V Jilemnici to došlo tak daleko, že se vedení špitálu veřejně ohradilo proti množícím se dezinformacím a “zaručeným“ zprávám, které se v poslední době rychle šířily mezi obyvateli. Nezvládají situaci, nezajistili dostatek ochranných prostředků, nemocnice je před kolapsem. Takové zvěsti se množily. Nemocnice v Jilemnici jistě není jediná, která musí čelit podobným atakům.

Pavlačové a facebookové komentování je v módě. O to více v době, která hýbe celým světem. Je dobře, že jilemnická nemocnice veřejně vystoupila a důrazně se ohradila. Upozornila, že jde o trestný čin šíření poplašné zprávy. To by měli mít lidé na paměti. Pohlavkovat tímto způsobem borce v první linii je nejen mimořádně nevhodné, ale také za hranou zákona. Ten jasně definuje, že šíření poplašných, nepravdivých zpráv mezi obyvateli může být potrestáno odnětím svobody, v nouzovém stavu dvojnásobně vysokým trestem.

Testy na covid-19 provádí jilemnická nemocnice v objektu před novou poliklinikou v pracovní dny a v sobotu od 7.30 do 11 hodin.
Přestaňte šířit lži, ohradila se jilemnická nemocnice

Situace je velmi vážná všude. Střílení do vlastních řad ji ještě zhoršuje. Místo irelevantních řečí by bylo lepší přidat ruku k dílu a přihlásit se k pomoci jako dobrovolník. To by prospělo společnosti víc.