VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ÚPICE

Čtyřsetletá Dřevěnka se už probouzí k životu

Úpice - Unikátní roubené stavení Dřevěnka v Úpici, které bylo před čtyřmi lety zapsáno mezi národní kulturní památky, nyní prochází náročnou rekonstrukcí.

Úpice není jen problém s Romy

Úpice - Dnes si kdekdo spojuje toto hezké město v Podkrkonoší s problematikou nepřizpůsobivých občanů, je jich tu dost.

Do škol teď chodí hlavně řemeslníci

Úpice - Letošní prázdniny vstupují do závěrečné části, proto finišují i řemeslníci, kteří opuštěné školy opravovali zevnitř i zvenčí. Vše stihnou včas, aby 1. září mohli školáci nastoupit do nového prostředí.

Úpické muzeum si nově posvítí na exponáty

Úpice - Městské muzeum a galerie W. Mezerové je od 11. srpna do 11. září z důvodu rekonstrukce zavřené.

Mraky zakryly slzy svatého Vavřince a bylo po podívané

Úpice - Pozorování padajících hvězd – Perseid, kterým se také říká „slzy svatého Vavřince", protože jsou patrné v době svátku sv. Vavřince po 10. srpnu, nerušil měsíc v obřím úplňku. Toho se v úpické hvězdárně trochu obávali. Nakonec však podívanou zhatila oblačnost.

Hřiště potěší děti i dospěláky

Úpice - Jak dlouho asi vydrží opičí dráha s minitobogánem bez poškození? Ptají se rodiče.

Brzy se projdeme bezpečně po nové Wolkerově stezce

Úpice - Wolkerova stezka z Úpice do Radče byla vyhledávanou a bezpečnou spojnicí mezi městem a místní částí.

Hasil každý, kdo měl dvě zdravé ruce

Úpice - Bez vnitřního kamerového systému dnes ze zákona žádná pojišťovna muzem nepojistí. „Naše exponáty jsou mnohdy nedozírné hodnoty, a jak je známo, v muzeích se krade na objednávku," uvedla ředitelka Městského muzea a galerie v Úpici Jana Nešněrová mimo jiné důvod, proč bude muzeum od 11. srpna pro veřejnost uzavřené.

Slunce je pro nás veliká záhada

Úpice - Zdejší hvězdárna je odborným pracovištěm, dosahujícím v několika oblastech své činnosti špičkové úrovně, některá pozorování jsou dokonce unikátní. Kromě záležitostí čistě vědeckých se hvězdárna orientuje také na astronomickou osvětu směřovanou k laické veřejnosti.

Africké odpoledne ve hvězdárně

Úpice - Tanečníci a tanečnice ze skupiny Iyasa ze Zimbabwe ukázali své umění již podruhé na hvězdárně v Úpici.

Bezpečnost mají zlepšit kamery

Úpice - Kamerový systém a více policistů v ulicích. Na tom, jak účinně a rychle zlepšit bezpečnostní situaci ve městě, se shodují všichni. Veřejnost ale stále hlasitěji kritizuje představitele města i policii za nečinnost, což vyústilo v předání otevřeného dopisu při středečním veřejném jednání.

Bezpečnostní situaci v Úpici se zatím zlepšit nedaří

Úpice - Na dlouhodobě neuspokojivou bezpečnostní situaci ve městě upozornil místostarosta Miroslav Peterka už několikrát. Účinné řešení se ale dosud nenašlo.

První zmínka o úpických hasičích je stará půldruhého století

Úpice - Žádný požár, žádná nehoda, přesto bylo v sídle úpických hasičů o víkendu rušno. První písemná zmínka o jejich činnosti pochází z roku 1864 a 150 let je dobré si připomenout.

Topící se holčičku zachránil příslušník vězeňské služby

Trutnovsko - Jsou chvíle, v nichž zachování rozvahy, chladného rozumu a okamžitého jednání zachraňují lidské životy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT