Ještě před nedávnem vedl vrchlabské hokejisty v play off Chance ligy, dnes už je VÁCLAV BAĎOUČEK (59) trenérem extraligové Plzně. A právě na její střídačku se v pátek 10. října při své premiéře představí zrovna na ledě Pardubic.

Václav BaďoučekVáclav BaďoučekZdroj: Anton MartinecJeště než se tak stane, ohlédl se uznávaný kouč za nezdarem českých hokejistů, kteří ve čtvrtek zakončili svou pouť světovým šampionátem „fotbalovou“ porážkou 0:1 od Finska.

Hledat prvotní příčinu čtvrtfinálového krachu samozřejmě nebylo těžké. „Určitě se shodneme, že hlavním důvodem porážky byla žalostná produktivita našeho mužstva. Dle mého jsme se strašně málo tlačili do branky, málo jsme stříleli. Hra našeho týmu byla plná kombinací, jenže jsme si nedokázali vynutit tlak, který by třeba mohl vést k faulům soupeře,“ řekl Deníku Baďouček, jenž nic nenamítal na fakt, že herně duel vyzníval hodně vyrovnaně.

V posledním měření sil Češi porazili Finy na Českých hokejových hrách 2:1.
Nad Švédy nepláčeme. A na vás si věříme, říká "český" Fin Pekka Lahtinen

„To ano, vyrovnaný zápas to na oko byl, zároveň nijak zvlášť pohledný. Bylo znát, že se hraje o hodně, oba týmy chtěly vyhrát a nebyl to hokej na krásu. Z našeho vystoupení mám však celkově rozporuplný pocit,“ pokračoval dnes již bývalý vrchlabský lodivod.

Dostal se tak k celkovému hodnocení české hry na šampionátu. „V paměti nám asi zůstane závěrečná třetina proti Švédům. Ta byla skvělá. Ale otázkou je, zda to bylo naším výkonem nebo spíš zkratem Švédů, kteří hráli dvě třetiny skvěle a pak je jeden inkasovaný gól položil. Nebýt toho jejich kolapsu, kdo ví, zda bychom vůbec čtvrtfinále hráli“ zamyslel se Baďouček.

Václav Baďouček má u vrchlabského mužstva za sebou třetí sezonu.
Nebál se soupeře popíchnout, po sérii pak trenér Baďouček Vsetínu pogratuloval

Zklamal ho i rozdíl ve hře Čechů v přípravě a na samotném turnaji. „Před šampionátem hrál nároďák výborně. V Praze předváděl nátlakový hokej, střílel góly, pak se to ale změnilo. Nechci nějak hodnotit práci trenérů, ale překvapily mě ty neustálé změny v sestavě. Na Českých hokejových hrách někteří hráči zaujali, pak ale proti Rusku nehráli. Zastávám názor, že na tak krátké akci, jakou světový šampionát bezesporu je, byl měl tým dostat čas. Neustálých změn v sestavě bylo moc, ale jak jsem řekl, s mužstvem jsem nebyl, neznám důvody,“ uzavřel hodnocení neúspěšného vystoupení české reprezentace kouč extraligové Plzně Václav Baďouček.