Na silnicích řádí splašené koně pod kapotou. Místo paliva tankují jejich kormidelníci alkohol. Výsledek? Osm chycených řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog na Trutnovsku během prodlouženého víkendu. V republice nejtragičtější víkend na silnicích za letošní rok, při němž zemřelo 16 lidí. Neslavné rychlostní rekordy na dálnici D11 z Hradce Králové. Unesený autobus na Kladensku, kterého se zmocnil opilý muž s nožem a sekerou.

Na Trutnovsku dva šoféři usedli za volant, ačkoliv měli více než dvě promile alkoholu v krvi. Jednomu z nich policejní hlídka dokonce naměřila při prvním testu 4,22 promile. Mladík ve Vrchlabí, kterému je sice teprve devatenáct, ale už měl odebraný řidičák, v podnapilém stavu prolétl v noci křižovatkou. Jeho BMW pocuchalo naštěstí jen plot a strom. V Hradci Králové prorazil opilý řidič se 2,5 promile v krvi zábradlí na mostě a zřítil se v autě střemhlav přímo na frekventovaný silniční okruh.

Někteří řidiči ztratili zábrany. Ohrožují nejen sebe, ale také ostatní. Je to omletá poučka, ale množství alarmujících případů ji nutí opakovat. Alkohol prostě za volant nepatří.