deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Tomáš Cerman

Webeditor

Deník

Již 26 let je mým domovských bydlištěm podrkonošský Trutnov. Do hlavního pracovního poměru našeho (tehdy Krkonošského) Deníku jsem nastoupil (tedy myslím, je to vcelku již docela dávno..) na jaře roku 2006, po dokončení studií, sbírání zkušeností v Anglii a zimní brigádě u lyžařských vleků v nedalekém Černém Dole. Takže to pro mě vlastně byl první velký džob, a doposud také i poslední.


Po krátkém zaškolení jsem tu začal pracovat jako webeditor (starost o web či Facebook) a redaktor rubriky Čtenář reportér. Na této pozici jsem vydržel až do května 2018, kdy jsem se přesunul na nově vzniklé místo komunitního editora, např. se starostí o Týdeník či oblíbených části našich novin „Jak se žilo…“ nebo „Naši prvňáčci a předškoláčci“. A nyní jsem znovu zpět u našich webů.

Něco o mé maličkosti: v útlém mládí jsem s vyznamenáním navštěvoval vícero základní škol (v Kralupech nad Vltavou, Pardubicích a zde v Trutnově). Středoškolsky jsem absolvoval místní Obchodní akademii, poté jsem to dokonce zkoušel i na vysokých školách. Tam už ale ne tak úspěšně. Již během střední školy jsem začal brigádničit pro naše noviny, pro tehdejší Krkonošské noviny. Tímto způsobem jsem vlastně prvně „čuchnul“ k novinařině, zajímavostí je, že tu tenkrát pracovali i moji současní kolegové z redakce.


Mimo svou práci toho moc nestíhám. Tedy až na jednu velkou výjimku, kterou tvoří sport, od mé puberty pomalu jen „honění se za kulatým nesmyslem“ - dříve aktivně, posledních téměř deset let i jako trenér trutnovských fotbalových puberťáků. A jelikož na hřišti jsem takřka denně, na víc koníčků a zábav mi moc času nezbývá.


Tedy ještě – když těch pár dní/hodin někdy zbude, moc rád cestuji nebo poslední roky si s kamarády zahraji šipky. No a u nich si dobře (a hlavně rád!) gurmánsky užívám a k tomu pochutnávám na dobrém pivním moku a vínu – které se snažím (zatím né s moc valnými úspěchy) tady u nás na horách i pěstovat.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků východních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: