VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TURNOV

Muzeum Českého ráje se může rozšířit

Turnov - Muzeum Českého ráje se může rozšířit. Zastupitelé Libereckého kraje schválili 3,8 milionu korun na odkoupení sousední budovy ve Skálově ulici od města.

Turnováci hlasovali 
o nejlepším ROPu

Turnov - Až do pozdního odpoledne v úterý lidé na náměstí hlasovali o Severovýchodní hvězdě Regionálního operačního programu.

Najděte hvězdu Severovýchodu a vyhrajte

Turnov - Užít si odpoledne, během nějž si zasoutěžíte, ulovíte světlo a k tomu se dozvíte řadu zajímavých informací bude možné v úterý od 13 hodin na náměstí Českého ráje.

Ebola? Epidemiolog se vrátil ze Sierra Leone, měl horečky a bolesti

Turnov - Pondělí dopoledne. Do Daliměřic v Turnově se sjíždí sanitky, hasičská a policejní auta. Je malér, velký problém. Ze zahraniční mise v Sierra Leone se vrátil epidemiolog, kterému se ale záhy udělalo zle.

Kamax může rozšířit areál

Turnov - Ministerstvo životního prostředí souhlasí s rozšířením šroubárny.

Odkud se bere pitná voda?

Turnov - Okolí Turnova láká na novou naučnou stezku „Pojďme za vodou".

Farmáři už zase obsadí rynk

Turnov - Provozování tržiště na náměstí Českého ráje některým turnovským zastupitelům vadí. Městu prý nic nepřinese.

Nádraží letos obléknou nově

Turnov - České dráhy opraví nádraží v Turnově, které městu dělá už řadu roků ostudu.

Estonský voják se omluvil za okupaci

Turnov - Estonec Margo Meri sloužil v letech 1986-1988 u turnovské 185. raketové brigády Střední skupiny sovětských vojsk. Tento týden město navštívil a promluvil na zdejší radnici.

Stroj herec. Hrál ve filmu Tankový prapor

Turnov - Součástí oslav 70. výročí konce II. světové války byla letos po pietním aktu v Turnově také ukázka vojenské techniky.

Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou dále zůstane

Turnov - Velké plátno od Mikoláše Alše je ústředním motivem letošní hlavní výstavy v galerii Muzea Českého ráje v Turnově.

Ohlédnutí za povstáním na Semilsku

Turnov - Už od 3. května 1945 se na turnovských školách neučí a továrny zastavují práci. Rozrůstá se revoluční hnutí, které mělo svůj počátek v Chuchelně u Semil.

S maturitami policistů neměli problém

Turnov - S nařízením ministerstva vnitra, souvisejícím s maturitami policistů se v Turnově vypořádali poměrně jednoduše.

Horolezeckou expozici chtějí otevřít do tří let

Turnov - Muzeum Českého ráje v Turnově pokračuje v přípravách na vybudování expozice věnované historii horolezectví. Pokud se muzeu podaří získat evropskou dotaci, hotová by mohla být do léta 2018. Novinářům to oznámila ředitelka muzea Vladimíra Jakouběová.

V Turnově už ze země „raší“ zimní stadion pro 350 lidí

Turnov - V areálu Maškovy zahrady v Turnově už jsou viditelné obrysy budovaného zimního stadionu.

Pekárna a cukrárna Mikula představí unikátní pražírnu

Turnov - Pekárna a cukrárna Mikula otevře letos na jaře unikátní kavárnu v Turnově. V čem bude jedinečná a na co se tu zákazníci mohou těšit, prozradil sám majitel a pekař v jedné osobě Jiří Mikula.

V Turnově čeká Zemana horká půda

Liberecký kraj - Prezident na svých cestách často vybízí: „Klaďte mi provokativní otázky." A své odpůrce s červenými kartami zve do sálu: „Dostanete prostor jako první."

Drahokam dostali loutkáři z Chlumce nad Cidlinou

Turnov - Nejúspěšnějším souborem porota vyhodnotila divadélko Vozichet z Jablonce nad Nisou.

Slunce všem v Turnově. Autisté mají zázemí

Turnov - Nový denní stacionář pro dospělé s těžkým mentálním postižením a s autismem vznikl v Turnově. V Libereckém kraji je zatím jediný svého druhu.

Turnovský drahokam už blýská do loutkářského světa

Turnov - Stovky dětí doslova září nadšením, nejlepší soubory se těší na Loutkářskou Chrudim.

Vybudují ojedinělé centrum pro léčbu střev

Turnov - Panochova nemocnice v Turnově patřící pod krajskou v Liberci do podzimu vybuduje centrum pro léčbu pacientů s nespecifickými střevními záněty. Bude jediné v kraji. Úprava prostor a nákup přístrojů si vyžádá 20 až 25 milionů korun. Novinářům tořekl generální ředitel Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný.

Návštěvnické centrum nevzdali. Vyroste v Dolánkách?

Semilsko - V Dolánkách u Turnova se zřejmě už v březnu začne budovat nové návštěvnické centrum Českého ráje za 28 milionů korun. Kvůli evropské dotaci musí být hotové do konce roku, což by se mělo stihnout.

Chráněnou oblast založil „Lékař lidumil“

Turnov - Sbírky turnovskému muzeu věnoval Jiří Šolc, který byl nazván největší osobností regionu uplynulého století.

Pozemky v Maškově zahradě neprodají. Prý stoupnou v ceně

Turnov - Turnovská radnice chce ještě letos město zadlužit, a to úvěrem 40 milionů korun.

Hejtmanský ples: příjemná suma také pro Slunce všem

Turnov - Turnovský spolek nedávno vybudoval Denní centrum pro těžce zdravotně postižené.

Modrý kocour měl být původně Modrým prasetem

Turnov - Soubory z Čech i zahraničí zaplňují v rámci jubilejní přehlídky divadelní prkna ve městě.

Turnov dominantu města od České spořitelny nekoupí

Turnov - Město nepřestěhuje své úředníky do nejhonosnějšího domu v Turnově.

Modrý kocour už se mlsně rozkoukává

Turnov - Jubilejní 20. ročník přehlídky divadelních souborů Modrý Kocour se koná od 27. února do 1. března na turnovských jevištích v Městském divadle a ve Studiu (hlavním sále ZUŠ Turnov).

„Dají se porazit, to víme,“ burcuje Charousek

Turnov – „Nejsem celou dobu moc pozitivní? Když já prostě věřím, že uspějeme. Mám nějaké tušení," ptal se jakoby omluvně po rozhovoru turnovský smečař či univerzál JAN CHAROUSEK.

Desku na památku studenta navrhli mladí lidé z Turnova

Turnov - Šestnáctiletý student Petr Vejvoda, kterého zavraždila duševně chorá žena, bude mít už brzy ve Žďáru nad Sázavou pietní desku.

Zastupitelstvo rozhodlo: Trhy se vrátí zpět do centra

Turnov - Návrh podpořilo devatenáct zastupitelů, náměstí Českého ráje o svátcích znovu ožije.

Turnov představil studii rekonstrukce Nádražní ulice

Turnov - Turnov představil studii rekonstrukce Nádražní ulice, kterou město připravuje ve spolupráci s Libereckým krajem.

Turnovským školám přetlak prvňáčků letos nehrozil

Turnov - Budoucích 220 prvňáčků se zapsalo do osmi tříd ve čtyřech městských školách. Aby 191 z nich po letních prázdninách zaplnilo místa po svých starších kamarádech.

Turnov touží po digitalizovaném systému

Turnov - Městská policie v Turnově plánuje, že do tří let bude její kamerový systém plně digitalizovaný.

Slevu za třídění odpadu využije v Turnově téměř tisíc lidí

Turnov - Na poplatcích za odpad v příštím roce v Turnově poprvé ušetří lidé, kteří ho třídí do speciálních pytlů. „Slevu bude ve čtrnáctitisícovém městě čerpat 936 obyvatel," řekla mluvčí radnice Klára Preislerová.

Co dostávaly děti knížat Rohanů pod stromeček

Sychrov - Zámek je přístupný celoročně.

Turnov má platit pokutu za stavbu terminálu

Turnov - Audit ministerstva financí říká, že při stavbě terminálu došlo k pochybení. Město se ohrazuje, že jde jen o formální záležitost  

Řidiče z Turnova pasažéři rádi vidí. Dostal za to ocenění

Turnov - Každý pasažér se v dopravních prostředcích cítí hned lépe, když získá pocit jistoty, že dojede do cíle bezpečně.

Starosta musí do pátku nabídnout částku pro koupi budovy Čs. spořitelny

Turnov - Mimořádné zastupitelstvo se v pondělí večer sešlo prakticky jen kvůli tomu, aby se jeho členové vyjádřili ke koupi historické secesní třípodlažní budovy České státní spořitelny.

Turnov po prohře padá tabulkou

Turnov – Jedno utkání měli na programu o minulém víkendu místní basketbalisté. Ti cestovali na palubovku Havlíčkova Brodu v pozici mírného favorita, po ukončení utkání se ale bodové zisky soupeřů srovnaly, protože si výhru připsal outsider.

Judistka Klára Volfová završila snový rok bronzem

Turnov – Na konci listopadu čekal na mládežnické naděje místního juda v kategoriích mladších žáků a žákyň vrchol sezony v podobě mistrovství republiky. To se konalo v Hranicích na Moravě.

Dramatický závěr Turnovačky těsně ovládly. Přezimují druhé

Turnov – Úvodních deset zápasů mají za sebou místní házenkářky. A právě tolik na „podzim" musely odehrát, aby uzavřely první část letošní soutěžní sezony ve druhé lize. Česká skupina má sice v plánu ještě jedno kolo, právě hráčky turnovské TJ si ale v závěru vyberou volný los.

Ohlédnutí obrazem: Srážku vozidel řidiči nepřežili. Jeden uhořel

Turnov /FOTO/ - Na hlavním tahu z Turnova na Sedmihorky za benzinovou čerpací stanicí se ve středu krátce po poledni střetl kamion s osobním autem.

Bruslaři se dočkají. Kluziště bude již v pátek

Turnov - I když počasí zimním radovánkám úplně nepřeje, milovníci bruslení a ledního hokeje z Turnova a okolí se dočkají. Přípravy na otevření kluziště jsou totiž v plném proudu, poprvé budou moci bruslaři vstoupit na led u nádraží již v pátek.

V Turnově začíná výstavba zimního stadionu a koupaliště

Turnov - Hala v Maškově zahradě má tvarem evokovat položený list ležící v prostoru.

Tragická nehoda u Turnova. Dva mrtví řidiči

Turnov /FOTO, VIDEO/ - Dva lidské životy vyhasly ve středu krátce po obědě na silnici 35 z Turnova na Jičín. Na rovném a přehledném úseku nedaleko vjezdu do Turnova se střetlo osobní auto s nákladním vozem.

Kroje, spodní prádlo i psí dečky v Turnově

Turnov - Výstavu lidových krojů z Turnova a okolí a měšťanských oděvů přelomu 19. a 20. století připravilo Muzeum Českého ráje. Ze své sbírky uměleckého řemesla vybralo zejména oděvy a jeho části, které získalo v době založení muzea na konci 19. století a z darů posledních let.

Náměstí v Turnově ozdobí jedle karpatská, má hezký rodokmen

Turnov - Jedle karpatská, která od sedmdesátého roku vyrůstala v Koněvově ulici v zahrádce u vilky bývalého známého lékaře Václava Žáka, se stane letošním vánočním stromem, jenž ozdobí náměstí Českého ráje.

Lidé, trpící za komunistického režimu, dostali medaile

Turnov - Třináct medailí starosty v malém sále Kulturním centru Střelnice věnoval starosta města Tomáš Hocke všem občanům, kteří projevili největší odvahu a zahájili tak listopadové změny v Srdci Českého ráje.

Opozice tvrdě zkritizovala vyjednávání nového starosty

Turnov - Na konci minulého týdne se ve velkém sále Kulturního centra Střelnice uskutečnilo první slavnostní zasedání nového městského zastupitelstva.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT