VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEMILY

Ostrov nabídl zázemí příznivcům jógy

Semily - Ostrov se o letošních prázdninách stal historicky podruhé útočištěm pro vyznavače jógy. V průběhu měsíců července a srpna se sešli celkem sedmkrát, aby pod vedením Ivety Mutlové pronikli do tajů Hatha Jógy.

Fokus Fest nabídne výběr děl kultovního režiséra Kubricka

Semily - Regionální filmová přehlídka Fokus Fest, kterou v termínu 9. až 11. října bude hostit semilské kino Jitřenka, uvede v exkluzivní předpremiéře nový film Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově.

Chtěli ukázat, že v Semilech se mládež nudit nemusí

Semily - Ještě před vstupem dětí do nového školního roku se v pondělí představily na semilském náměstí před budovou městského úřadu spolky, sdružení a zájmové kroužky pro mládež.

Semily mají měnit okna a kotelny

Semily - Zvýšení kvality bydlení v rámci obnovy bytového fondu města si za svůj cíl vytyčila nová jednatelka semilské Městské bytové správy Daniela Jínová. Ve funkci vystřídala Stanislava Klápštěho. Ten odešel s pochvalou od vedení radnice.

Peníze otce na pohřeb utratila

Semilsko - Senior podal na dceru trestní oznámení. Hrozí jí až pět roků odnětí svobody.

Devět svící pro Mistra Jana Husa svítilo v galerii

Semily - Výstava Quodlibet, koncipovaná v Pojizerské galerii jako disputace u příležitosti 600. výročí upálení Mistra Jana Husa, byla prodloužena z původního 17. července až do 9. srpna.

Soud rozhodl ve sporu o pozemky v neprospěch Semil

Semily - Ve sporu o vlastnické právo ke dvěma pozemkům tvořícím celek s bytovým domem čp. 561 a 562 na sídlišti v Řekách rozhodl v odvolacím řízení Krajský soud Hradec Králové v neprospěch města.

Nemocnice obnovila provoz chirurgického oddělení

Semily - Nemocnice v Semilech po měsíci a půl obnovila tento týden provoz lůžkového oddělení chirurgie i operace. Na začátku května přestala přijímat pacienty k hospitalizaci kvůli nedostatku lékařů, to se ale už podařilo vyřešit. Úvazek má na chirurgii šest lékařů.

Hvězdy Severovýchodu zářily v Semilech

Semily - Další zastávkou evropské roadshow, se kterou objíždějí města zástupci ROP Severovýchod, se v úterý staly Semily.

Krajská nemocnice se nebrání spolupráci se semilskou

Semily - Tomu ale musí předcházet podrobná analýza, která nastíní možné varianty řešení.

Semilské Zrnko naděje pomáhá postiženým

Semily - Na začátku příběhu vzniku organizace Zrnka naděje v Semilech byla Lenka Vanclová.

Hasiči ze Semilska mají titul

Semily - Nejvyšší vyznamenání Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, titul Zasloužilý hasič, převzali v Centru hasičského hnutí na zámku Přibyslav dva hasiči ze Semilska.

Studenti seniorům vyrobili zahradní prvek

Semily - Studenti Waldorfské základní a střední školy v Semilech vytvořili pro Domov seniorů zajímavý zahradní prvek.

Oslavy konce války: hudba, fotografie i promítání filmů

Semily - Stejně jako v ostatních městech Česka i Semily se připojují k oslavám konce války. Již ve čtvrtek bude slavnostní „derniérou" v Muzeu a pojizerské galerii Semily zakončena výstava s názvem Semily 1945.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT