VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ÚPICE

Martinské rohlíčky mají rekord

Úpice - Vyrobit 3991 Martiňáků stojí velké úsilí. Na pečivu, které se nesnědlo, si pochutná lesní zvěř a medvědi.

Škola chystá další rekord. Rohlíkový

Úpice - Základní škola Úpice Lány chce v neděli shromáždit na jednom místě co nejvíce martiňáků. Pomoci může každý.

Hvězdárna slaví výročí nejraději v početné společnosti

Úpice - Od otevření zdejší hvězdárny uplyne v pátek 54 let. Extra významné výročí to sice není, ale důvod uspořádat pro veřejnost zajímavou akci určitě ano. A to hned ve čtvrtek.

Africké zatmění můžete vidět z pohodlí hvězdárny

Úpice - Velmi vzácné hybridní zatmění Slunce nastane v neděli, úkaz ale bude pozorovatelný z centrální Afriky.

Součástí Bluegrassové dílny je koncert

Malé Svatoňovice - Již osmnáctý ročník Bluegrassové dílny pořádají od dnešního dne do neděle Petr Brandejs a Jindra Hylmar.

Každá bedla není jedlá aneb Mykologové vystavovali a pomáhali určovat

Úpice - Nebylo to jednoduché, ale výstavní prostor se zaplnit podařilo. Více jak dvěma stovkami houbařských exponátů. Z blízkého okolí, ale i Brd či Šumavy.

Noc vědců míří na hvězdárnu i do zoo

Úpice - Zájemce čekají soutěže, experimenty a snad i pozorování oblohy.

Aut letos ve sledovaném úseku ubylo

Úpice - Den bez aut se v Úpici konal už pošesté a tak je možné porovnávat. Žáci Základní školy Úpice-Lány totiž každý rok sledují automobily, které ten den projedou na silnici (v blízkosti školní budovy) mezi Trutnovem a Náchodem.

Jak to vlastně funguje? Zkuste si to

Úpice - Úplný laik nebo zapálený nadšenec, je to jedno. Na výstavě Dědeček automobil v Městském muzeu si obě skupiny přijdou na své. Expozice totiž není jen prohlížecí, ale umožňuje na ledacos si sáhnout, posunout či rozpohybovat. A to je nejen lákavé, ale i poučné.

Do regionu zavítala delegace hostů ze srbského Banátu

Úpice - Do Královéhradeckého kraje a do území Místní akční skupiny Království Jestřebí hory zavítala delegace, která zastupovala severovýchodní část Srbska region Banát.

Zemětřesení není jen vzdálená exotika. Může být i velmi blízko

Úpice - Ze seismického pohledu není 100 až 120 kilometrů nijak daleko. A právě v této vzdálenosti, nedaleko polského města Lubin, došlo nedávno k zemětřesení.

V Úpici jako v Duchcově? Může být

Úpice - Občané mají obavy o bezpečnost v ulicích. Místostarosta upozorňuje ministerstvo, že situace by mohla eskalovat jako v Duchcově či Českých Budějovicích.

Tanečníci ze Zimbabwe zpestří africké odpoledne na hvězdárně

Úpice - Vernisáž výstavy, přednášku i taneční vystoupení nabídne zítřejší odpoledne v areálu hvězdárny. Jednotícím námětem všech akcí je černý kontinent.

Obrázky nedostali nejbližší, děti je nabízejí v aukci na dobrou věc

Úpice - Ani ne týden před záplavami, které postihly mnoho obcí na území České republiky, navštívily děti ze druhé třídy Základní školy Bratří Čapků ateliér malíře a grafika Miroslava Malého.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT