VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TRUTNOV

Město s bohatou historií a krásnou krajinou vzniklo v údolí řeky Úpy, která dala ve 12. století jméno slovanské osadě - předchůdci dnešního Trutnova. Jeho vznik byl písemně doložen až roku 1260. Pověst o založení Trutnova však posunuje jeho počátky do 11. století, kdy údajný zakladatel města rytíř Trut svedl vítězný boj s bájným drakem.

Farmáři předvedli, odkud pochází mléko, jogurty nebo maso

Trutnov – Kráva není fialová? Mléko nevzniká v mlékárně? Hovězí maso je z býka? Takovým způsobem se dnes poměrně často divily děti, když si prohlížely farmu ve Voletinách. Tamní zemědělci jim ukázali, jak je to doopravdy.

Holub před Maďarskem: Hrát na bod? Ne, chceme vyhrát!

Trutnov – Ve středu odpoledne zakončí čeští fotbalisté působení v kvalifikační skupině UEFA Region´s Cupu. Na trutnovském pažitu se výběr Královéhradeckého kraje utká s regionálním výběrem Maďarska a od 17 hodin půjde o přímou bitvu o jediné postupové místo.

Loupežné přepadení spáchal dvacetiletý recidivista. Je ve vazbě

Trutnov - Policie objasnila loupežné přepadení z minulého týdne, ke kterému došlo poblíž kruhové křižovatky u Tesca. Pachatelem je dvacetiletý recidivista. Kriminalisté ho zadrželi krátce po činu, soudce ho poslal do vazby. Je totiž trestně stíháný ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež a přečinu krádež. 

Ke krádeži se nepřiznal, ale odcizené šperky doma měl

Trutnov - Šperky a peníze kradl v bytě a v pensionu třicetiletý zloděj. Policisté ho chytili a soudce ho poslal do vazby. Recidivista porušil podmínku a nyní mu za krádež a porušování domovní svobody hrozí až tři roky vězení.

Starostové na kole aneb Jak jsou na tom politici s cyklistikou

Trutnovsko - Jak často a kam nejraději vyrážejí na kole představitelé měst na Trutnovsku? Kdo z nich je propagátorem elektrokol? Jak je na tom s cyklistikou žena ve vedení radnice? Odhalila to anketa našeho týdeníku, Krkonošského týdne.

Region´s Cup: Češi po dvou kolech stále s čistým štítem

Trutnov/Vrchlabí – Čeští fotbalisté jsou blízko účasti na závěrečném turnaji UEFA Region´s Cupu. V posledním utkání kvalifikační skupiny jim ve středu proti Maďarsku bude stačit bod.

Farmáři ukáží, že dnešní zemědělství už nejsou jen vidle a holínky

Trutnov - Propagace zemědělství mezi školáky. To je hlavní cíl úterního dne otevřených dveří ve firmě Farmers ve Voletinách. Tamní zemědělci proto pustí děti a mládež do stájí mezi krávy a telata, ale také za volant nejmodernějších traktorů. 

Obce dostanou 13 milionů na „vodu“

Trutnov - Krajští radní schválili poskytnutí dalších finančních prostředků pro obce na rozvoj vodohospodářské infrastruktury.

OBRAZEM: Výtvarníci otevřeli neobvyklý ateliér vedle Uffa

Trutnov - Den otevřených ateliérů přitahuje v našem kraji velkou pozornost. V Trutnově ho členové Spolku podkrkonošských výtvarníků ještě vylepšili - svébytným (dočasným) ateliérem u Uffa. 

OBRAZEM: Janek Ledecký zahrál při oslavách na náměstí

Trutnov - Společně oslavilo osm firem výročí 25 let elektrotechnického průmyslu ve městě. Kromě podnikových prezentací byly součástí pátečního programu na Krakonošově náměstí koncerty. Hlavním lákadlem bylo vystoupení známého muzikanta a skladatele Janka Ledeckého.

Archiv přesouvá 3,5 tisíce metrů archiválií. Ušetří skoro milion

Trutnov – Státní okresní archiv v Trutnově se stěhuje z komerčních prostor v Náchodské ulici do budovy bývalého okresního úřadu v Horské ulici.

OBRAZEM: Do Trutnova dorazila historie na kolech

Trutnov - Dvouetapovou jízdu veteránů uspořádal ke 40. výročí založení Veteran Car Club Dvůr Králové nad Labem.

Výtvarníci otevřou ateliéry dokořán, předvedou se také u Uffa

Trutnov - Řezbář, fotograf, hrnčířka nebo malíř. To jsou příklady uměleckých profesí, které můžete v sobotu mezi 10. a 18. hodinou poznat hodně zblízka. Spolek podkrkonošských výtvarníků se totiž opět po roce připojil ke Dni otevřených ateliérů.

Kejzlar na úvod dvakrát skóroval. Více se ale nadřel při sundávání dresu

Trutnov – V právě končícím ročníku Fortuna Divize C nastřílel 12 branek a střeleckou formu potvrdil i ve vstupním utkání základní skupiny Region´s Cupu. Útočník MARTIN KEJZLAR vstřelil proti výběru z Bosny a Hercegoviny druhý a čtvrtý gól, čímž výrazně napomohl ke konečnému vítězství 4:0.

Češi zahájili Region´s Cup hladkou výhrou. Kejzlar pálil, Šťastný chytil penaltu

Trutnov - Suverénním způsobem vkročili čeští fotbalisté do základní skupiny Region´s Cupu.

Dálnice na Smiřice nabírá další zpoždění

Trutnov - V poslední možný okamžik se radnice v Hradci Králové zastala lidí v okolí dálnice a chce u autostrády více protihlukových stěn a obslužných komunikací.

V našem kraji vloni zemřeli dva cyklisté

Trutnov - Nejezděte na kole bez přilby! Experti na bezpečnost silničního provozu opakují tuto větu cyklistům stále dokola. Marně. Statistiky nehod jsou přitom neúprosně krutá vůči těm, kteří sednou za řidítka bez přilby.

Perníková chaloupka patří basketbalovému Trutnovu

Trutnov – Dvou pěkných úspěchů dosáhli v posledních dnech mladí basketbalisté BK Loko Trutnov. Desetiletí chlapci nejprve přivezli nejcennější umístění z Pardubic, kde se konal turnaj o perníkovou chaloupku. Následně povedené období ozdobili třetím místem z Brandýsa nad Labem, kde nestačili pouze na Vyškov.

Policie hledá 28letého muže, z domu odešel minulé pondělí

Trutnov - Policie včera spustila pátrání po osmadvacetiletém muži z Trutnova. Doma byl naposledy před deseti dny. Dosud se nevrátil, mobil má nedostupný.

Ledecký zahraje na náměstí při oslavách 25 let elektrotechnického průmyslu

Trutnov - Známý zpěvák a skladatel Janek Ledecký bude zítra od 17 hodin koncertovat na Krakonošově náměstí. 

Kdo bude nejlepší ve městě? Dračí soutěž pro podnikatele začíná

Trutnov - Soutěž, která vybere nejlepší restaurace, kamenné obchody i řemeslníky ve městě, se rozjíždí.

Cyklomaraton profrčí Krkonošemi, pojede i olympijská medailistka

Trutnov - Pátý ročník Krakonošova cyklomaratonu znovu přiláká na sobotní start do Trutnova stovky vyznavačů silniční cyklistiky. Přihlášeno jich je už přes šest set.

Muzeum vydává publikaci Vladimír Junek, nežádoucí novinář

Trutnov – Muzeum Podkrkonoší pořádá zítra od 17 hodin přednášku Vladimír Junek, nežádoucí novinář. Stejnojmennou publikaci, kterou muzeum vydává, představí novinářova vnučka Vladimíra Junková, redaktorka České televize.

Seriál Deníku: Dobové snímky najdete tentokrát z obce Suchovršice

Suchovršice – Letos si připomínáme sté výročí vzniku Československa. K oslavám se připojuje i Krkonošský deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu. V dalším dílu seriálu nás nechá do své minulosti nahlédnout obec Suchovršice.

Region dál sužuje sucho. Voda chybí loukám, polím i řekám

Trutnov - Zemědělci jsou skeptičtí. Brambory budou malé a krávy nebudou mít dostatek senáže.

Recidivista zřejmě dostal chuť na sladké. Čokoláda ho přijde draho

Trutnov – Čokolád za 160 korun ukradl zloděj v jednom z místních obchodů. Při činu ho ale přistihla ostraha a přivolala policii.

Východní Čechy jsou výjimkou, platy tu rostou rychleji než ceny bytů

Trutnov - Byty jsou kvůli realitní bublině způsobené rostoucí ekonomikou stále dražší. Pro Východočechy ale přesto dostupnější než dřív.

Lesnická akademie má nové stroje pro školní výuku

Trutnov – Dva nové těžebně-dopravní stroje John Deere za téměř 23 milionů korun má nyní k dispozici zdejší Česká lesnická akademie. Harvestor a vyvážecí traktor se stanou od září součástí praktické výuky.

Trutnovská sochařka a slévárna z Horní Kalné pomohli vrátit Hradci legionáře

Trutnov - Do Hradce Králové se takřka po osmdesáti letech vrátil pomník legionářů. Bronzovou sochu vytvořila trutnovská sochařka Paulina Skavova, sochu a reliéf odlila umělecká slévárna HVH z Horní Kalné.

OBRAZEM: Pivofest přilákal na náměstí davy

Trutnov - Sobotní pivní slavnosti proměnily Krakonošovo náměstí v jednu velkou párty. Jako každý rok se i při letošním pivofestu hlavně pilo a zpívalo. Bylo z čeho vybírat, jak mezi pivními značkami, tak mezi účinkujícími. Největší úspěch sklidili Bára Poláková, Vladimír Mišík s ETC a Police Symphonic Orchestra.

AKTUALIZOVÁNO

Nejen v derby, ale i v tabulce. Pod horami vládne Trutnov

Trutnov – O vítězi fotbalové Divize C bylo již rozhodnuto. O sestupujícíh také. V předposledním kole tak zbývalo odpovědět na poslední otázku. „Kdo z podkrkonošské dvojice v tabulce skončí výš?“ Výhrou na hřišti rezervy Pardubic si titul Vládce Krkonoš vybojovali fotbalisté Trutnova.

Neměl na jídlo, tak kradl drahý alkohol. Whisku

Trutnov - Až dva roky vězení hrozí mladíkovi za opakované krádeže alkoholu v místních obchodních domech.

Maluchové mají sraz u Kateřiny, vyjedou do Hostinného a na Stachelberg

Chotěvice - V kempu svatá Kateřina v Chotěvicích budou mít o víkendu sraz majitelé legendárních polských fiátků 126P, pro něž se vžilo označení „Maluch“.

Continental má v Trutnově další halu, bude v ní vyrábět senzory výfukových plynů

Trutnov - Novou halu včera otevřela společnost Continental, vyrábějící v průmyslové zóně Volanovská komponenty pro automobilový průmysl. Má rozlohu víc než 8 tisíc čtverečných metrů a vzniklo v ní 200 nových pracovních míst. Na plný výkon se rozběhne nejpozději do konce příštího roku.

Pivo poteče proudem, na náměstí bude Pivofest

Trutnov - Bohatý výběr pivních značek a pestrý koncertní program. To je tradice, na kterou i letos láká Pivofest. Na Krakonošově náměstí začíná v sobotu ve 13 hodin. Očekává se, že na něj dorazí tisíce lidí.  

Dacie v protisměru vrazila do fordu, řidič usnul za volantem

Trutnov - Mikrospánek je zřejmě hlavní příčinou nehody, která se stala ve čtvrtek před druhou hodinou odpoledne v Horské ulici u fotbalového hřiště. Střet dvou aut se naštěstí obešel bez zranění.

Plavkyně Moravíková šestinásobnou přebornicí

Trutnov – Ve dvou městech pardubického regionu se konaly mezikrajské přebory Královéhradeckého a Pardubického kraje deseti a jedenáctiletých žáků.

Dvůr a Trutnov zvládly fotbalové předehrávky s čistým štítem

Trutnov - O víkendu si bodovými zisky shodně zajistili divizní účast i pro příští ročník a ve středu je čekalo „zamykání“ stadionů pro jarní část. V sobotu se v úplné derniéře Trutnov představí na hřišti pardubické rezervy, Dvůr zajíždí do Letohradu.

Drogy často bývají životní epizodou, říká sociální pracovník

Trutnov – Složité lidské příběhy řeší Ondřej Čalovka už patnáct let. Vedoucí kontaktního centra RIAPS Trutnov je denně v kontaktu s uživateli alkoholu, nelegálních drog i lidmi bez domova. S kolegy za nimi jezdí po celém Trutnovsku, pravidelně se stýká zhruba se třemi stovkami lidí.

Díky Cirk-UFFu je Trutnov světový, říká Marie Doležalová

Trutnov - V roli diváků dorazili na novocirkusový festival Cirk-UFF také známá trutnovská herečka Marie Doležalová (31) a její životní partner, tanečník a akrobat Marek Zelinka (31). Právě on má k novému cirkusu a fyzickému divadlu velmi blízko.

Muzeum Podkrkonoší připomene vojenskou historii Trutnova

Trutnov – Vojenské dějiny města připomene nová expozice zbraní, kterou právě otvírá Muzeum Podkrkonoší.

Jedenáctým vítězem kola Klaus Püschel

Trutnov – Zatím se v jarní části fotbalové TIP ligy čtenářů Krkonošského deníku nestalo, aby ze třinácti kol vyhrál jeden hráč vícekrát. Platí to i po jedenáctém dějství. Tentokrát se mezi plejádu šťastlivců zařadil trutnovský KLAUS PÜSCHEL (start. číslo KN0002).

V Trutnově řádí parvoviróza, nebezpečné onemocnění psů

Trutnov - U několika psů se v posledních dnech objevilo nebezpečné virové onemocnění - parvoviróza. Akutní a vysoce nakažlivá nemoc může skončit smrtí v důsledku dehydratace a bakteriální sepse. Nemoc je nejvíc nebezpečná pro štěňata. Na lidi se nepřenáší.

Aplaus v Trutnově? Jeden z nejlepších, co jsme měli

Trutnov - Zřejmě nejsledovanějším zahraničním umělcem 8. festivalu nového cirkusu Cirk-UFF byl teprve šestnáctiletý Dylan Phillips. V Austrálii už je hvězdou, zejména díky až neuvěřitelným vyvažováním ve stoji na rukou. Teď vyrazil s kolegy z formace Time In Space dobývat cirkusový svět.

Konec hokejové kariéry: Loučí se obránce Aleš Píša

Trutnov - Dva extraligové tituly s Pardubicemi, přes padesát zápasů v NHL, starty v národním týmu… To je jen malý náhled do sportovní kariéry hokejového obránce Aleše Píši. Ta se nyní uzavírá.

Protest proti Babišovi v Trutnově: přišly desítky lidí

Trutnov - Babišova vláda je ohrožením svobody a demokracie, máme o ní velké obavy. Taková slova nejčastěji volili účastníci úterního protestu na Krakonošově náměstí v Trutnově, kde se sešly desítky lidí.

Auto najelo do mostku a poškodilo přitom plot rodinného domku

Trutnov - Řidič fordu neudržel v pondělí odpoledne auto na silnici a sjel do příkopu. Poškodil přitom plot rodinného domu a zastavil se až o mostek.  

Nová pěší zóna? Vzrostlé stromy, lavičky, stojany na kola a voda

Trutnov - Radnice už má jasno o tom, jak by mohla vypadat pěší zóna v centru města. Z třinácti návrhů si vybrala variantu architektů Martin Hájka, Václava Hájka a Lukáše Kemra. Kromě dlažby a žuly se v ní objevuje především hodně stromů a laviček.

Skautský Hraničář podpoří sbírku pro děti

Trutnov – Skauti ze Střediska Hraničář pořádají ve středu od 16 do 17.30 hodin na Krakonošově náměstí benefiční zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi.

Opilec nevybral zatáčku a spadl s autem do potoka

Trutnov - Za tmy a notně posilněný alkoholem řídil devětadvacetiletý muž. Osobní auto Škoda Octavia ale na silnici neudržel a skončil s ním v potoce. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT