VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRCHLABÍ

Na hřebenech Krkonoš na Labské louce pramení evropský veletok Labe. Vrchlabí je prvním větším městem ležícím při jeho toku.
Žije tu 13 tisíc stálých obyvatel. Pracují převážně ve službách a průmyslu. Město má snahu vzdělávat svůj dorost, proto jsou dětem k dispozici čtyři základní a dvě střední školy. Sídlo tu má řada firem, což je signál hospodářské stability oblasti. Zdroj: www.muvrchlabi.czKrakonošova stovka má v horách tradici. I letos byla hojná účast

Vrchlabí – Dálkový pochod na sto kilometrů za čtyřiadvacet hodin se chodí v horách již od roku 1966. S různými obměnami včetně zavedení dalších tras se akce udržela dodnes.

Vítěznou rozlučku prožilo jen Vrchlabí

Trutnov – Krajské soutěže o víkendu dopsaly poslední řádky kapitoly 2017/18. Na mnoha místech ještě bylo o co hrát.

Hygienici prozkoumali vzorky z vrchlabského Kačáku

Vrchlabí - Sotva dokončili roční proměnu areálu s přírodní vodní plochou ve Vejsplaších, do které investovali přes deset milionů korun, musí řešit představitelé Vrchlabí problém.

S autobusem se utrhla krajnice a skončil v příkopu

Vrchlabí  – Naštěstí bez zranění pasažérů se obešla dopravní nehoda autobusu v Krkonoších. V Černém Dole se pod vahou dopravního prostředku utrhla krajnice a autobus proto skončil v příkopu.

Přírodní koupání ve Vrchlabí mají hotové, je čas na bazén

Vrchlabí - Radnice ve Vrchlabí si odškrtla první polovinu z plánovaného zásahu do přírodního areálu Vejsplachy. Na roční proces zevrubných oprav a modernizace prostředí rybníku Kačák, do kterého vložila přes deset milionů korun, naváže výrazně nákladnější investicí.

Trenér Zieris hráče i přes výhru káral

Vrchlabí – Nebývá zvykem, aby po vysokém vítězství panovala v týmu nespokojenost. Jedním z takových zápasů ale bylo představení vrchlabských fotbalistů ve 29. kole krajského přeboru. Jediný podkrkonošský účastník v soutěži zvítězil na hřišti Nového Města hladce 4:0, trenér Petr Zieris ale slova chvály pro své svěřence nenašel. Ba naopak, hodně se zlobil.

Bez národního parku by byla příroda Krkonoš zničená k nepoznání, říká Böhnisch

Vrchlabí - Nejstarší národní park v České republice, založený před 55 lety, vede teprve od ledna z pozice ředitele Správy Krkonošského národního parku Robin Böhnisch. Jak vnímá bývalý dlouholetý poslanec za ČSSD krkonošskou krajinu, její výjimečnost, co v ní chce změnit? Na to odpovídal v rozhovoru pro náš nový týdeník, Krkonošský týden.

Prestižní ekologická cena Josefa Vavrouška patří Robinu Böhnischovi

Praha/Vrchlabí - Ředitel Správy Krkonošského národního parku Robin Böhnisch získal ve čtvrtek večer Ekologickou Cenu Josefa Vavrouška. Prestižní ocenění převzal na půdě Senátu. Je udělované Nadací Partnerství za konkrétní činy v oblasti životního prostředí.

Medical Point ve Svatém Petru bude otevřený i v létě

Vrchlabí - Také během léta budou lékaři a zdravotní sestry z Nemocnice Vrchlabí dohlížet nad zdravím návštěvníků Krkonoš v Medical Pointu ve špindlerovském Svatém Petru. Budou zajišťovat zdravotní dozor na vybraných sportovních a kulturních akcích ve Skiareálu Špindlerův Mlýn.

OBRAZEM: Proti Babišovi protestovali i ve Vrchlabí

Vrchlabí - K celostátnímu protestu proti jmenování Andreje Babiše premiérem se v úterý večer připojili demonstrací i Vrchlabští.

Lyžařská sezona jim dala zabrat, měli pětistovku operací

Vrchlabí - Nemocnice Vrchlabí představila nového ředitele, chirurga a dosavadního lékařského náměstka Michala Mrázka.

Krkonošské cyklobusy naložily první bikery a turisty

Vrchlabí /FOTO/ - V sobotu odstartovala patnáctá sezona krkonošských cyklobusů. Slouží bikerům a turistům k návštěvě hor. Jezdí na šesti linkách a jedné výlukové.

Nehoda tří vozů v Lánovské ulici si vyžádala pět zraněných

Vrchlabí – Nákladní vůz a dva osobní automobily se v úterý po patnácté hodině odpoledne srazily v Lánovské ulici.

Nový ředitel vrchlabské nemocnice je chirurg. Chce zůstat na sále a operovat

Vrchlabí - Ředitelem Nemocnice Vrchlabí se stal od května Michal Mrázek. Zkušený chirurg, který byl od srpna minulého roku lékařským ředitelem zařízení, doufá, že se mu podaří skloubit direktorskou funkci s jeho původními povinnostmi na chirurgickém sále. „Nemohu si dovolit svůj medicínský obor opustit,“ říká.

Tři červené karty a navrch penalta

Vrchlabí – Pořádně dramatický zápas s nešťastným koncem odehráli v sobotu fotbalisté Vrchlabí. Na hřišti hradecké Slavie svěřenci trenéra Zierise vedli ještě šest minut před koncem 2:1, nakonec ale gólem z 95. minuty body ztratili.

Den dětí se Soptíkem podpoří opět vrchlabská automobilka

Vrchlabí – Před restaurací U Učíků na Liščím kopci se v sobotu uskuteční desátý Den dětí se Soptíkem. Již po deváté hodině se rozjede s podporou závodu Škoda Auto den plný her a zábavy pro velké i malé.

Objev století pro Vrchlabí? Vykopali kostel, nejstarší stavbu města

Vrchlabí - Archeologové odhalili ve Vrchlabí pozůstatky dosud neznámého kostela ze středověku. Jde o nejstarší stavbu v dějinách města.

Porotce zaujaly výroba dekorací i bydlení bez luxusu

Trutnov – Každé zdárně odstartované podnikání si zaslouží ocenění. Tak přistoupili k soutěži Rozjezdy pořadatelé ze společnosti T-mobile. Pro vavříny si v rámci hradeckého kraje došli i dvě ženy z trutnovského okresu.

Krkonošský národní park oslavil 55 let existence

Vrchlabí - V duchu dobré muziky, přátelských setkání a archeologie se nesly oslavy 55 let od založení Krkonošského národního parku.

KRNAP má pětapadesátiny, první přírodní rezervaci zřídil hrabě Harrach

Vrchlabí - Přesně před 55 lety, 17. května 1963, byl založen Krkonošský národní park. Byla tím završena snaha generací odborníků a vědeckých institucí o vyhlášení Krkonoš národním parkem. K jeho zřízení došlo především kvůli ochraně jedinečné arkto-alpínské tundry na hřebenech, výrazných stop zalednění a drsného klimatu, subarktických rašelinišť, rozsáhlých lesních porostů a horských květnatých luk.

Chirurg Michal Mrázek povede vrchlabskou nemocnici jako ředitel

Vrchlabí - Penta Hospitals, vlastník Nemocnice Vrchlabí, oznámila, že ředitelem špitálu se stal Michal Mrázek.

Ve firmě na kabely úřadoval oheň, škoda jde přes milion

Vrchlabí - Požár zachvátil v pondělí hodinu před polednem výrobní halu vrchlabské firmy produkující kabely v ulici Českých bratří a způsobil značnou škodu.

Noclehárnu a periferii chtějí změnit. S projektem uspěli

Vrchlabí – Když se řekne Živá komunita, představuje si pod tím člověk ledacos. Nadace Via se snaží podpořit ty, kteří mění svět kolem sebe k lepšímu.

Národní park obsadily informační panely

Vrchlabí /FOTO/ - Strážci Krkonošského národního parku instalovali o víkendu do terénu informační turistické panely, cedule a piktogramy. Po celých horách je jich rozmístěno přes tři tisíce.

OBRAZEM: Městem burácely motorky

Vrchlabí /FOTO/ - Již 15. Motorkářské požehnání a FMX show - skoky přes náměstí přilákaly do města větší množství motorkářů než v minulosti.

Ruce jsou nejčastějším přenašečem infekcí. Děti zjišťovaly, jak si je umýt

Vrchlabí - Zhruba 250 dětí z několika základních i mateřských škol a další zájemci z řad veřejnosti navštívili preventivně-osvětovou akci „Zachraň život - umývej si ruce“ v Nemocnici Vrchlabí.

Posly jara můžete slyšet ještě jednou

Vrchlabí – Rybník u letiště ožije v sobotu 5. května nebývalým ruchem.

Motorkáři se sjedou do Vrchlabí. Nechají si požehnat v kostele

Vrchlabí - Do brány Krkonoš se každý rok touhle dobou sjíždějí milovníci silných strojů z celé republiky. Motorkářské požehnání se tu letos odehraje už po patnácté - už zítra.

Z hor zmizí odpadky, Krkonoše se budou čistit na české i polské straně

Vrchlabí - Tři stovky pracovníků Správy KRNAP a dobrovolníků vysbírají na turistických cestách vedoucí Krkonošemi pohozené odpadky, které se objevily po zimní sezóně. S úklidem začaly již v pátek a budou pokračovat v sobotu.

Ve Vrchlabí vylepšují areál rybníka Kačák

Vrchlabí - Na výstavbu plánovaného aquacentra s krytým bazénem ve Vejsplaších si budou muset obyvatelé Vrchlabí ještě počkat, když se radnice tento rok zaměří na stavební a projektovou dokumentaci, nicméně ve stejné lokalitě výrazně zahýbala s prostředím rybníka Kačák.

Uplynulo třicet let od smrti Pavla Wonky

Vrchlabí – Pavel Wonka je označován jako poslední oběť totalitního komunistického režimu v Československu.

Sloučení škol revoluci nepřinese, obejde se bez radikálních změn

Trutnov/Hostinné - Středoškolské vzdělávání v Hostinném i na Obchodní akademii v Trutnově pokračuje, sloučení s jinými školami ho neohrozí.

Samková natáčela dokument. Užila si seskok z letadla a bojovala na ferratě

Vrchlabí - Má důvod se usmívat. Jinak by to ostatně ani nebyla Eva Samková. Uplynulou sezonu má snowboardcrossařka se vší parádou za sebou, a to včetně olympijského bronzu z Pchjongčchangu.

Cyklisté našli v potoce mrtvého muže

Vrchlabí - K tragické nehodě došlo v Dolním Dvoře ze soboty na neděli, když mladý muž jedoucí na elektrokole z dosud nezjištěných příčin sjel do koryta Kotelského potoka a tam na následky svého zranění zemřel.

Messnerovi, to je rod horských záchranářů

Vrchlabí - Jan Messner získal in memoriam Cenu ředitele Správy KRNAP.

Ceny ředitele Správy Krkonošského národního parku získalo šest osobností

Vrchlabí - Historik a bývalý ředitel Krkonošského muzea ve Vrchlabí Miloslav Bartoš, bývalý náčelník Horské služby Krkonoše Jiří Dunka, pedagog a trenér olympijských medailistů původem z Vrchlabí Aleš Suk, lesník a ředitel výzkumné stanice v Opočně Antonín Jurásek a bývalí členové Horské služby Jan Messner a Štefan Spusta, oba in memoriam.

Miloš Forman byl spjatý s Vrchlabím, lidé dodnes vzpomínají na natáčení

Vrchlabí - Oscarový režisér Miloš Forman, který zemřel v pátek ve věku 86 let v USA, měl velice blízko k Vrchlabí. Natočil tam kultovní snímek Hoří, má panenko, který si vysloužil nominaci na Oscara.

Stávka nebude. Škodovka zvýší platy

Vrchlabí, Kvasiny - Zaměstnanci Škodovky dostanou přidáno. Mzdy jim vzrostou o 12 procent.

Herec Kanyza otevřel výstavu svých obrazů ve Vrchlabí

Vrchlabí - Herec Jan Kanyza v pátek zahájil výstavu svých obrazů Křehké bezpečí ve vrchlabské Galerii Morzin.

Ve Vrchlabí objevují novou metodu výuky, jako první v republice

Vrchlabí - Děti ve vrchlabské základní škole náměstí Míru se učí inovativní metodou s využitím moderních technologií. Jako první v republice využívají nový konstruktivistický princip vzdělávání.

OBRAZEM: Křesťané ve Vrchlabí slavili Velký pátek

Vrchlabí - Křesťané si na Velký pátek připomněli historickou biblickou událost ukřižování Ježíše Krista.

Pracovníci krkonošských infocenter prošli kurzem první pomoci

Vrchlabí - Vůbec poprvé se pracovníci z informačních center z celých Krkonoš v úterý hromadně proškolili v tom, jak správně a rychle poskytnout zraněnému nebo nemocnému erudovanou první pomoc nebo mu dát alespoň přesnou radu. Kurz společně organizovali lékaři z Nemocnice Vrchlabí a vedení zdejšího městského úřadu. Jedná se o přípravu před květnovým začátkem letní části turistické sezony.

Přeloží silnici i morový sloup

Vrchlabí - Radikální řez podstoupí náměstí Míru ve Vrchlabí. Výrazné změny jej přiblíží historické podobě, kdy bývalo nejdůležitějším bodem města.

O Pavlu Wonkovi prohlásil, že to byl „gauner“. Musí se omluvit

Vrchlabí - Jiří Wonka se u hradeckého okresního soudu snažil očistit jméno svého bratra, vrchlabského disidenta Pavla Wonky. Vadilo mu, že ho někdejší spoluvězeň Václav Černík pomlouval.

Pět třetin bez gólu! Střelecký zmar Vrchlabským ukončil sezonu

Vrchlabí - Podkrkonošskému regionu pro letošek hokejová sezona skončila. Po Trutnovu a Dvoru Králové se s účinkováním v play off druhé ligy loučí také vrchlabští hráči, kteří ve čtvrtfinále nestačili na Jablonec.

Ztráta dvoubrankového náskoku přišla Vrchlabí draho. Jablonec má mečbol

Vrchlabí – Velmi nadějně vypadala v neděli okolo sedmé hodiny situace vrchlabských hokejistů ve čtvrtfinálové sérii play off II. ligy proti Jablonci. Po pátečním vítězství z domácího ledu horalé na severu Čech brzy vedli 2:0, ve třetí třetině ale neodolali tlaku soupeře a nakonec odešli s porážkou 2:4.

V sobotu vítězství, v neděli čtvrté místo. Erbanová je v SP celkově druhá

Vrchlabí - Rychlobruslařka Karolína Erbanová opanovala v sobotu finále Světového poháru v Minsku v závodě na 500 metrů. Posunula se tak na druhé místo průběžného pořadí. V neděli se jí však tak nedařilo, v závodě skončila čtvrtá, a tak na druhém místě pořadí Světového poháru skončila. 

Série srovnána. Také druhý zápas rozhodly přesilovky

Vrchlabí - Vrchlabští hokejisté na domácím ledě vyrovnali čtvrtfinálovou sérii s Jabloncem, když svého rivala porazili výsledkem 4:1.

Vrchlabí letos investuje nejvíc peněz do úpravny vody a přestavby náměstí

Vrchlabí - Dvojnásobný objem finančních prostředků oproti předchozímu roku vyčlení vrchlabská radnice na investiční akce. Pro letošek počítá se sumou 148 milionů korun.

Vivaldiho stopa ve Vrchlabí. Hudební večer představil filmový dokument

Vrchlabí - Ve velkém sále Kulturního domu Střelnice opět zazněla klasická hudba, především Antonia Vivaldiho, dvorního skladatele hraběte Václava Morzina, někdejšího majitele vrchlabského panství, a také se připomněla historie Vrchlabí i osobnost velkého rodáka, hudebníka a skladatele Karla Halíře.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT