VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TURNOV

Lyžuje se i u Turnova, ve Ski areálu Struhy

Turnov - Klub lyžařů Turnov od neděle spustil vlastní vlek v areálu Struhy. Lidé upravený svah mohou využívat ve všedních dnech od 15 do 21 hodiny, o víkendech se brány areálu otevřou už o ranní deváté.

Během svátků navštívilo stadion 8500 bruslařů

Turnov - Obavy o využití nového zimního stadionu, který v Turnově prožívá premiérovou sezonu, vzaly možná po vánočních svátcích definitivně za své.

Továrně a pozůstalým chtějí pomoci sbírkou

Turnov - Město Turnov finanční pomoc odstartuje, vloží první částku, a to ve výši 50 tisíc.

Do Turnova už 
bez dálniční známky

Turnov - Po rychlostní silnici R35 z Liberce do Turnova se od Nového roku jezdí bez dálniční známky. Rychlost přesto zůstane na 130 kilometrech za hodinu, jak jsou motoristé už léta zvyklí.

Poločasový hattrick Petříka obral lídra o bod

Turnov – Druhou remízu 3:3 v řadě si v západní skupině druhé ligy připsali futsalisté turnovského Dalmachu, kteří na domácí palubovce obrali o cenný bod vedoucí tým soutěže z Litoměřic.

Víte, jak se dříve chovaly a lovily ryby?

Turnov – Muzeum Českého ráje až do začátku února prezentuje výstavu Kapr sumec štika – historie tradičního chovu ryb a rybolovu na Turnovsku.

Vánoční trhy se přestěhovaly zpátky na turnovské náměstí

Turnov – Sedmdesát stánků s regionálními výrobci vánočního zboží se letos v uplynulém víkendu opět přestěhovalo na náměstí Českého ráje a zaplnilo celou jeho polovinu. Venkovní pódium, kryté plachtou mohutného stanu, krylo i dvě desítky kulturních souborů, pěveckých sborů, dechových orchestrů, folklórních skupin i jednotlivců, kteří se postarali o kulturní program tisíců koupěchtivých návštěvníků.

Muzeum vydá zápisy sedláka z Dolánek

Turnov - Muzeum v Turnově vydává publikaci, v níž jsou všechny zápisky sedláka Josefa Dlaska z Dolánek u Turnova.

Nový krytý zimní stadion v Turnově zatím lidi láká

Turnov - Za první měsíc provozu se prodalo téměř tolik vstupenek na bruslení jako za celou loňskou sezonu, kdy bylo ve městě jen venkovní kluziště.

Hotelová škola je stále ve hře

Turnov - Kraj chce do Zborovské vrátit jen výuku čtvrtých ročníků, to se městu nelíbí.

Čtyřbodový zisk dobrým počinem volejbalistů

Turnov - V obou zápasech proti VŠSK MFF Praha dokázali hráči TJ Zikuda Turnov bodovat. Na vítězství z domácího prostředí navázali v metropoli.

Hotelová škola v Turnově zamíří zpět do Zborovské

Turnov - Hned v začátku setkání překvapil ve čtvrtek odpoledne liberecký Martin Půta zhruba šest desítek občanů ve velkém sále Kulturního domu Střelnice.

Studenti zachránili dvě malé děti

Liberec/ Turnov – Profesionální členové Integrovaného záchranného systému mnohdy nasazují vlastní životy, aby zachránili kůži jiných. Ale nejsou sami, kdo si v uplynulých dnech odnesli zasloužené medaile z libereckého setkání s Bílými Tygry v aréně.

Cestující musí vzít v úvahu výluková opatření na dráze

Turnovsko – Správa železniční dopravní cesty vydala informaci, že ve dnech 15. listopadu od 7.20 hodin až 21. prosince do 17.30 hodin bude na železniční trati 041 Hradec Králové – Jičín – Turnov probíhat nepřetržitá výluka, a to v úseku Libuň – Rovensko pod Troskami.

Turnovská škola uspořádala burzu. Převažuje strojírenství

Turnov – Na osm set zájemců o vzdělání po ukončení devátých tříd se přijelo podívat na 21. ročník Burzy středních škol, který pro širokou část Turnovska a Liberecka uspořádalo vedení Obchodní akademie, Hotelové a Střední odborné školy v Alešově ulici v Turnově.

Návštěvu registru lze rezervovat z domova

Turnov – Bez fronty a v klidu na registr vozidel. Přání mnoha řidičů, které je nyní v Turnově lehce splnitelné prostřednictvím nové služby městského úřadu, resp odboru dopravy. Stačí mít počítač a přístup na internet.

Od ledna si Turnováci za vodu opět připlatí

Turnov - Zastupitelé schválili nárůst ceny životodárné tekutiny i přes výhrady opozice. Lidé zřejmě od ledna zaplatí přes sto korun za kubík.

„Nevzdáme se,“ zní dál z turnovské radnice

Turnov - Rada kraje odmítla návrh Turnova na výměnu dvou školních budov, město to nechce vzdát.

O hromadnou dopravu měla zájem jediná firma

Turnov - Městskou hromadnou dopravu ve městě bude dalších pět let zajišťovat firma Busline, cena pro město se od ledna 2016 zvýší na 1,5 milionu korun ročně.

Turnovský zimák otevřou i legendy hokeje

Turnov - Letošní oslavy 97. výročí vzniku samostatného československého státu jsou ve středu spojené s dokončenou investiční akcí zimním stadionem Ludvíka Koška v Turnově.

Výtěžek z koncertu poputuje do centra Slunce všem

Turnov - Metal for Hope: Mladí muzikanti, kteří se snaží rozdávat radost a pomáhat potřebným.

Dům přírody v Dolánkách dokončují, otevřou ho na jaře

Turnov - V Dolánkách u Turnova je před dokončením výstavba návštěvnického centra Českého ráje zhruba za 30 milionů korun. Hotové má být do konce listopadu.

Tři tisíce turistů letos zajímala synagoga

Turnov - Turnovská synagoga jako jediná na severu Čech přečkala v roce 1938 útoky nacistů.

Město zruší svoz pytlů s odpadem od domů

Turnov - Město změní způsob sběru tříděného odpadu, příští rok zruší pytlový svoz od domů. „Zároveň ale zvýší na trojnásobek odměnu za vytříděný odpad," řekl turnovský starosta Tomáš Hocke.

Pekárna v Turnově získala vavříny

Turnov - V pátek odmaturoval, v pondělí nastoupil na brigádu a od pekařství už se nehnul. Postupem času se rozhodl vybudovat pekárnu. Tak by se dal popsat příběh Jiřího Mikuly.

Za chyby se platí. Pokutu teď chtějí po Turnovu za terminál

Turnov - Za chyby při výstavbě krytého autobusového nádraží za 53 milionů korun by měl Turnov z evropské dotace vrátit 2,36 milionu korun. Jde o pětiprocentní korekci.

Město mnoha možností i potíží

Turnov - Turnov průběžně hospodaří s více než třísetmilionovým rozpočtem, do něhož se promítají malé i velké investiční záměry. Za největší je možné považovat výstavbu sportovně rekreačního areálu v Maškově zahradě, ale i mnohé rekonstrukce budov škol, mateřských školek, sportovišť, penzionů a běžné infrastruktury.

Zimní stadion otevře brány už za měsíc

Turnov - Nový zimní stadion v Maškově zahradě začne veřejnosti sloužit už koncem října. „Práce v areálu tím ale neskončí," řekl novinářům Jindřich Kořínek, jednatel Městské sportovní Turnov.

Petici proti stěhování školy podepisuje čím dál víc lidí

Turnov - Turnovem se šíří petice za zachování výuky Obchodní a hotelové školy ve Zborovské.

Turnov slavil 150 let železnice

Turnov - Historické soupravy připomněly 5. až 6. září 150. výročí Turnovsko-kralupské dráhy.

V Turnově nesmí plavat děti do tří let

Turnov - Volání rodičů z Turnova a okolí po možnosti plavání pro batolata v městském plaveckém bazénu je marné.

Studenti chtěli protestovat, ředitelka to zatrhla

Turnov - Situace kolem hotelové školy a obchodní akademie v Turnově se neuklidňuje. Studenti chtěli včera protestovat proti stěhování, ale bojí se.

Panochova nemocnice má novou lékárnu

Turnov - V přízemí Panochovy nemocnice byla v pondělí odpoledne otevřena lékárna, která vznikla po rekonstrukci původních prostor.

Kraj nechce Turnovu vyhovět s plánovanou výměnou školních budov

Turnov - Městu Turnov se nedaří najít společnou řeč s Libereckým krajem ohledně výměny dvou školních budov. Turnovská radnice by ráda získala do svého vlastnictví areál Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy v Alešově ulici poblíž vlakového nádraží.

Nález pravěké dílny ukázal, že stezka vedla z Turnova

Turnov - Archeologové odkryli v Českém ráji nedaleko Turnova pozůstatky po dílně staré 7000 let. Nález jim potvrdil, že v té době vedla stezka z Turnova také na Jičínsko. Prozradil to archeolog Muzea Českého ráje v Turnově Jan Prostředník. Podle něj zatím nacházeli jen dílny podél řeky Jizery směrem na Mladou Boleslav.

Mapa babyboxů je opět pestřejší, unikátní zařízení má i Turnov

Turnov - Padesát dárců přispělo na záchranu dětí žen, které se mohou dostat do těžké situace

Filmový víkend přitáhl do kina jeden a půl tisíce lidí i z ciziny

Turnov - Promítání pod širým nebem v turnovském Letním kině přálo počasí, i v noci bylo vedro.

Kamionům chce Turnov vystavit stopku

Turnov - Hluk z klimatizací, nepořádek, prašnost, neprůjezdné ulice. Tak by se daly shrnout výtky obyvatel Turnova na postávající kamiony po městě.

Parno lidem na trzích nevadilo, nejvíc lákala čerstvá zelenina

Turnov - Ani parno nezabránilo Turnovanům navštívit farmářské trhy na náměstí Českého ráje. Prosadilo je sem vedení radnice. Výrobci a zemědělci tak mohou prodávat vlastní výrobky a doma vypěstované plodiny.

Stadion ožije už tuto sezónu. Koupaliště pak příští rok

Turnov - Výstavba rekreačně sportovního areálu v Maškově zahradě za 175 milionů korun jde zatím podle plánu.

Turnov žije: Filmové léto a básničky na každý den

Turnov - Léto na Turnovsku je v plném proudu. Chystá se největší filmová akce léta a vzniká tu unikátní knížka pro děti, na kterou můžete přispět i vy.

Další babybox bude v Panochově nemocnici

Turnov - Turnovský babybox Ludvík Hess otvírá jako 66. českou bedýnku na nechtěná lidská mláďata. „O jeho zřízení mě před časem požádal ředitel Krajské nemocnice v Liberci Luděk Nečesaný, pod níž Panochova nemocnice v Turnově spadá," potvrdil „babydědek", jak se Hessovi už řadu let přezdívá.

Cirkus Jo-Joo zavítal do Turnova se svými tygry i mladinkou pumou

Turnov - Ani pětatřiceti stupňové vedro nezabránilo stovkám lidí, aby se přišly podívat na letošní představení Prvního českého národního cirkusu Jaromíra Joo, který o prázdninách do severovýchodního regionu Čech zavítal. V polovině týdne se tak stalo v Turnově, v jeho závěru pak v sousedním Jičíně.

Babybox v Turnově: otevřou ho v pondělí

Turnov - Panochova nemocnice se stane v pondělí dalším místem, v němž bude nainstalován babybox.

Občanky v Turnově vyměňují bez front

Turnov - Kromě pátku pracují úřednice na výměně dokladů každý den. Jezdí za lidmi i domů.

Kraj zatrhl Turnovu výměnu škol

Turnov - Město Turnov hledá prostory pro zřízení základní školy u nádraží, Liberecký kraj ale jeho záměry nepodporuje.

V Turnově skončil jubilejní ročník hudebních kurzů

Turnov - Kraj Českého ráje a muzikanti přilákali k návštěvě i šéfa Hradišťanu Jiřího Pavlicu.

Moderní hlasování konečně dorazilo i do Českého ráje

Turnov - Letitý problém Turnova nakonec jeho vedení vyřešilo doslova za pár korun.

Muzeum Českého ráje se může rozšířit

Turnov - Muzeum Českého ráje se může rozšířit. Zastupitelé Libereckého kraje schválili 3,8 milionu korun na odkoupení sousední budovy ve Skálově ulici od města.

Turnováci hlasovali 
o nejlepším ROPu

Turnov - Až do pozdního odpoledne v úterý lidé na náměstí hlasovali o Severovýchodní hvězdě Regionálního operačního programu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT