.

Semilští hráči dnes mají jasný cíl - vyhrát

Pojizeří – Utkání s visačkou velice důležité mají na programu již dnes dopoledne hráči SK Semily. Na místní fotbalový stánek totiž dorazí poslední celek divizní skupiny C Jičín. Od 10.15 se tedy odehraje souboj dvou tabulkově nejhorších celků.

Nejčastěji řešili městští strážníci prohřešky v dopravě

Semily – Městská policie loni řešila 716 přestupků, na pokutách uložila 236 tisíc korun.

Semilští dobrovolní hasiči slaví letos kulaté narozeniny

Semily – SDH Semily I. v letošním roce oslaví krásné kulaté výročí – 140 let. Jeden z nejstarších sborů v naší republice spatřil světlo světa 24. května 1871 schválením vlastních stanov.

V Jitřence začíná přehlídka Jeden svět nestačí

Semily – Už po třinácté pořádá Člověk v tísni mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, a to nejen v Praze.

Semily mohou prodat 52 bytů

Semily - Vedení města Semily se chystá prodat bytové domy s více než padesáti byty. Přednostně by měly být nabídnuty jejich současným nájemníkům.

Semilští přivítají vedoucí celek

Semily – Místní fotbalisté se představí v dalším zápase divize C. Po startu, který všechny týmy vyjma Kolína absolvovaly uplynulý víkend, se poprvé představí na domácím hřišti, kde přivítají v neděli od 10.15 Velim, která soutěži vévodí.

Pojizeří se představí kapela Ascendancy

Semily – Zajímavé a vskutku lákavé kulturní menu si připravilo na pátek 11. března Kulturní centrum Golf Semily. Od 20 hodin tu vystoupí legendární formace Arakain. Kapela momentálně dokončuje svoji novou řadovou desku s názvem Homo Sapiens ..?, kterou se chystá představit i na jarních koncertech. Celé turné s Arakainem absolvuje vsetínská formace ASCENDANCY, mladá metalová kapela, která vznikla teprve v létě 2009.

Knihovny Semilska nabízejí program k Měsíci čtenářů

Semily, Turnov – Nabitý program nabízí zájemcům o čtení knihovny na Semilsku v rámci Měsíce čtenářů.

Semily lákají turisty, chtějí nabídnout speciální balíček

Semily - Přilákat turisty, propagovat region a nabídnout lidem současně ubytování i program se chystá radnice Semil.

Semilští s dvěma výhrami

Semily – Příprava místních divizních fotbalistů dospěla do své druhé poloviny. Výsledkové kyvadlo se postupně po uzdravení hráčů, které v průběhu přípravy postupně přepadla chřipka a konsolidaci kádru, překlopilo na vítěznou stranu.

Cena za bourání garáží bude nižší

Semily – Město se již v minulém období rozhodlo odstranit garáže v Bítouchovské ulici.

Městský úřad v Semilech musí šetřit, bude proto na konci února propouštět

Semily – Městský úřad v Semilech bude propouštět. Radnice tak reaguje na snížení dotací na výkon státní správy. Slibuje si od toho nejen snížení nákladů, ale i zefektivnění práce úřadu.

"Za Lomnici závodím rád, cena je povzbuzením," řekl vítěz

Lomnice nad Popelkou – Na otočku ze skokanského soustředění si přijel převzít do místního Tylova divadla cenu za Nejúspěšnějšího sportovce okresu Semily 2010. Ihned po předávání cen pak zase spěchal zpět do Liberce.

Přepadával starší ženy, už je ale za mřížemi

Semily – Občané města si mohou oddychnout. V pátek před půlnocí zadrželi místní kriminalisté na vlakovém nádraží dvacetiletého muže, který byl podezřelý ze tří loupežných přepadení ve městě.

Vyjížděli ke dvěma požárům automobilů

Semilsko - V neděli 30. ledna došlo v regionu ke dvěma požárům osobních vozů, které byly zaparkovány v garážích. V obou případech požár způsobila technická závada na elektroinstalaci.

Na nedostatky lze upozornit MMS

Semily – Městský úřad nabízí občanům možnost poukázat rychle na nedostatky a závady čistoty města a veřejného pořádku.

Za teplo letos lidé zaplatí o více než dvě krouny méně

Semily – Teplo v Semilech je letos levnější. Městská bytová správa zlevnila o více než dvě koruny na 593,41 korun za gigajoul, loni platily domácnosti 595,76 korun.

Zateplením lidé ušetří tisíce

Semily – S využitím dotace Zelená úsporám bylo dokončeno zateplení čtyř bytových domů s celkem sedmi desítkami bytů. Vedle na první pohled viditelného zlepšení vzhledu dojde především k výrazné úspoře nákladů za vytápění. A nezanedbatelné je i hledisko ekologické.

Semily tradičně začínají rok rozpočtovým provizoriem

Semily - Semily budou i v únoru hospodařit s rozpočtovým provizoriem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT