VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TURNOV

Turnov leží na středním toku Jizery v tzv. Turnovské pahorkatině. Ještě před vstupem do středu města návštěvník narazí na židovský hřbitov. Turnov leží v centru Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Město se může pochlubit krásným zámkem Hrubý Rohozec. Zdroj: www.turnov.cz

Horolezec Smitka má pamětní desku na rodném domě

Turnov - Třiasedmdesát let po smrti horolezce a neohroženého člena protifašistického odboje Josefa Smitky byla v sobotu odhalena pamětní deska na jeho rodném domě v Komenského ulici.

Panochova nemocnice má novou lékárnu

Turnov - Novou lékárnu otevřela v Panochově nemocnici Krajská nemocnice v Liberci.

Ve slévárně hořela pec, hasiči museli evakuovat 20 lidí. Škoda jde do milionů

Přepeře u Turnova - Ve slévárně litiny dnes dopoledne hořela indukční pec, ve které se taví železo. Během nebezpečného požáru bylo evakuováno dvacet zaměstnanců. Do likvidace ohně se zapojilo třináct hasičských jednotek.

Start jako z pohádky. Výhra před 1020 diváky

Turnov – Fantastická návštěva 1020 diváků si nenechala ujít historicky první derby mezi Turnovem a pouze 3,5 km vzdálenými Přepeřemi. Ač lepší vstup do zápasu předvedli divizí ostřílení domácí, radoval se nakonec ze dvou bodů díky šesti úspěšně provedeným penaltám nováček soutěže.

Muzejní výtvarný salon umožní lidem pracovat s ryzím zlatem

Turnov – Muzeum Českého ráje přichází s atraktivní nabídkou pro všechny zájemce o výtvarné umění, kteří si chtějí vyzkoušet rukodělnou tvorbu pod vedením odborných lektorů. Pořádá totiž Muzejní výtvarný salon.

Stačila malá škvírka okna. Zloděj ho bez problémů zdolal a ukradl peníze

Turnov – Horkých dnů využívají zloději. Stačí nechat pootevřené okno do domácnosti.

Zvýší benefity návštěvnost Českého ráje?

Turnov – Regionální karta hosta, kterou mohou využívat návštěvníci Českého ráje už třetím rokem, přináší nové slevy. Zájemci si je mohou vyhledat v letáku, který je k dispozici v informačních centrech.

Kolo mohou lidé uložit do úschovny

Turnov – Každý, kdo vyrazí do centra města na kole a rád by ho bezpečně někam uložil, má po starostech. Ve Skálově ulici je totiž v provozu bezplatná úschovna kol, kterou provozují Technické služby Turnov.

Valdštejn prošel další obnovou

Turnov – Na hradě Valdštejn v těchto dnech finišuje poslední oprava. Týká se terasy nad biliárním sálem.

Nový chodník zlepší i bezpečnost

Turnov – Na polovinu července si Turnovští naplánovali stavbu chodníku v Sobotecké ulici. Přijde na zhruba 5,5 milionu korun a realizace má skončit v půlce října.

Drží hladovku. Proti vládě s komunisty

Turnov – Spontánní akce, která spojila lidi nespokojené se současnou politickou situací, odstartovala ve středu o půlnoci v Turnově, ale přidávají se další lidé z celé země. Každý z účastníků hodlá držet hladovku 24 hodin.

Pět osobáků pětibojaře Kysely

Turnov – Pořádně nabitý program měli na začátku měsíce června atleti z Českého ráje. Jakub Šafář, Cyril Žerava a Radim Kysela se vydali do Kolína na republikový šampionát ve vícebojích.

Zase ten Juška. Český dálkař v Turnově znovu zazářil

Turnov – Radek Juška. Tak zní znovu po roce jméno sportovce, který při Memoriálu Ludvíka Daňka zaznamenal nejhodnotnější výkon. Zatímco loni elitní český dálkař skokem dlouhým 829 centimetrů překonal 29 let starý národní rekord, tentokrát zaznamenal o dva centimetry méně, což přesto v Evropě znamená nejlepší výkon sezony.

Koupací sezonu v Maškově zahradě posunuli na červen

Turnov – Přestože letní koupaliště v Maškově zahradě už mělo být otevřeno od středy tohoto týdne, termín musí být odložen na sobotu devátého června. Důvodem je havárie na technologii vodního hospodaření tohoto zařízení.

Z práce k hašení ohně? Podle předpisů musí hasiči vyjet do 5 minut

Turnov - Dobrovolný sbor hasičů z Turnova kritizuje, že se těžko dostává na místo zásahu. K němu musí podle předpisů vyjet za 5 minut.

V Turnově uctili odkaz Olgy Havlové. Zasadili strom

Turnov  - Město Turnov se připojilo k projektu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, který si vzal za cíl v letošním roce vysadit 85 stromů. 

Kinematovlak z filmového festivalu dorazí i do Turnova

Turnov - Stalo se již velkou tradicí, že oblíbená doprovodná akce Zlín Film Festivalu – Kinematovlak – zahajuje svoji pouť již několik týdnů před samotným startem či zahájením festivalu.

Herní automaty a herny zmizí i ze srdce Českého ráje

Turnov – Herny a herní automaty mají v dohledné době zmizet z celého území města. Na základě nové vyhlášky o hazardu, kterou nově přijali městští zastupitelé, mají postupně skončit veškerá kasina na území města.

Adra otevře v pátek v Turnově svůj další charitativní obchůdek

Turnov - V České republice provozuje ADRA již šestnáct charitativních obchodů. Jejich smyslem je nabídnout za výrazně nízké ceny oblečení, rozmanité doplňky, hračky a dárkové předměty.

Děti bavila loutková představení. Proběhl 28. ročník Turnovského drahokamu

Turnov - Diváci Turnovského drahokamu ocenili soubor z Lázní Bělohrad, u poroty zvítězil loutkář z Jablonce.

Dětem ze sociálně slabých rodin zaplatí školní obědy

Turnov - Turnovští radní se na svém jednání na začátku února shodli, že v letošním roce podpoří školní stravování pro žáky ze sociálně slabších rodin na turnovských základních školách. Jde o zhruba pětatřicet školáků na pěti turnovských základkách.

Řemeslné trhy v Turnově letos nebudou

Turnov - Staročeské řemeslnické trhy se letos neuskuteční. Pořadatelé oznámili, že důvodem jsou pokračující práce na výstavbě Horolezecké expozice a nedokončená následná rekonstrukce komunikací v městském parku.

Odmítli bižuterii i sklo! Turnovští atleti raději zlato, stříbro a bronz

Turnov - Atletické závody v Jablonci nad Nisou potvrdily, že o svoji budoucnost se turnovský oddíl rozhodně bát nemusí.

Seniorka šla z nákupu, přepadli ji dva dosud neznámí mladíci

Turnov - Zloději ženě vytrhli tašku s takovou razancí, až upadla a poranila se. Způsobili škodu za 1400 korun.

V Nádražní ulici si už řidiči musí za parkování zaplatit

Turnov - Od úterý se musí v Nádražní ulici v Turnově platit za parkování.

Staré pneumatiky nemohou končit v popelnicích

Turnov - Se zimním obdobím vyvstává otázka, co mají řidiči dělat se starými pneumatikami, které už nechtějí používat.

Jak se žije průvodkyni na zámku? Je i legrace, říká Jana Kepková

Turnov - Je studentkou vysoké školy v Olomouci a každé léto tráví na zámku Hrubý Rohozec jako průvodkyně. 

V krajské lize hazardují. Pohár získat mohou

Pojizeří – Hokejoví příznivci v Libereckém kraji už několik týdnů mohou sledovat, jak lomnický klub v krajské lize ukrajuje z náskoku svého turnovského rivala. Aktuálně je rozdíl mezi prvním a druhým celkem tabulky dvoubodový. Další přiblížení zapříčinila nečekaná ztráta lídra v domácím souboji s Českou Lípou.

FOTO: Řemeslníci se opět předvedli

Turnov - Dva dny žil Turnov oblíbenými Vánočními řemeslnickými trhy, které skončily v sobotu podvečer.

Listopadové zastupitelstvo se málem nekonalo

Turnov - Jediná ruka koaličního zastupitele chyběla hned v úvodu při odsouhlasení programu čtvrteční veřejné schůze a hrozilo to, že nebude projednáno osmnáct připravených bodů, a dokonce, že domů s nepořízenou pojede i pražský architekt Josef Pleskot.

Hokej: Ne vždy na vítězství stačí pětigólový náskok

Turnov – Také letos na zimním stadionu Ludvíka Koška probíhá Nejvyšší Pojizerská liga a její 14. ročník za sebou má již sedm odehraných kol. Na čele se drží domácí Sokol, který naposledy potkal pořádný kolaps.

Odvety se povedly. Lídr odjel s pouhým bodem

Turnov – Ubránit vlastní království chtěli na začátku odvetné části I. ligy volejbalisté Turnova, kteří v hale ve Skálově ulici letos již jednou prohráli. Stalo se tak na začátku listopadu v souboji s MFF Praha.

Přespolní běh sloužil jako ideální trénink

Dlouhoňovice – Část turnovských vytrvalců si v sobotu zpestřila podzimní přípravu startem na mistrovství republiky v krosu. To se letos konalo v širokém úvalu pod zalesněnými kopci Žamberské pahorkatiny a z Českého ráje přijelo závodit 15 členů AC Turnov. Jeden se navíc představil ve veřejném závodě.

„Inkasovali jsme snad z každé šance“

Turnov – Už pár let patří k největším oporám jediného pojizerského zástupce v celostátní soutěži. Turnovský PETR PAPOUŠEK i po skončení své ligové kariéry rozdává fotbalovou radost a pro Krkonošský deník zhodnotil podzimní část z pohledu svého mužstva.

Policie varuje. „Vrtákoví“ zloději opět udeřili

Turnov - Jsou nenápadní, dokážou vykrást dům, v němž jeho majitelé spí. Zloději, kteří se do obydlí vloupávají pomocí vrtáků, se opět objevili na Semilsku.

V Turnově se dočkají navýšení platů zaměstnanci špitálu

Turnov - Představenstvo největší krajské nemocnice Libereckého kraje rozhodlo o navýšení mezd všem zdravotnickým a nezdravotnickým pracovníkům o deset procent.

Smolař Novotný: vlastní gól a neproměněná penalta

Turnov - Povzbuzeni sobotní kanonádou v Kratonohách (5:1) přivítali turnovští fotbalisté ve středeční dohrávce 12. kola Fortuna Divize C rezervu druholigových Pardubic.

Místo mincí házejí do automatu na parkování i kovové podložky

Turnov - Na bezhotovostní platbu přecházejí i parkovací automaty, nabízejí možnost zaplatit SMS z mobilního telefonu. Přibude i úhrada přiložením bankovní karty.

Požár zachvátil firmu na výrobu briket

Turnov - Čtyři jednotky hasičů hasili v pátek v půl sedmé ráno požár v průmyslovém objektu v Turnově, v městské části Soběslavice. Ve výrobní hale začalo hořet v bubnové sušičce na piliny, kterou firma využívá při výrobě dřevěných briket.

Turnov vystaví poklad, který mu závidí i Národní muzeum

Turnov /FOTO/ - Muzeum Českého ráje získalo unikátní sbírku brusů drahokamů.

Turnovský sbor oslavoval své kulatiny i s hostem ze Švédska

Turnov - Příjemný kulturní večer doplnilo slavnostní udělení čestného občanství města.

Odolena Voda si v Českém ráji uši neodřela. Postupuje

Turnov – Znovu po roce si volejbalisté TJ Zikuda Turnov vybojovali právo účasti ve druhém kole Českého poháru. To znamenalo možnost přivítat ve své hale soupeře z Uniqa extraligy.

Návštěvnost hradu Valdštejn stoupla

Turnov - Od začátku roku do konce září navštívilo hrad Valdštejn skoro 57 tisíc návštěvníků. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je zde nárůst o více než 5 tisíc lidí.

Turnov zpochybňuje nabytí občanství Karla Des Fours Walderode

Turnov - Město chystá odvolání v restituční kauze Des Fours Walderode.

S angličtinou pomáhají američtí stipendisté

Turnov - S výukou angličtiny na středních školách v tomto školním roce pomáhá třicet mladých Američanů.

Zbouráno, expozice může růst. Nová budova bude stát 40 milionů

Turnov - V Muzeu Českého ráje v Turnově se dnes začnou betonovat základy nové přístavby, v níž bude stálá horolezecká expozice.

Kdo vůbec mohl namalovat takový „hnátolam“?

Turnov - Občané se v tádnu sešli na tradiční besedě se starostou Tomášem Hocke. V klidné besedě probírali úspěchy města, avšak s nedostatky, jako by se roztrhl pytel. Proto mnozí s kritikou rozhodně nešetřili.

V Turnově otevírají hřiště jako na běžícím pásu, nová i upravená

Turnov - Jen v září otevírají ve městě tři dětská hřiště. U letního kina, v Metelkových sadech a v Dělnické ulici.

Expozici v Českém ráji odstartuje horolezecký festival

Turnov - Muzeum Českého ráje v Turnově uspořádá v sobotu 9. září horolezecký festival jako oslavu zahájení stavby stálé horolezecké expozice. Akce proběhne od 14 do 22 hodin v areálu letního kina v Turnově.

Hotelovka se trhat nebude

Turnov - Protesty některých učitelů nepomohly. Hotelová škola v Turnově zůstane součástí Střední odborné školy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT