Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ÚPICE

Nad západním obzorem můžete spatřit vzácné seskupení planet

Úpice - V uskupení fotogenického trojúhelníku se ukáže Jupiter, Venuše a Merkur.

Konference nabízí témata pro odborníky i laiky

Úpice - Konference Člověk ve svém pozemském a kosmickém prostředí patří do kalendáře zdejší hvězdárny již tři desítky let. Přesněji řečeno, v úterý začíná 34. ročník a během tří dnů se očekávají odborná vystoupení více jak čtyř desítek lidí.

Studenti vystavují své fotografie

Úpice - V Městském muzeu a galerii probíhá výstava fotografií studentů Městského gymnázia a střední odborné školy v Úpici.

Hvězdárna umožní sledování částečného zatmění měsíce

Úpice - Když se v sobotu účastníci Dne Země v observatoři rozhlédli po prostorách nové hvězdárny, jistě jim neušla ani informace o čtvrteční zajímavé akci, kterou tady již chystají.

Hvězdárna není jen pro odborníky

Úpice - Veřejné programy jsou nedílnou součástí činnosti úpické observatoře. Nabízí pozorování, přednášky, výstavy i expedice.

Vízmburk ožívá, k záchraně má pomoci i veřejná sbírka

Havlovice - Návštěvní sezóna na Vízmburku ještě nezačala. Přesto je již mezi zdmi prastarého hradu rušno. Poprvé se tu brigádníci sešli první dubnový víkend a pracovalo se tu i tuhle sobotu a neděli.

Úpická laťka ve znamení historických rekordů

Úpice - Tak tomu se vážně říká šampión. Petr Kaiser vyhrál Úpickou laťku už předloni coby starší žák výkonem 168 cm. Zvítězil také loni. Už jako dorostenec skočil 175 cm. Letos ve stejné kategorii dokonal zlatý hattrick, navíc výrazným zářezem do rekordních listin mítinku.

Soutěž: Hanky Panky vystoupí s Diskohrátkami v úpickém divadle

Úpice - Nejen známá písnička Hanky Zagorové nese název Diskohrátky, ale i zbrusu nový zábavný pořad pražské travesti skupiny Hanky Panky. Vystoupí v úterý od 19 hodin v sále úpického divadla.

Rekonstrukce končí, hvězdárna opět přivítá návštěvníky

Úpice - Po několikaměsíční pauze bude od zítřka hvězdárna opět přístupná veřejnosti. Největší proměnou prošel přednáškový sál, který je téměř hotov, a s výsledkem se mohou zájemci seznámit ve středu od 19 hodin.

Do knihovny nejen kvůli čtení. Vznikl tu Klub deskových her

Úpice - Jednou za měsíc se knihovna promění v místo, kde je možné sejít se s kamarády a zahrát si různé stolní hry.

Nenechte si ujít tři dny s kometou PanSTARRS

Úpice - Úpická hvězdárna připravila pro veřejnost mimořádnou pozorovací akci. Kometa bude od západu viditelná pouhýma očima.

Šipkaři hráli fotbal. Nejlépe Lumírkovy děti

Úpice - Zdejší tělocvična při ZŠ Bří Čapků hostila již šestý ročník ŠIPkařského KOPáčku. Turnaje, který uspořádal šipkový oddíl tělovýchovné jednoty Sparta Úpice, se zúčastnilo osm týmů složených výhradně z amatérských fotbalistů nebo registrovaných šipkařů.

Šampionem koštu je Ladislav Libotovský. Pálil hruškovici

Havlovice - Každý rok touto dobou zavoní Kulturním domem v obci pálené ovoce. Vzorky jsou vyrovnané v lahvičkách na policích nad barem a každý koštéř si podle katalogu vybírá, jakou pálenku, likér či další specialitku prolije hrdlem.

Další miliony pomohou regionu Jestřebích hor i Království

Úpice - Kdo chtěl peníze, musel vystoupit a svůj projekt obhájit. Před komisí i veřejností. Taková byla a stále je jedna z podmínek při žádostech o dotační podporu od Místní akční skupiny Království Jestřebí hory, resp. z programu Leader.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení