Krásné počasí, sníh na horách. To byla velká výzva k tomu změnit domácí izolaci za horský vzduch. Vyčistit hlavu, protáhnout tělo, pokochat se panoramaty. Ideální scénář, jak utéct před hrozbou koronaviru, který se na nás valí ze všech stran. Pobyt v parku, lese, přírodě je povolený. Tak co! Až na to, že shromáždění většího množství lidí jde proti účelu celoplošné karantény.

Vyhněte se cestování! Přesto přijeli Pražané a Středočeši na zdravotní procházku do Krkonoš. Noste roušky! Přesto se někteří lufťáci pohybovali bez nich po městech, kam jezdí na chalupy a apartmány. Neshlukujte se! Další přesný opak, partiček bylo také dost. V přírodě si zakryjte obličej alespoň při kontaktu s jinými osobami. Marné.

Komentář Imricha Dioszegi.
KOMENTÁŘ: Všichni dobří lufťáci

Mladý skialpinista vyrazil s kamarády sjíždět Studniční horu v první zóně národního parku. Výsledek? Desítky záchranářů v akci, včetně vrtulníku, který ho tahal na laně z míst, kde padají laviny. Další unikátní adrenalin? Borci na skútrech si spletli Obří důl a další vzácné, nejpřísněji chráněné lokality národního parku se závodní dráhou. Krkonošské krajině o sobě dali vědět, aby tam zřejmě nebyl moc velký klid a ticho v době, kdy je většina národa zalezlá doma. Každému hrozí pokuta 100 tisíc korun.

Jak je vidět, stále existují hazardéři a vtipálci, kteří se současné situaci vysmívají. Hloupostí ale koronavirus neporazíme. Naopak mu tím nabíjíme jeho zbraň. Nezodpovědnost nás z téhle šlamastyky nedostane.

Ilustrační foto.
KOMENTÁŘ: Ve stavu nouze velikost národa roste, v jeho činech