Patří vůbec tyto články na sportovní strany Deníku? Už několikrát jsem si tuhle otázku sám pokládal a rozhodl se o tom na vlastní oči přesvědčit. Fotky z těchto klání vídám pravidelně, ale na vlastní oči jsem tyto závody již dlouho neviděl. Příležitostí mi byl v sobotu dopoledne závod Podkozákovské ligy v Podmoklicích.

Slušně zaplněný stadion fandil jako na fotbale. Ženská družstva byla složena většinou z žen s postavou sprinterek a v obsazení mužských týmů se zas objevovali nejvíce figury baseballistů či hráčů amerického fotbalu, tedy široký základ, silná ramena a přesto velmi dobrý běh.

Byli zde i rozhodčí, kteří hlídali ulité starty jako na právě probíhajícím Mistrovství světa v atletice. Mnohým družstvům pak zmařily šance technické problémy jejich hasičských stříkaček, o které týmy pečují, jako jezdci Moto GP o své dvoustopé miláčky. V neposlední řadě pak závodiště lemovaly stánky s pivem, bez kterých si nejde představit utkání v nižších fotbalových soutěžích. Viděl jsem emoce, slzy i zvednuté ruce po excelentním výkonu, jako při vrcholné sportovní akci.

A pak, že nejde o sport. Ti, kdo na podmoklický stadion přišli, mohli vidět tohle vše a odnést si domů větší sportovní zážitek než z leckteré události přenášené televizí. Pro příklad stačí uvést třeba utkání fotbalistů Česka s Maltou, nebo některé zápasy naší nejvyšší fotbalové ligy.