VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRCHLABÍ

Na hřebenech Krkonoš na Labské louce pramení evropský veletok Labe. Vrchlabí je prvním větším městem ležícím při jeho toku.
Žije tu 13 tisíc stálých obyvatel. Pracují převážně ve službách a průmyslu. Město má snahu vzdělávat svůj dorost, proto jsou dětem k dispozici čtyři základní a dvě střední školy. Sídlo tu má řada firem, což je signál hospodářské stability oblasti. Zdroj: www.muvrchlabi.czDo stopy vyrazili v dobové výstroji

Vrchlabí - Ten, kdo procházel vrchlabským zámeckým parkem, musel si připadat jako za dob Hanče a Vrbaty. Konal se tam jubilejní 10. ročník Závodů postaru.

Na vánoční trhy do Drážďan? Kdepak, pohádkový betlém zůstal ve Vrchlabí

Vrchlabí /VIDEO/ - Možná nejoriginálnější betlém široko daleko mají ve Vrchlabí. Místní řezbář Pavel Tryzna do něj zakomponoval čtyřicet postav z hor i pohádek. V zámeckém parku se tak potkávají Krakonoš, Trautenberk, řezník Krkovička, muzikanti, horský nosič nebo babka Plajznerka s roštím.

Při Vánočním jarmarku se pletla vánočka, zdobily se perníčky a zpívalo se

Vrchlabí /FOTO/ - Poslední akcí, která se konala v Krkonošském muzeu Správy KRNAP v prostředí augustiniánského kláštera ve Vrchlabí před jeho rozsáhlou rekonstrukcí, byl vánoční jarmark.

Vánoční strom rozsvítili také ve Vrchlabí

Vrchlabí - Rovněž ve Vrchlabí lidé zaplnili náměstí při nedělním rozsvícení vánočního stromu.

Končící šéf národního parku Jan Hřebačka: Příroda udělala kotrmelec

Vrchlabí - K poslednímu prosinci skončí Jan Hřebačka z vlastní vůle v pozici ředitele Správy Krkonošského národního parku. Jeho aktivity míří do zahraničí. V rozhovoru mluví mimo jiné o novém projektu Krkonoše nejsou parkoviště.

Krakonoš, Trautenberk i řezník Krkovička se sešli v parku

Vrchlabí - Vskutku nevšední společnost se sešla v pátek ve vrchlabském zámeckém parku. Krakonoš, Trautenberk, Kuba, Anče, hajnej, řezník Krkovička, tři králové, kvarteto muzikantů i hraběcí pár někdejších vládců vrchlabského panství Morzinů.

Předvánoční Vrchlabí zdobí anděl s trumpetou

Vrchlabí - Pět a půl metru vysoký, svítící anděl s trumpetou, vítá motoristy ve Vrchlabí na kruhovém objezdu u Lidlu. Město naladí do adventní atmosféry nedělní rozsvícení vánočního stromu, k němuž dojde v 17.30 na náměstí TGM.

Z houpačky jako vítězové slezli Vrchlabští

Vrchlabí – Týden po vítězství nad Děčínem čekala vrchlabské hokejisty dohrávka 21. kola. Cestovat k ní museli 166 kilometrů, aby se na ledě ve Slaném střetli s posledním týmem tabulky HC Řisuty.

Historie krkonošských bud líčí návštěvu Karla Maye, požáry i pokus o vraždu

Vrchlabí - Druhé vydání úspěšné knihy Historie krkonošských bud představil školní inspektor z Vrchlabí a někdejší ředitel lánovské základní školy Martin Bartoš.

Další tři opilci za volantem, jeden nadýchal 2,6 promile

Vrchlabí - Obehraná písnička pokračuje. Policisté na silnicích trutnovského okresu chytili o víkendu další tři opilce při řízení auta. Dva z nich nadýchali přes jednu promili a ten třetí dokonce 2,60 promile.

Dvůr prospal začátek, návrat kapitána pomohl Vrchlabí

Trutnov - Středeční program II. ligy nabídl pět duelů skupiny západ a předvedly se v něm i dva podkrkonošské celky. Trutnov pauzíroval.

Newyorská smřšť se prohnala Vrchlabím

Vrchlabí - Druhý koncert Vrchlabského jazzového festivalu obstaralo Fischbacherovo New York Trio.

K chudým dětem poputují dárky v krabicích od bot

Vrchlabí - Evangelický sbor ve Vrchlabí se jako tradičně letos zapojuje do sbírkové akce Diakonie ČCE pod názvem Krabice od bot.

Ve Vrchlabí koštovali svatomartinská vína a husu

Vrchlabí /FOTO/ - Svatomartinský košt připravili v sobotu ve Vrchlabí v jídelně ve Slovanské ulici pořadatelé F Gastro a Trywine.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT