Pokud Semily nezvítězí nad neschopným Jičínem, budou mít velkou práci se záchranou divizní soutěže. Naštěstí všechno dopadlo tentokrát na výbornou a na rozdíl od podzimního utkání, které doma Jičín poměrem 1:0 zvládl, se radovali Semilští. Jednoznačný výsledek, brankové hody, břevnové ladění jarních tónů a bezzubý soupeř = zápas pohoda jazz. Ale pozor! Není možné usnout na vavřínech a podlehnout uspokojení. Trenér Procházka si je vědom jak důležitý zápas čeká na jeho svěřence v Trutnově, kde se představí následující sobotu. A pozor číslo 2: bude se hrát na umělé trávě, takže také novinka.

Druhý zástupce semilského okresu v divizi, tým Turnova, nechtěl stát pozadu. Po dvou vítězstvích na hřištích soupeřů se prvně v sezoně představil svým fanouškům na domácí ploše. A diváci museli mít ze svých „miláčků“ radost. Nejenže hráči pokračovali v duchu tradice jara a opět vyhráli, ale navíc výsledkem zcela jednoznačným. Hradec Králové B, Náchod a teď i Ústí nad Orlicí – nikdo se zatím na partu trenéra Broschinského nevytáhl, ba zároveň ještě dostal přes prsty. Po čtyřech odehraných kolech tak přemýšlím o trenérových záchranářských „předjarních“ slovech trochu s úsměvem. Znějí mi však pokorně a sázka na mladé divochy se zatím managementu klubu vyplácí, jen tak dál. Vždyť je pěnčínskoturnovský klub již na sedmé pozici a na předposlední Nový Bydžov má náskok 11 bodů!

A tak kdo si myslel, že si pojizerští hráči otevřeli střelnici, nezmýlil se. Do pouti je však daleko, tady se střílelo skrze děravé obrany, bezmocné gólmany až do napnutých sítí. A sedm králů honu? Semilští Novotný, Harman, Havel, Radačovský a turnovští Bělík, Mendlík, Horáček. Dalšího Broschinského svěřence Novotného gól asi netěší, trefil totiž vlastní terč, ale „Oušťákům“ se vedlo podobně, tak jsou počty v pořádku.