VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TURNOV

Josef Kunetka slavil jubileum

Turnov - Pětaosmdesátiny oslavil o uplynulém víkendu Josef Kunetka, bývalý první polistopadový místostarosta a dlouholetý zastupitel Turnova (VPM).

Sbírka začala, výtěžek dostanou rodiny obětí

Turnov - Až do konce března potrvá celostátní sbírka, kterou iniciovalo město Turnov.

Lyžuje se i u Turnova, ve Ski areálu Struhy

Turnov - Klub lyžařů Turnov od neděle spustil vlastní vlek v areálu Struhy. Lidé upravený svah mohou využívat ve všedních dnech od 15 do 21 hodiny, o víkendech se brány areálu otevřou už o ranní deváté.

Během svátků navštívilo stadion 8500 bruslařů

Turnov - Obavy o využití nového zimního stadionu, který v Turnově prožívá premiérovou sezonu, vzaly možná po vánočních svátcích definitivně za své.

Továrně a pozůstalým chtějí pomoci sbírkou

Turnov - Město Turnov finanční pomoc odstartuje, vloží první částku, a to ve výši 50 tisíc.

Do Turnova už 
bez dálniční známky

Turnov - Po rychlostní silnici R35 z Liberce do Turnova se od Nového roku jezdí bez dálniční známky. Rychlost přesto zůstane na 130 kilometrech za hodinu, jak jsou motoristé už léta zvyklí.

Poločasový hattrick Petříka obral lídra o bod

Turnov – Druhou remízu 3:3 v řadě si v západní skupině druhé ligy připsali futsalisté turnovského Dalmachu, kteří na domácí palubovce obrali o cenný bod vedoucí tým soutěže z Litoměřic.

Víte, jak se dříve chovaly a lovily ryby?

Turnov – Muzeum Českého ráje až do začátku února prezentuje výstavu Kapr sumec štika – historie tradičního chovu ryb a rybolovu na Turnovsku.

Vánoční trhy se přestěhovaly zpátky na turnovské náměstí

Turnov – Sedmdesát stánků s regionálními výrobci vánočního zboží se letos v uplynulém víkendu opět přestěhovalo na náměstí Českého ráje a zaplnilo celou jeho polovinu. Venkovní pódium, kryté plachtou mohutného stanu, krylo i dvě desítky kulturních souborů, pěveckých sborů, dechových orchestrů, folklórních skupin i jednotlivců, kteří se postarali o kulturní program tisíců koupěchtivých návštěvníků.

Muzeum vydá zápisy sedláka z Dolánek

Turnov - Muzeum v Turnově vydává publikaci, v níž jsou všechny zápisky sedláka Josefa Dlaska z Dolánek u Turnova.

Nový krytý zimní stadion v Turnově zatím lidi láká

Turnov - Za první měsíc provozu se prodalo téměř tolik vstupenek na bruslení jako za celou loňskou sezonu, kdy bylo ve městě jen venkovní kluziště.

Hotelová škola je stále ve hře

Turnov - Kraj chce do Zborovské vrátit jen výuku čtvrtých ročníků, to se městu nelíbí.

Čtyřbodový zisk dobrým počinem volejbalistů

Turnov - V obou zápasech proti VŠSK MFF Praha dokázali hráči TJ Zikuda Turnov bodovat. Na vítězství z domácího prostředí navázali v metropoli.

Hotelová škola v Turnově zamíří zpět do Zborovské

Turnov - Hned v začátku setkání překvapil ve čtvrtek odpoledne liberecký Martin Půta zhruba šest desítek občanů ve velkém sále Kulturního domu Střelnice.

Studenti zachránili dvě malé děti

Liberec/ Turnov – Profesionální členové Integrovaného záchranného systému mnohdy nasazují vlastní životy, aby zachránili kůži jiných. Ale nejsou sami, kdo si v uplynulých dnech odnesli zasloužené medaile z libereckého setkání s Bílými Tygry v aréně.

Cestující musí vzít v úvahu výluková opatření na dráze

Turnovsko – Správa železniční dopravní cesty vydala informaci, že ve dnech 15. listopadu od 7.20 hodin až 21. prosince do 17.30 hodin bude na železniční trati 041 Hradec Králové – Jičín – Turnov probíhat nepřetržitá výluka, a to v úseku Libuň – Rovensko pod Troskami.

Turnovská škola uspořádala burzu. Převažuje strojírenství

Turnov – Na osm set zájemců o vzdělání po ukončení devátých tříd se přijelo podívat na 21. ročník Burzy středních škol, který pro širokou část Turnovska a Liberecka uspořádalo vedení Obchodní akademie, Hotelové a Střední odborné školy v Alešově ulici v Turnově.

Návštěvu registru lze rezervovat z domova

Turnov – Bez fronty a v klidu na registr vozidel. Přání mnoha řidičů, které je nyní v Turnově lehce splnitelné prostřednictvím nové služby městského úřadu, resp odboru dopravy. Stačí mít počítač a přístup na internet.

Od ledna si Turnováci za vodu opět připlatí

Turnov - Zastupitelé schválili nárůst ceny životodárné tekutiny i přes výhrady opozice. Lidé zřejmě od ledna zaplatí přes sto korun za kubík.

„Nevzdáme se,“ zní dál z turnovské radnice

Turnov - Rada kraje odmítla návrh Turnova na výměnu dvou školních budov, město to nechce vzdát.

O hromadnou dopravu měla zájem jediná firma

Turnov - Městskou hromadnou dopravu ve městě bude dalších pět let zajišťovat firma Busline, cena pro město se od ledna 2016 zvýší na 1,5 milionu korun ročně.

Turnovský zimák otevřou i legendy hokeje

Turnov - Letošní oslavy 97. výročí vzniku samostatného československého státu jsou ve středu spojené s dokončenou investiční akcí zimním stadionem Ludvíka Koška v Turnově.

Výtěžek z koncertu poputuje do centra Slunce všem

Turnov - Metal for Hope: Mladí muzikanti, kteří se snaží rozdávat radost a pomáhat potřebným.

Dům přírody v Dolánkách dokončují, otevřou ho na jaře

Turnov - V Dolánkách u Turnova je před dokončením výstavba návštěvnického centra Českého ráje zhruba za 30 milionů korun. Hotové má být do konce listopadu.

Tři tisíce turistů letos zajímala synagoga

Turnov - Turnovská synagoga jako jediná na severu Čech přečkala v roce 1938 útoky nacistů.

Město zruší svoz pytlů s odpadem od domů

Turnov - Město změní způsob sběru tříděného odpadu, příští rok zruší pytlový svoz od domů. „Zároveň ale zvýší na trojnásobek odměnu za vytříděný odpad," řekl turnovský starosta Tomáš Hocke.

Pekárna v Turnově získala vavříny

Turnov - V pátek odmaturoval, v pondělí nastoupil na brigádu a od pekařství už se nehnul. Postupem času se rozhodl vybudovat pekárnu. Tak by se dal popsat příběh Jiřího Mikuly.

Za chyby se platí. Pokutu teď chtějí po Turnovu za terminál

Turnov - Za chyby při výstavbě krytého autobusového nádraží za 53 milionů korun by měl Turnov z evropské dotace vrátit 2,36 milionu korun. Jde o pětiprocentní korekci.

Město mnoha možností i potíží

Turnov - Turnov průběžně hospodaří s více než třísetmilionovým rozpočtem, do něhož se promítají malé i velké investiční záměry. Za největší je možné považovat výstavbu sportovně rekreačního areálu v Maškově zahradě, ale i mnohé rekonstrukce budov škol, mateřských školek, sportovišť, penzionů a běžné infrastruktury.

Zimní stadion otevře brány už za měsíc

Turnov - Nový zimní stadion v Maškově zahradě začne veřejnosti sloužit už koncem října. „Práce v areálu tím ale neskončí," řekl novinářům Jindřich Kořínek, jednatel Městské sportovní Turnov.

Petici proti stěhování školy podepisuje čím dál víc lidí

Turnov - Turnovem se šíří petice za zachování výuky Obchodní a hotelové školy ve Zborovské.

Turnov slavil 150 let železnice

Turnov - Historické soupravy připomněly 5. až 6. září 150. výročí Turnovsko-kralupské dráhy.

V Turnově nesmí plavat děti do tří let

Turnov - Volání rodičů z Turnova a okolí po možnosti plavání pro batolata v městském plaveckém bazénu je marné.

Studenti chtěli protestovat, ředitelka to zatrhla

Turnov - Situace kolem hotelové školy a obchodní akademie v Turnově se neuklidňuje. Studenti chtěli včera protestovat proti stěhování, ale bojí se.

Panochova nemocnice má novou lékárnu

Turnov - V přízemí Panochovy nemocnice byla v pondělí odpoledne otevřena lékárna, která vznikla po rekonstrukci původních prostor.

Kraj nechce Turnovu vyhovět s plánovanou výměnou školních budov

Turnov - Městu Turnov se nedaří najít společnou řeč s Libereckým krajem ohledně výměny dvou školních budov. Turnovská radnice by ráda získala do svého vlastnictví areál Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy v Alešově ulici poblíž vlakového nádraží.

Nález pravěké dílny ukázal, že stezka vedla z Turnova

Turnov - Archeologové odkryli v Českém ráji nedaleko Turnova pozůstatky po dílně staré 7000 let. Nález jim potvrdil, že v té době vedla stezka z Turnova také na Jičínsko. Prozradil to archeolog Muzea Českého ráje v Turnově Jan Prostředník. Podle něj zatím nacházeli jen dílny podél řeky Jizery směrem na Mladou Boleslav.

Mapa babyboxů je opět pestřejší, unikátní zařízení má i Turnov

Turnov - Padesát dárců přispělo na záchranu dětí žen, které se mohou dostat do těžké situace

Filmový víkend přitáhl do kina jeden a půl tisíce lidí i z ciziny

Turnov - Promítání pod širým nebem v turnovském Letním kině přálo počasí, i v noci bylo vedro.

Kamionům chce Turnov vystavit stopku

Turnov - Hluk z klimatizací, nepořádek, prašnost, neprůjezdné ulice. Tak by se daly shrnout výtky obyvatel Turnova na postávající kamiony po městě.

Parno lidem na trzích nevadilo, nejvíc lákala čerstvá zelenina

Turnov - Ani parno nezabránilo Turnovanům navštívit farmářské trhy na náměstí Českého ráje. Prosadilo je sem vedení radnice. Výrobci a zemědělci tak mohou prodávat vlastní výrobky a doma vypěstované plodiny.

Stadion ožije už tuto sezónu. Koupaliště pak příští rok

Turnov - Výstavba rekreačně sportovního areálu v Maškově zahradě za 175 milionů korun jde zatím podle plánu.

Turnov žije: Filmové léto a básničky na každý den

Turnov - Léto na Turnovsku je v plném proudu. Chystá se největší filmová akce léta a vzniká tu unikátní knížka pro děti, na kterou můžete přispět i vy.

Další babybox bude v Panochově nemocnici

Turnov - Turnovský babybox Ludvík Hess otvírá jako 66. českou bedýnku na nechtěná lidská mláďata. „O jeho zřízení mě před časem požádal ředitel Krajské nemocnice v Liberci Luděk Nečesaný, pod níž Panochova nemocnice v Turnově spadá," potvrdil „babydědek", jak se Hessovi už řadu let přezdívá.

Cirkus Jo-Joo zavítal do Turnova se svými tygry i mladinkou pumou

Turnov - Ani pětatřiceti stupňové vedro nezabránilo stovkám lidí, aby se přišly podívat na letošní představení Prvního českého národního cirkusu Jaromíra Joo, který o prázdninách do severovýchodního regionu Čech zavítal. V polovině týdne se tak stalo v Turnově, v jeho závěru pak v sousedním Jičíně.

Babybox v Turnově: otevřou ho v pondělí

Turnov - Panochova nemocnice se stane v pondělí dalším místem, v němž bude nainstalován babybox.

Občanky v Turnově vyměňují bez front

Turnov - Kromě pátku pracují úřednice na výměně dokladů každý den. Jezdí za lidmi i domů.

Kraj zatrhl Turnovu výměnu škol

Turnov - Město Turnov hledá prostory pro zřízení základní školy u nádraží, Liberecký kraj ale jeho záměry nepodporuje.

V Turnově skončil jubilejní ročník hudebních kurzů

Turnov - Kraj Českého ráje a muzikanti přilákali k návštěvě i šéfa Hradišťanu Jiřího Pavlicu.

Moderní hlasování konečně dorazilo i do Českého ráje

Turnov - Letitý problém Turnova nakonec jeho vedení vyřešilo doslova za pár korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT