Volby: růžové šaty i kabát

Do růžové se Eva Pavlová oblékla například při vyhlašování výsledků druhého kola voleb. Pro příležitost, kterou s napětím sledoval celý stát, zvolila světle růžové šaty pod kolena s dlouhými rukávy z dílny Štěpánky Pivcové.

Eva Pavlová a její styl:

Zdroj: Youtube

Drobné detaily v podobě lehkých volánků na rukávech šatů, šperky a perfektní bronzové psaníčko celkový dojem dotvořily k dokonalosti.

Stejnou barvu Eva Pavlová upřednostnila i při výběru svrchníku - její sytě růžový kašmírový kabát neměl podle stylistů chybu.

Inaugurace ve fuchsiové

Růžovou, ale v úplně jiném pojetí, jsme na Evě Pavlové mohli vidět také při březnové prezidentské inauguraci. Na slavnostní akt oblékla komplet saka, sukně a peleríny ve výrazném fuchsiovém odstínu. Sako z vlněného double žoržetu s třepenými okraji ve velmi ženské siluetě doplňovala pouzdrová sukně a pelerína ve stejné barvě s páskem.


Nahrává se anketa ...

Také tento model pocházel z dílny návrhářky Štěpánky Pivcové.

„Vytvořila jsem několik návrhů a paní Evě se zalíbil právě model, který si pak vzala na inauguraci, což mi ukázalo, že je velmi kreativní, moderní a že se nebojí, nechce úplnou klasiku,“ řekla později Deníku Štěpánka Pivcová.

Eva Pavlová v růžové na slavnostním shromáždění při příležitosti 205. výročí založení Národního muzea a 225. výročí narození Františka Palackého.Eva Pavlová v růžové na slavnostním shromáždění při příležitosti 205. výročí založení Národního muzea a 225. výročí narození Františka PalackéhoZdroj: Deník/Radek Cihla

Podle ní Eva Pavlová nechce příliš nosit černou barvu. „Je osvěžující, že žena jejího věku sahá po barvách a nebojí se být výrazná, což dává i výrazný signál společnosti. Kromě růžové to samozřejmě budou i další barvy, sluší jí modrá, pastelové i výraznější tóny,“ podotkla návrhářka.

Růžové kousky pro návštěvy doma i v zahraničí

V růžovém oblečení první dáma zaujala mimo jiné i na oslavě 205. výročí založení Národního muzea v Praze, kam přišla ve starorůžových saténových šatech. Oděv doplnila sakem ve stejné barvě, metalickými lodičkami na širším podpatku a černým psaníčkem. V modelu jsme ji mohli vidět také na červencovém summitu NATO v litevském Vilniusu.

Prezident Petr Pavel na tiskové konferenci na českém vevyslanectví po korunovaci krále Karla III., Londýn, 6. května 2023.
Korunovace byla velkým zážitkem, řekl Pavel. Eva Pavlová okouzlila svými šaty

Na výstavu skla a bižuterie s názvem Křehká krása v Jablonci nad Nisou zavítala Eva Pavlová ve světle růžové halence s dlouhým rukávem, černých kalhotách a kolem krku si ovázala decentní šátek v barvách růžové, bílé a černé. Na jinou návštěvu vyjela v jednoduchém růžovém saku doplněným bílým tričkem.

Lehké kritiky od stylistů se Evě Pavlové dostalo za decentní růžové šaty s bílým límečkem a manžetami, které oblékla v březnu při oficiální návštěvě Polska. Podle některých názorů v nich vypadala trochu jako zdravotní sestra, ale řadě lidí se v modelu líbila.