VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ÚPICE

Úpice rozšířila kamerový systém o další tři kontrolované body

Úpice - Už osm městských částí v Úpici monitoruje kamerový systém. Policisté i díky dotaci, kterou město získalo, nově dohlíží na další tři místa, které jsou pod nepřetržitou kontrolou.

Úpická hvězdárna zaznamenala ničivé zemětřesení z Iránu

Úpice - Ničivé zemětřesení v Íránu a Iráku zaznamenala v neděli na svých přístrojích úpická hvězdárna.

Zloděj ze škol a kanceláří se schovával pod postelí

Úpice - Čtrnáctinásobného recidivistu, který má na svědomí řadu krádeží odložených věcí ve školách, školkách, kancelářích a šatnách firem či v rodinných domech, dopadli kriminalisté na jeho současné adrese v Úpici.

Úpice sází na kulturu. Renovace budou stát 50 milionů korun

Úpice - Výraznou renesancí projde během nadcházejících deseti měsíců kulturní prostředí v podkrkonošské Úpici. Město rozjelo tři velké investice, které za pomoci dotací vytáhnou z městského rozpočtu zhruba 50 milionů korun.

Zaplatil zboží, ale už ho nedostal. Pozor na podvody.

Úpice - Až takříkajíc s křížkem po funuse se na úpické policisty o pomoc obrátil zákazník, který si na internetu vybral telekomunikační hardware, který předem zaplatil a do současnosti zboží neobdržel.

V Úpici si na opravu parkoviště musí lidé další rok počkat

Úpice – Už letos na podzim měli stavebníci opravit parkoviště a přilehlé ulice za úpickou poliklinikou.

Pro prací prášek šel bez peněz

Úpice - Prodejnu v Úpici za cílem krádeže pracího prášku navštívil sedmadvacetiletý muž, který si krátce nato ve zkráceném přípravném řízení vyslechl sdělení podezření ze spáchání přečinu krádež. 

Odveta za půltucet vyšla. Kocbeře poslal dál Gult

Úpice – Jediný gól stačil fotbalistům Jiskry Kocbeře k postupu do 1. kola poháru Královéhradeckého kraje. Vstřelil ho v 78. minutě střídající žolík Vratislav Gult.

Úpice se brání agresorům. Cenou

Úpice - Úpice o třetinu zvýšila nájem za používání městského sálu pro fyzické osoby a neměstské organizace. Zastupitelé tím reagovali na incident z konce května, kdy pětičlennou skupinu lidí napadli Romové. Ti měli právě městský sál v tu chvíli pronajatý. Na incident přitom upozornil anonymní dopis, který zastupitelům zaslal jeden z napadených.

Babiš házel účtenky po Úpě

Havlovice - Recesistické Úpění se zvrhlo v nefalšovaný politický boj. Řeku sjely Čapí hnízdo, prezident s ochrankou, Mexikáni i zřícenina havlovického hradu.

„Napadly nás tmavé vosy,“ píše muž úřadu

Úpice - Nejen úpičtí zastupitelé řeší obsah dopisu, v němž si jeden z občanů stěžuje na napadení před městským sálem. Jeho autor vyzývá radnici k řešení neutěšené atmosféry v Úpici. Lidé se prý bojí násilnické incidenty hlásit na policii.

Úpice má nového starostu

Úpice - Úpice má nového starostu. Hůlek kvůli chatrnému zdraví odstoupil.

Každej na sebe kouká jak sádrovej pstruh, směje se Středa výročí televize

Úpice - Vylezl na Himálaje, v Amazonce ho uštkl had, několikrát bojoval s malárií. Točil se slavnými sportovci nebo v USA s legendárním zpěvákem Karlem Gottem. Kameraman Jiří Středa je jedním z nejslavnějších rodáků Úpice. Už deset let provozuje také vlastní televizi. „Je to rarita. Tvoříme takovou živou kroniku města," usmívá se dokumentarista, jehož proslavila spolupráce s rybářem Jakubem Vágnerem.

Pelta v tom není sám. Dotace stojí tisíce papírů, konzultantů i aplikací

Trutnovsko - „Úředníci z Prahy dělají z dotací složitosti. Řeší malichernosti, odmítají rozumné projekty. Společně s kauzami, které se podobají současné fotbalové, snižují důvěryhodnost dotačních peněz," říká ředitel Místní akční skupiny Království Jestřebí hory Jan Balcar.

Chytili opilce za volantem i celostátně hledaného

Trutnovsko - Dva výtečníky, na mol opilého šoféra a uprchlého chovance, chytili policisté v trutnovském okrese během víkendové služby.

Úpice vykročila vstříc bezpečí i sportu. Skálou a chodníkem

Úpice - Nebezpečnou skálu zajistí dělníci speciálními sítěmi. Ke sportovnímu areálu bude vést brzy chodník.

Úpická Republika bude hostit večer věnovaný Tibetu

Úpice - Přednášku o Tibetu si pro veřejnosti připravili pracovníci místní akční skupiny Království – Jestřebí hory.

Zemětřesení evidujeme každý den, říká úpický seismolog

Úpice - Japonsko, Kalifornie, Chile, Turecko a v poslední době Itálie. Také odsud seismologická stanice na úpické hvězdárně zachytila otřesy půdy. Také česko-polské příhraničí s bohatou důlní minulostí je na otřesy bohaté.

Lidé chtějí přesunout zvonici. Proti jsou ale památkáři

Maršov u Úpice - Kulturní památka se má stěhovat na protější kopec. Rozjetý projekt ale zbrzdilo rozhodnutí památkové inspekce, které má záměr úřadu i obyvatel vesnice překazit.

Opačné póly bezpečí v Úpici: Policejní fakta vs. názory lidí

Úpice - Policisté potvrdili, že v podkrkonošské Úpici dál ubývá trestná činnost. Město s nimi souhlasí a lituje malé účasti veřejnosti v anketě, v níž se mohli k bezpečnosti vyjádřit.

Technické služby: Plasty přebíráme i třídíme. Nekončí na kupě

Úpice - Kam putují odpady z barevných kontejnerů, do nichž je umisťují lidé? „Třídíme je a převážíme k dalšímu zpracování. Například plasty na hrubo přebereme, slisujeme a transportujeme do Předměřic na specializovanou třídírnu," říká Jan Vlček, vedoucí technických služeb z Úpice.

Tenisté v Úpici se těší. Město jim chce postavit nový areál

Úpice - „Některé týmy se smějí, že jsme tu zaspali čas. Šatny, sprchy i sociální zařízení nám opravdu nedělají vizitku. Pokud se podaří areál postavit, dá nám velké tenisové možnosti," říká předseda úpického oddílu Michal Štrof. Cena za jeho výstavbu nových kurtů se podle úřadu pohybuje ve výši 10 – 12 milionů korun.

Ve škole roztrhal dres. Teď v její prospěch pracuje na městě zadarmo

Úpice - Úpický opoziční zastupitel Petr Hron odměny za svou práci pro město nepřijímá. Obratem je pravidelně posílá místním základním školám. „Úřadováním" přitom běžně stráví až 40 hodin měsíčně.

Malý Louvre! Hudebka městu pomohla s přestavbou objektu

Úpice - Umělecká škola v Úpici patří k republikovým unikátům. Vozí děti po celé Evropě, její žáci sbírají úspěchy v tuzemských i mezinárodních soutěžích. Mohla si ale dovolit i spolufinancovat nákladnou přestavbu městské budovy.

Dřevěnka bude do dvou let hotová. Úpice získala dotaci

Úpice - Nejstarší úpická památka má projít závěrečnou fází rekonstrukce za zhruba deset milionů korun. Po skončení tu vznikne zcela nová muzejní expozice.

Zaměstnanci Juty vybrali desítky tisíc korun pro handicapované

Úpice - Lidskou sounáležitost projevili zaměstnanci úpického podniku Juta. Rozhodli se vybrat finanční prostředky pro handicapované občany, o které se stará Centrum denních služeb v Úpici.

Sbohem, kostky. Úpičtí už se těší na tichý asfaltový koberec

Úpice - Průtah podkrkonošským městem se má brzy dočkat rekonstrukce. Propadající se žulu nahradí asfalt. „Kostky jsou strašné. Když jede kamion, na stolech nám skáče nádobí," zlobí se místní obyvatelka. I jí by se mělo ulevit.

Také starosta otočil. Kulturní centrum v Úpici vyroste

Úpice - Domy na úpickém náměstí. Téma, kterým město žilo prakticky celý rok 2016. Zastupitelé se dlouhé měsíce přeli o to, zda má být investiční akce v předpokládané hodnotě více než 30 milionů korun realizovaná, či ne.

Úpice znovu posílí kamerový systém. Městu se osvědčil

Úpice - Vedení podkrkonošského města se rozhodlo, že prostřednictvím dalších kamer zvýší bezpečnost obyvatelstva.

Úpické ženy hlasem rozhodly. Kulturní projekt město zdrží

Úpice - Hlasování zastupitelů nevyneslo usnesení. Výstavba a přestavba domů na úpickém náměstí se prozatím realizovat nebudou. „Zvažme ještě jednou všechny možnosti, abychom pak nemuseli litovat," řekla zastupitelka, jejíž hlas podporovatelům akce minulý týden při hlasování chyběl.

Zastupitelé Úpice budou schvalovat dodavatele kritizované investice

Úpice – Už zítra by měly definitivně skončit polemiky, které se týkají výstavby a rekonstrukce dvou domů na úpickém náměstí. Mezi občany živě diskutovaná investice úpickou radnici v minulých měsících dokonce přesvědčila k tomu, aby uspořádala speciální setkání s obyvateli.

Úpická železnice: Osm pokusů a nic

Úpice - Ředitelka úpického muzea uspěla s jedinečnou výstavou, kterou věnovala letitým snahám přivést do města vlaky.

Úpice přestavuje sportovní hřiště

Úpice - Radnice podhorského města získala dotaci na rekonstrukci hřiště na Lánech. Vyroste tu moderní areál.

Nové domy, seznamte se, zvou Úpičtí

Úpice - Z úpického náměstí v minulých měsících zmizel jeden ze dvou domů. Na jeho místě má vyrůst nový objekt, který společně s přestavbou sousedící budovy nabídne zázemí pro kulturní instituce.

Poutí ožila také Dřevěnka

Úpice - Den otevřených dveří v nejstarší úpické památce přilákal stovky lidí. Město cílí na dotaci, díky níž by mohlo její rekonstrukci dovršit.

Mladík policistovi nadával. Pak ho udeřil

Úpice - Opilec napadl policistu. Nechtěl prokázat svou totožnost.

Úpičtí stále řeší podobu náměstí

Úpice - Emoce neutichají. Úpickou veřejnost dál dráždí investiční projekt na přestavbu domů na náměstí.

Výroba medu živě: na ulici v proskleném úlu

Radeč u Úpice - Miloš David ke své zahradě v Radči u Úpice postavil dřevěný úl. Po otevření dvířek tu lidé mohou sledovat, jak včely pracují v plástvích.

Indiánské borůvky? Skvost úpických farmářů

Radeč u Úpice - Borůvky nemusí růst jen v lesích. V Radči u Úpice dva přátelé pěstují v ekofarmě tzv. indiánské borůvky. Jejich plodina se jmenuje muchovník olšolistý. A právě nyní mohou lidé plody rostliny, která pod Krkonoše dorazila až z Kanady, ochutnat.

Úpický Beránek znovu otevře

Úpice - Zrekonstruovaná budova na úpickém náměstí opět ožije.

Se zbraní přepadl květinářství. Peníze vám vrátím, sliboval zloděj

Úpice - Nadvakrát rozložil svůj zločin muž, který v sobotu přepadl v Úpici květinářství.

Úpice spraví nebezpečné úseky

Úpice - Město investuje do komunikací a chodníků. Během léta by mohlo být dokončeno také nábřeží u Úpy.

Do úpické hudebky zatéká. Výměna střechy vyjde na miliony korun

Úpice - Budovu základní umělecké školy Úpice získala před devíti lety darem od místní rodačky Anne Marie Buxton, která se vzdala restitučních nároků a dědických práv ve prospěch dětí a jejich tvorby.

Zábava velkých kluků. Umění modelářů přilákalo stovky lidí

Úpice - Veřejnost v tělocvičně úpické základní školy obdivovala umění modelářů za sta tisíce korun.

Úpice je specifická, uznává ředitelka muzea

Úpice - Milionová investice pro kulturu zůstává 
v šestitisícovém městě horkým tématem.

Úpická kultura jásá. Úvěr bude

Úpice - Zastupitelé jsou ve při. Kvůli investici desítek milionů korun do zázemí pro depozitář muzea, ochotníky a archiv.

Úpičtí chovatelé pořádali na Podrači tradiční prodejní výstavu

Úpice - Chovatelé z okresu, ale i ze vzdálenějších regionů se v minulém týdnu sjeli do areálu na Podrači v Úpici, aby tu prezentovali holuby, králíky a drůbež na tradiční Jarní prodejní výstavě.

Úpické parkování budí emoce

Úpice - Vystoupit z automobilu a přebrodit se suchou nohou k chodníku? Po sérii přeháněk mnohdy nadlidský úkol

Vše za tři koruny. Úpická knihovna rozprodává archiv

Úpice - Milovníci četby z knih se mohou ponořit do vysněného světa. Úpická knihovna totiž v pondělí začala s rozprodejem vyřazených knih, které v drtivé většině nabízí za symbolickou cenu 3 koruny.

Úpické děti mají obědy zadarmo

Úpice - Obecně prospěšná společnost podpořila sociálně slabé rodiny darem na školní stravu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT