Každou sobotu vložíme do stránek s fotografiemi hlasovací kupon se jmény novorozenců s pořadovým číslem, hlasy budeme sbírat a na konci měsíce je sečteme, tak jako dosud. V kuponu zaškrtněte pouze jeden řádek – váš tip na vítěze. Vyplněné originály zasílejte na adresu redakce: Krkonošský deník, Bulharská 140, 541 01 Trutnov. Miminko měsíce získá karton plen Huggies a balíček plenek Little Swimmers (Plaváčků) od firmy Kimberly-Clark Jaroměř.

Paralelně s tímto hlasováním probíhá i anketa na www.krkonosskydenik.cz o miminko měsíce. U fotogalerie miminek z příslušného týdne najdete vždy anketu, v níž dají čtenáři hlas tomu „svému" děťátku.

Kvůli technickým problémům se vracíme k původnímu systému hlasování. Od února je tak možné poslat z jedné IP adresy pouze jeden hlas za hodinu. K tomuto systému se vracíme i přesto, že někteří čtenáři mají sdílené internetové připojení například s dalšími nájemníky v bytovém či panelovém domě a pokud bude hlasovat některý z jejich sousedů, budou moci dát svůj hlas právě až po uplynutí 60 minut. Hlasování bez omezení IP adresy není technicky možné.

Hlasování na internetu pro příslušný týden potrvá od sobotního poledne do následujícího pátku do 12 hodin, tedy 6 dní. Na konci měsíce vybereme ze všech webových anket miminko s nejvyšším počtem hlasů, které obdrží slevový kupon na kurz plavání batolat a kojenců s rodiči, jenž do soutěže věnovala Tělovýchovná jednota Loko Trutnov (www.lokotrutnov.cz).

Cestujeme s kojencem nebo batoletem autem

Mnoho rodičů tvrdí, že auto je pro cestování s dětmi nejvhodnější a nejpohodlnější, a to i na dlouhé vzdálenosti. Pediatři každopádně doporučují každou půlhodinu udělat zastávku (pokud dítě nespí), u starších dětí minimálně každou hodinu. Dítě musí být vždy umístěno v autosedačce. Jede-li jeden rodič s dítětem sám, může si dát sedačku na sedadlo spolujezdce, bude tak mít dítě neustále na očích. Airbag ale musí být vypnutý!

Babyweb doporučuje:

• Trasu řádně promyslete předem. Zkuste se vyhnout silnicím s dopravní zácpou.
• Jeďte na noc, dítě větší část prospí a vyhnete se špičkám.
• Na sedadlo před dítě můžete zavěsit kapsář, v kterém bude mít svoji oblíbenou hračku či knížky, dudlík, pitíčko… Šikovné je mít zásobu hraček a „přidělovat" je postupně.
• Nezapomeňte na okenní stínidla, která děti dostatečně ochrání před sluncem. Volte oblečení vhodné do auta (pohodlné, prodyšné atd.), nepřehánějte to s klimatizací.
• Dbejte na dostatek čerstvého vzduchu a přiměřené doplňování tekutin. Mějte po ruce tetra plenu, kterou můžete navlhčit, a pytlíky na zvracení (příznaky tlaků v žaludku či nevolností, tlumí kinedril).
• Skvělými pomocníky na cestách jsou vlhčené ubrousky a dezinfekce na ruce (pro případ, že nebude v dosahu tekoucí voda), nebo dezinfekční tablety do vody. Přibalit můžete i jednorázová sedátka na WC, jednorázové krytí na přebalovací pult, jednorázové nebo omyvatelné bryndáčky, na delší cesty se hodí autolednička pro bezpečné uchovávání potravin.
• Využívejte servisu dobrých benzinek, které nabízí hygienické wc s přebalovacím pultem a možnost osprchování.

Jak bezpečně cestovat s dítětem autem?

• Jděte příkladem! Nikdy nevyjíždějte, aniž správně zajistíte dítě i sebe, 
a to i na krátké cesty, protože dvě třetiny automobilových nehod se odehrají uvnitř obce.
• Během jízdy pravidelně kontrolujte, zda je dítě připoutané.
• Dětem umožněte výstup pouze na straně okraje vozovky (zabráníte spontánnímu přebíhání silnice).
• Nepřevážejte předměty s ostrými nebo špičatými hranami v dosahu dětí nebo ostatních spolucestujících ve vozidle (nebezpečí poranění).
• Dbejte na dobré upevnění zavazadel, v autě typu kombi používejte ochranné sítě nebo mříže pro oddělení zavazadlového prostoru.