VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽACLÉŘ

Bornfloss Rock bude poprvé dvoudenní

Žacléř – Nový rozměr dostane letos hudební festival Bornfloss Rock. Potrvá dva dny a 16. a 17. července na něm vystoupí desítka kapel.

Muzeum patří horským bylinám

Žacléř – Znalost léčivých bylin byla dříve na horách nezbytná.

Zateplením bytových domů výrazně ušetří na topení

Žacléř – Náklady potřebné k vytápění dvou městských domů klesnou až o 70 procent. A to již od příští zimy, neboť právě započaté zateplování má být hotovo do podzimu.

Stavba kanalizace pokračuje

Žacléř – Nová kanalizace v osadě Bobr se buduje již od podzimu, nyní se k tomu přidala i výstavba v lokalitách Bílé a Červené kolonie. Všechny práce mají být hotové dokonce letošního roku.

Centrum volného času má být pro všechny věkové kategorie

Žacléř – Nově vznikající Centrum volného času se brzy představí veřejnosti.

Ozbrojené přepadení si žena vymyslela. Zpronevěřila 250 tisíc

Žacléř – Necelé dva měsíce stačily trutnovským kriminalistům k odhalení zpronevěry, která se zpočátku jevila jako ozbrojené loupežné přepadení. To nahlásila policistům jednatřicetiletá žena, jež měla být původně obětí.

Běžkaři měli možnost testovat různé modely

Žacléř – Proč si bere Lukáš Bauer na závody desítky lyží? Protože žádný pár není stejný.

Mateřské centrum v Žacléři končí

Žacléř – Mateřské centrum Žabka po čtyřech letech přerušilo činnost. Důvodem je v poslední době velmi malá návštěvnost.

Zájemci mohou testovat běžecké lyže

Žacléř – Možnost otestovat si profesionálně připravené běžecké lyže budou mít zájemci v rámci víkendového Swix Nordic Ski testu.

Pro benzin znovu do Polska

Žacléř – Jezdit pro palivo za hranice? Před mnoha lety běžná praxe. Pak dlouho nic. V posledních měsících je ale benzinová turistika opět na vzestupu. Rozdíl je značný, tvrdí motoristé. Proto jsme se rozhodli sami vyzkoušet, kolik korun se dá natankováním jedné nádrže ušetřit.

Dvě veduty zachycují dosud nejstarší známý pohled na město Žacléř

Žacléř – Dosud nejstarší známé vyobrazení města poskytují dvě veduty, objevené v depozitáři trutnovského Muzea Podkrkonoší.

Rehamedicu čekají změny

Žacléř – Silného investora a vizi hledalo město při privatizaci zdejšího zdravotnického zařízení. Zdlouhavý proces se blíží k závěru a nový vlastník dvoutřetinového podílu má s Rehamedicou zajímavé plány. A ty by měly nabývat konkrétních podob již od letošního roku.

Svazek Žacléřsko zaniká

Žacléř – Neformální spolupráce bude pokračovat, oficiální spojení ale končí. Svazek obcí Žacléřsko zaniká, což už také odsouhlasili zastupitelé všech členských obcí (Žacléř, Bernartice, Lampertice, Královec, Zlatá Olešnice).

V Královci už na poštu nechodí

Královec – Před budovou obecního úřadu ještě znak České pošty a cedule s otvírací dobou visí, k přepážce se už ale nikdo nedostane. Na zam〜čených dveřích pobočky se totiž dozvíte, že s účinností od 1. ledna byla pošta 542 03 Královec uzavřena.

Seznamte se s rodem Piette de Rivage

Žacléř – Výstavu o šlechtickém rodu Piette de Rivage nabízí v zimní sezoně Městské muzeum na Rýchorském náměstí.

FOTO: Na hory se opět vrátila zima

Žacléř - Rychlé změny teplot o deset až patnáct stupňů jsou charakteristické pro závěr letošního roku. O víkendu znovu nastaly tuhé mrazy a přestože se sněhová pokrývka po předchozí oblevě výrazně ztenčila, ve vyšších polohách Krkonoš panovalo až idylické počasí.

80 nových stožárů vedení

Trutnovsko – Větší spolehlivost dodávky elektrické energie a menší poruchovost zajistí rekonstruované vedení 35 kV v okolí Žacléře.

Model náměstí i zkameněliny uvidí nově návštěvníci muzea

Žacléř – Nové akvizice stálé sbírky Městského muzea by neměly zůstat bez povšimnutí návštěvníků. Mají nejen historickou či výpovědní hodnotu, ale obdiv vzbuzuje i šikovnost a vynalézavost autorů. Člověka a přírody.

Bornfloss Rock tentokrát zimní

Žacléř – Hudební festival Bornfloss Rock má za sebou další zimní ročník.

Cíl první: dokončení projektů

Žacléř – Páté volební období v řadě usedl do křesla starosty Miroslav Vlasák. Jeho silnou disciplínou je především získávání peněz z nejrůznějších dotačních titulů. S jakými plány tedy vstupuje do dalšího čtyřletého cyklu?

Hlasování platí, žaloba už ne

Žacléř – Starosta již může vyhlásit termín ustavujícího zasedání zastupitelstva. A také tak učinil. Nově zvolení členové se sejdou 19. listopadu.

Příprava na zimu? Třeba nová rolba

Žacléř - Lepší podmínky lyžařům v Prkenném Dole zajistí od této sezony nová rolba.

Setkání s černobílou horskou fotografií

Žacléř - Výstavou fotografií s horskou tématikou připravují pracovníci Městského muzea v Žacléři. Veřejnosti bude expozice několika desítek snímků zpřístupněna vernisáží dnes od 16 hodin.

Další nová zastávka bude na náměstí

Žacléř– Novou autobusovou zastávku instalovaly Technické služby vparčíku uvlakového nádraží.

S Čuňasem na Hubertusce o svobodě i undergroundu

Žacléř– Přednáška Františka „Čuňase“ Stárka na téma totalitního režimu a svobody se konala vsobotu vBoudě Hubertus.

Na Žacléřsku asi příliš změn nebude

Žacléřsko – S větší či menší převahou strany a sdružení dosavadních starostů své pozice ve volbách obhájily. Příliš velké změny proto na radnicích očekávat nelze.

Čistší voda na obou stranách hranice

Žacléř – Zlepšení čistoty povodí Labe a Odry na základě zkvalitnění čištění odpadních vod na česko-polském pohraničí měl za cíl projekt, který byl v pátek zakončen na ČOV v Bobru.

Na houby do lesa i na výstavy

Žacléř – Po loňské vydařené premiéře mohli obyvatelé města také letos zavítat na houbařskou výstavu.

Pro těžce zraněného cyklistu musel přiletět vrtulník

Žacléř – Na komunikaci v Bobru došlo v pátek krátce před čtvrtou odpolední k vážné dopravní nehodě.

Na alimentech dluží muž ze Žacléře skoro sto tisíc

Žacléř – Místní policisté vyšetřují zanedbání povinné výživy.

Od zámku k Boudě Hubertus začnou budovat cestu

Žacléř - Tomu předchází výměna části vodovodního potrubí, které leží pod komunikací.

Hornický pohár vyhrál Trutnov B

Žacléř– Pod patronací divize Gemec Žacléř se uskutečnil 2.ročník Hornického poháru vŽacléři. Vítězem se stala rezerva FK Trutnov, která ve finále prokázala pevnější nervy při penaltách, stejně jako vloňském roce Žacléř.

Sebeobranný systém Krav Maga opět v Krkonoších

Žacléř – Kolik bojových umění má, byť jen vzdáleně, původ na československém území? Jedno bychom určitě našli. Krav Maga je v současnosti považován za jeden z nejefektivnějších sebeobranných a taktických systémů. Jeho autorem je Imi Lichtenfeld, který do 2. světové války žil v Bratislavě.

STALO SE: Panoptikum města žacléřského

Žacléř - „Ty jsi sebral prádlo?,“ ptá se manželka při pohledu na prázdné šňůry za barákem.

Grafiky vypovídají, jak se kdysi žilo

Žacléř - Pohled do života v Krkonoších i podhůří ve 20. a 30. letech minulého století nabízí výstava grafik Erich Fuche s názvem Zaváté stopy.

Trialog sblížil lidi, žijící v EU

Radvanice /FOTO/ – Víkendové setkání zástupců tří národů, které mají vtrutnovském regionu společné kořeny, organizátoři zněkolika institucí a organizací pořádali vJestřebích horách sjedinýmcílem.

Verdikt o projektu odložili, bude znám v polovině srpna

Trutnov, Žacléř – Budování parkoviště pro automobily a dva autobusy u zastávky Babí – pevnost by mohlo situaci pro motorizované návštěvníky u pevnosti Stachelberg výrazně zlepšit.

Téma: O Stachelberg mají turisté stále větší zájem

Trutnov, Žacléř – Ikdyž většina památek konstatuje pokles návštěvnosti, Stachelbergu se zatím tento problém netýká.

Další evropské peníze putují do regionu

Žacléř– Kdo určí, kam konkrétně půjdou peníze zevropských fondů? VEuroregionu Glacensis otom rozhoduje například řídící výbor, jehož páté zasedání se konalo vareálu Bret.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT